Středa, 22 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

10 Let Vězení za Používání Kryptoměn?!? Vláda Indie Přichází s Nesmyslným Návrhem Zákona

Do vězení za Bitcoin? Zákonodárci Indie podali šokující návrh zákona, podle kterého by vlastnictví a používání kryptoměn mělo být trestné. A nejednalo by se přitom jen o přestupek, ale rovnou by takový člověk mohl skončit až na 10 let ve vězení. Tato rozbuška tak nyní dopaluje celý kryptosvět.

Do vězení za vlastnictví kryptoměn

Indická vláda se musela zbláznit. Dle informací, které máme k dispozici, se přitom Indie řadí k prvním zemím, které plánují státní kryptoměnu. Dokonce se věc má mít tak, že právě proto chtějí zakázat svým obyvatelům používání jiných kryptoměn.

Osobně si nemyslím, že by podobný zákon skutečně měl naději na úspěch, ale pojďme se přesto podívat na další okolnosti. Jako hodler z něčeho podobného samozřejmě nemám vůbec žádnou radost. Představa, že se někde na světě možná stane nelegálním to, co je zde úplně normální a čeho je náš web součástí, je tragikomická.

10 let vězení v Indii za Bitcoin

…Pro každého kdo „drží, těží, prodává, posílá, nakládá, vydává nebo obchoduje s kryptoměnami přímo nebo nepřímo.” Tak zní citace návrhu zákona, který v Indii potenciálně staví mimo zákon prakticky kohokoli, kdo se jakkoli zúčastní čehokoli v ekosystému kryptoměn.

Nejde přitom o nějakou legrácku malé zemičky s nulovým dopadem na světovou politiku. Indie možná v porovnání s velmocemi jako USA, Rusku a Čína není tolik slyšet, ale jedná se o druhou nejlidnatější zemi světa s cca 18 % světové populace.

Indie je druhá nejlidnatější země světa

To znamená, že kdyby byl daný zákon schválen, staly by se kryptoměny nelegální pro téměř pětinu lidí na celém světě. Takový zákaz má však i druhou stranu mince. CEO Binance CZ to vystihl, když řekl:

“Ten zákon v Indii bude opravdu tlačit na masové přijetí privacy coinů.”

Vše má dvě strany mince

Zamysleme se ještě jednou. Skutečně by takový zákaz způsobil, že se kryptoměny v Indii přestanou používat? Vedl snad někdy nějaký zákon k tomu, aby se dané jednání ve společnosti zcela vymítilo? A nadto když se jedná o zákon nespravedlný a hloupý?

Zakladatel společnosti Morgan Creek Digital Anthony Pompliano k tomu vyjádřil svůj názor, že:

„Velmi pochybuji, že to projde, ale pokud ano, bude to mít opačný účinek a vlastně to podpoří přijetí. Lidé nemají rádi když jim někdo říká, co mají dělat s jejich bohatstvím.“

Kromě vězení i trojnásobná pokuta

Další trest, který by měl v Indii hrozit každému, kdo chce svobodně používat kryptoměny, je pokuta. Ta by přitom měla být 3násobná k výši obohacení plynoucí dané osobě z používání kryptoměn. Strach z vězení by tak mohl být ještě navíc podpořen zastrašováním na finanční rovině. Dejte nám vědět do komentářů, zda byste se pod takovou hrozbou zbavili svých kryptoměn.

John McAfee: „Válka začala”

Reakce tohoto známého pána ve světě kryptoměn na sebe nenechala dlouho čekat. A začal pěkně zostra. Vyjádřil se ve smyslu, že válka začala, a vyzval hackerské hnutí Anonymous k útoku. Své tweety později smazal, těžko říct proč. Každopádně zazněla i tato silná výčitka namířená proti navrhovanému zákonu:

„Celý národ, který si přeje se osvobodit, je nyní potrestán za používání nástroje svobody.“

TIP redakce: Americký kongresman chce zákaz obchodování kryptoměn všem občanům USA

Závěr

Indie je krůček od zákona, který by učinil nelegálním vlastnictví a používání kryptoměn. Jednalo by se přitom o velice tvrdý postih svobodného nakládání s penězi, s hrozbou až 10letého trestu ve vězení a vysokou pokutou. To pochopitelně vzbudilo v kryptosvětě vlnu nevole.

John McAfee, který mimochodem nedávno oznámil plánované spuštění kryptoměny Freedom Coin, poznamenal, že kdy jindy než teď je čas, kdy by Anonymous měli zasáhnout.

 

-Kytka (fb stránka; decentralizované platformy: Steemit, Publish0x)

KryptoHodler.cz je nezávislý český web pro komunitu nadšenců a dlouhodobých investorů do kryptoměn. Sleduj nás na Facebooku, Instagramu a přidej se do naší diskuzní HODL skupiny. Získáš tak info o každém novém článku a řadu dalších užitečných odkazů a informací, které ti pomohou ve tvém úsilí.

Zdroje:
https://dailyhodl.com/
https://www.ccn.com/
https://www.ccn.com/

 

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *