Středa, 21 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Americký kongresman chce zákaz obchodování kryptoměn všem občanům USA

Kongresman Brad Sherman chce „vymýtit kryptoměny v zárodku.” Tradiční mocenská politika Spojených států včetně mezinárodních sankcí je totiž podle něj v ohrožení. Včera proto vyzval ostatní kongresmany USA, aby vytvořili zákon, který Američanům znemožní legálně používat všechny kryptoměny. Takový zákaz, resp. nápad, tu nemáme poprvé.

Kongresman chce zákaz kryptoměn v USA

Včera v kongresu USA vyzval demokrat Brad Sherman své kolegy k tvorbě návrhu zákona, který by zakázal všechny kryptoměny. Takový předpis by všem Američanům znemožnil legálně nakupovat, prodávat a používat kryptoměny. To by podle něj mělo ochránit pozici USA coby globálního “šéfa”.

Tento Kalifornský odpůrce Bitcoinu dále tvrdí, že kryptoměny ohrožují svrchovanost USA, jejich mezinárodní sílu, nebo například sankce vůči Íránu a dalším zemím.

„Hledám kolegy, kteří by se se mnou spojili při zavádění zákona zakazujícího Američanům nákup kryptoměn, abychom to zčásti vymýtili v zárodku, protože hrozná část naší mezinárodní moci pramení ze skutečnosti, že dolar je standardní jednotkou mezinárodních financí a transakcí.”

Nic nového, zákaz stejně nebude

Říkáte si, že to není nic, co bychom již neslyšeli mnohokrát? Máte pravdu. Podobná vyjádření různých politiků, bankéřů a dalších vlivných lidí slýcháme poměrně často. Na druhou stranu zde máme přísun velkých firem jako Microsoft, Amazon atd.

Facebook zřejmě vyvíjí vlastní kryptoměnu a mimochodem právě vyšla zpráva, že ruší ban na reklamy související s kryptoměnami. Řada dalších společností se pomalu zapojuje, investoři se přidávají a také někteří politici. Je velmi nepravděpodobné, že by podobný zákon skutečně prošel.

Blockchain změní svět

Naproti tomu zde máme také politiky, kteří kryptoměnám fandí. Kongresman Bill Foster například již loni řekl, že blockchain je technologie, která může dramaticky zlepšit americkou i světovou ekonomiku. Bývalý kongresman, současný guvernér Colorada Jared Polis o blockchainu říká:

„Kryptoměny mají potenciál přetvářet vše od dodavatelského řetězce přes bankovnictví až po vlastnictví titulů, decentralizaci kybernetické bezpečnosti a revoluci v mnoha odvětvích. Jak vzrušující doba k pohybu vpřed!“

Dobré vs. špatné regulace

Potřebujeme regulace, které by zajistily, že tento potenciál bude využit? Nebo je naopak lepší nechat kryptoměny, aby se vyvíjely bez zákonů, které by jim v tom chtěly pomáhat, případně škodit? Co myslíte?

Na tuto otázku vznikla anketa ve facebookové skupině Kryptokomunita CZ/SK, přidáš svůj názor?

Bitcoin zakázat nelze, nebo ano?

Jak říká youtuber Kicom a řada dalších, Bitcoin nelze jednoduše zakázat. Máme zde však celou řadu dalších kryptoměn (altcoinů), kde by to již možné bylo, a to díky tomu, že za nimi obvykle stojí nějaká společnost. Vydavatel Tetheru (USDT) kupříkladu čelí žalobě ve státě New York.

Zároveň, ač je to vysoce nepravděpodobné, může i země jako USA zakázat kryptoměny svým občanům. Podobné nápady jsme již slyšeli ve spojitosti s Indií, Čínou a některými dalšími zeměmi. Bitcoin by sice nezastavili, ale jeho používání by v dané zemi bylo nelegální.

Takový krok by však ve finále více poškodil daný stát než Bitcoin, protože ostatní země by ho mezitím technologicky předběhly.

Závěr

Dříve jsme měli pocit, že podobné zprávy ovlivňují ceny kryptoměn. Dnes to již vypadá, že cenou nezamává prakticky žádná zpráva. Fakt, že Bitcoin navzdory FUDu okolo Tetheru a hacku Binance překonal 6 tisíc dolarů, svědčí buď o velmi silném vlivu zpráv o vstupu velkých společností, nebo o tom, že již tyto zprávy na cenu nemají prakticky žádný vliv.

Kryptoměny se však každým dnem posouvají o krůček blíže ke všeobecné akceptaci. Bitcoin je zde již přes 10 let a nic nenasvědčuje tomu, že by neměl přežít minimálně dalších 10. Může to být úžasná doba plná pozitivních technologických, ekonomických a společenských změn.

-Kytka (fb stránka, steemit, Publish0x)

KryptoHodler.cz je nezávislý český web pro komunitu nadšenců a dlouhodobých investorů do kryptoměn. Určitě se přidej do naší fb HODL skupiny a využij odkazy na decentralizované platformy výše. Získáš tak info o každém novém článku a řadu dalších užitečných odkazů a informací, které ti pomohou ve tvém úsilí.

 

Zdroj:
https://dailyhodl.com/

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *