Objevil se Nepotvrzený Návrh Zákona Banující v Indii Všechny Kryptoměny Kromě Digitální Rupie

NEWS, Indie, Rupie, cihla, novinky, aktuální, Indická, kryptoměny

Odborníci na blockchainové právo rozesílají na soc. sítích nepotvrzený návrh zákona. Pokud dojde ke schválení tohoto dokumentu, bude mít Indie státní centralizovanou měnu – digitální Rupie a všechny ostatní kryptoměny budou v této zemi přísně zakázány.

Digitální Rupie a dál nic?

Minulý měsíc jsme vás informovali o šokujícím přístupu vlády Indie, která chce pod přísným trestem zakázat kryptoměny. Následně na to reagovala centrální banka Indie, která již dříve vystupovala proti kryptoměnám, že o ničem neví a nemůže to ani vyloučit, ani potvrdit.

Nyní se tato zpráva opět dostává do médií a sdílí ji někteří odborníci na blockchainové právo. Podle dosud ještě nepotvrzeného návrhu zákona by Indie mohla skutečně přísně zakázat všechny kryptoměny kromě té státní. A to pod trestem 10 let nepodmíněného vězení a vysokou pokutou.

V 18 stranách dokumentu, který mimo jiné navrhuje digitální Rupii coby zákonné platidlo, stojí i tato věta:

Advertisement

„Žádná osoba nesmí těžit, vytvářet, držet, prodávat, obchodovat, vydávat, převádět, nakládat nebo používat kryptoměnu na území Indie.“

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Zdroj:
https://cointelegraph.com/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.