Neděle, 25 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Krypto Zprávy (15. 7.) | Deutsche Bank vs. Nový Systém a Prezidenti v Akci

Svět kryptoměn nemá prázdniny a stále se děje něco nového. Přišla reakce na krok Deutsche bank, propustit 18 000 zaměstnanců ■ Bitfinex použije 27 % příjmů na pálení LEO tokenů ■ Prezident Venezuely Maduro nařídil tamním bankám nabízet kryptoměnu Petro ■ Centrální banka EU oznámila, že nepřidá Bitcoin mezi rezervy, protože není měna ■ Prezident Trump se vyjádřil ke kryptoměnám, Bitcoinu a Libře ■ V australských supermarketech zaplatíte Bitcoinem ■ Gruzie osvobozuje kryptoměny od DPH.

INFO: Krypto Zprávy vám přináší youtube kanál Online investice.

Pondělí ■ Přišla reakce na krok Deutsche bank – propustit 18 000 zaměstnanců

Tato zpráva možná na první pohled nesouvisí s kryptoměnami, ale souvislost tu je. Krok jedné z největších evropských bank naznačuje, že banky a bankovní sektor obecně nejsou aktuálně v nejlepší kondici.

K tomu se na Twitteru vyjádřil i spoluzakladatel Morgan Creek Digital Assets Anthony Pompliano:

„Deutsche bank plánuje propustit téměř 20 000 zaměstnanců. Bitcoin nemá žádné zaměstnance. DB je postavena pro starý svět, naproti tomu Bitcoin pro ten nový.”

Analytik společnosti eToro Mati Greenspan “nemocný” bankovní sektor vysvětluje takto:

„To je důsledek dlouhodobé politiky nulových úrokových sazeb. Kdy centrální banky znemožňují investičním bankám dosáhnout zisku. Dokonce i nejrizikovější dluhopisy dosahují hodnoty menší než 2 %. Jak se může očekávat, že z toho banky budou vydělávat peníze?”

Vedoucí globální strategie v DB Jim Reid poznamenal, že politika centrálních bank pozitivně ovlivňuje alternativní měny jako je Bitcoin, zatímco poškozuje investiční banky. Dále prohlásil:

„Budou-li centrální banky takto agresivní, pak se alternativní měny začnou stávat čím dál přitažlivějšími.”

Je otázkou na zamyšlení, zda je toto propouštění jediným krokem této banky, či předzvěstí reakce a problémů i dalších bank.

(Zdroj: https://cointelegraph.com)

Bitfinex použije 27 % příjmů na pálení svých LEO tokenů

Kryptoburza to ohlásila na svém blogu, kde informuje, že 27 % minulých i budoucích příjmů použije na pálení svých tokenů LEO. Koknrétně se tento krok bude dít každý měsíc, kdy mateřská společnost iFinex vykoupí z trhu tokeny minimálně ve výši 27 % z hrubých příjmů společnosti za předchozí měsíc.

Bitfinex v podstatě přistupuje ke stejnému kroku, který již funguje u konkurenční burzy Binance, kde je každé 3 měsíce pálena (tedy ničena) část Binance coinů BNB.

TIP: Dnes jsme vás mimo jiné informovali o této zprávě (krypto zprávy pokračují pod náhledem:)

Neuvěřitelný Omyl Tetheru – Nechtěně Vydali 5 Miliard USDT!?!

(Zdroj: https://cointelegraph.com)

Úterý ■ Prezident Venezuely Maduro nařídil tamním bankám nabízet kryptoměnu Petro

Cílem je urychlení přijetí této centralizované virtuální měny, která by měla být podložena ropou, resp. její cenou. Pomocí ní se má země zmítaná krizí vyhnout sankcím ze strany USA.

Nařízení míří na Banco de Venezuela, což je největší banka v zemi, která toto nařízení má uplatňovat ve svých osmi stech pobočkách v zemi. Dalším krokem k přijetí je zřízení 1 milionu peněženek pro Petro, které mají být rozdány mladým občanům.

(Zdroj: https://kryptomagazin.cz )

Středa ■ Centrální banka EU oznámila, že nepřidá Bitcoin mezi rezervy, protože není měna

Evropská centrální banka tímto pouze potvrdila svůj odmítavý postoj k Bitcoinu. Uvedla to na svém účtu na Twitteru, kde sdělila, že Bitcoin není měna, ale spíše aktivum, které je velmi nestálé.

Je otázkou, jak dlouho budou centrální banky kryptoměny odmítat, a zda jejich pohled nezmění objevující se problémy stávajících bank, viz. pondělní zpráva z Deutsche bank.

(Zdroj: https://cointelegraph.com/)

Pátek ■ Prezident Trump se rozhodl vyjádřit ke kryptoměnám, Bitcoinu a Libře

Jeho celý Tweet zněl takto:

„Nejsem fanouškem Bitcoinu a dalších kryptoměn, které nejsou peníze, a jejichž hodnota je vysoce volatilní. Neregulovaná kryptoaktiva mohou usnadnit nezákonné chování, včetně obchodu s drogami a jiných nezákonných činností.“

„… Podobně„ virtuální měna “Facebook Libra bude mít jen malou popularitu nebo spolehlivost. Pokud se Facebook a další společnosti chtějí stát bankou, musí hledat novou bankovní chartu a stát se předmětem všech bankovních předpisů, stejně jako ostatní banky, a to jak národní…“

„… a mezinárodní. V USA máme jen jednu skutečnou měnu a je silnější než kdy jindy, seriózní a spolehlivá. Je to zdaleka nejdominantnější měna kdekoli na světě, a to bude i nadále. Nazývá se americký dolar!“

Zajímavá je pak jedna z mnoha odpovědí, která velmi dobře shrnuje podstatu věci:

 „Hodnota amerického dolaru je taky na tenkém ledu. Zlatý standard je historií. Jmenuje se to „Fiat“ z dobrého důvodu“

Na prezidentovy Tweety reagoval představitel Tronu Justin Sun, který označuje Bitcoin a blockchain za největší šanci pro USA a pozval Trumpa na oběd z Warrenem Buffetem. O tomto velmi drahém setkání se známým investorem jsme vás informovali již v dřívějších Kryptozprávách.

(Zdroj: https://cointelegraph.com)

Sobota ■ V australských supermarketech zaplatíte Bitcoinem

To je umožněno díky spojení nezávislé sítě australských supermarketů (IGA) a TravelbyBit, které umožňuje platbu v Bitcoinech a dalších kryptoměnách. TravelbyBit již nabízí rezervační služby v cestování, které lze platit Bitcoinem, Litecoinem nebo Binance coinem.

Díky tomuto spojení lze nyní platit v 300 obchodech, které jsou součásti IGA, Bitcoinem a dalšími kryptoměnami. Pokud by se zapojily všechny supermarkety, které jsou součástí organizace, pak by bylo možné platit kryptem ve 1400 obchodech, po celé Austrálii.

(Zdroj: https://kryptohodler.cz)

Gruzie osvobozuje kryptoměny od DPH

Díky zavedení tohoto zákona mohou obyvatelé Gruzie směňovat kryptoměny za fiat měny, aniž by tyto transakce podléhaly dani z přidané hodnoty. I přes tuto “výhodu” ale země neumožňuje používat krypto pro platby. Tato “výhod” navíc neplatí pro těžaře, pokud tedy nejsou registrovaní v zahraničí.

(Zdroj: https://cointelegraph.com)

TIP: Víte, že kromě Krypto Zpráv nově najdete na KryptoHodlerovi také SPPN a NEWS?

Video – Deutsche bank a další kryptozprávy

Krypto Zprávy čtenářům webu Hodler (KryptoHodler.cz) přináší youtube kanál Online investice. Níže si můžete zkouknout videoverzi. Hlavní téma: Deutsche Bank vs. nový systém.

https://youtu.be/q02HHyKGIZ4

KryptoHodler.cz je nezávislý český web pro komunitu nadšenců a dlouhodobých investorů do kryptoměn. Zapni si zvoneček, sleduj nás na Facebooku, Instagramu a přidej se do naší free HODL skupiny. Získáš tak info o každém novém článku a řadu dalších užitečných odkazů a informací, které ti pomohou ve tvém úsilí.

 

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *