Úterý, 18 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

HODL | Křišťálová Koule Nám Říká, že Bitcoin Bude…

…Ne, vážně. Když se podíváme na graf, nemusíme být moc velcí analytici na to, abychom viděli, že graf potřebuje jít dolů. Samozřejmě je možné vše, ale podívejte se na to sami a řekněte, co vidíte. Osobně bych řekl, že vidím vrchol střednědobého cyklu a následovat bude přinejmenším korekce. Křišťálová koule, která by nám to potvrdila, však samozřejmě není. 🙂

Potřebujeme korekci

Tento článek neslouží jako investiční doporučení, což ostatně, jak jistě víte, platí vždy. Přesto mi v tomto dílu HODLu dovolte vyjádřit svůj názor na aktuální situaci na kryptomarketu. Když se podíváme na graf Bitcoinu, vidíme zřetelné vytvoření vrcholu, podobného tomu, jaké jsme tu měli opakovaně minulý rok.

graf, bitcoin, korekce, pumpa, růst, btc, kryptoměny
Dlouhodobý graf BTC (zdroj: CoinMarketCap)

Křišťálová koule není, takže co teď?

Vidíte to taky? Jako vždy má graf samozřejmě více možností a nelze vytáhnout křišťálovou kouli a říct, že zítra jdeme na 6 tisíc dolarů. Nicméně osobně v tuto chvíli očekávám propad. A dále se domnívám, že záleží jen na tom, jak moc hluboký bude.

Scénáře

Scénáře, kterým dávám nejmenší pravděpodobnost, je, že se bez korekce dostaneme na 10 tisíc dolarů, nebo že nyní spadneme na nové dno (pod 3200 USD/BTC). Následují dvě možnosti, z nichž obě vidím jako poměrně reálné.

Menší korekce a pokračování bull runu

První možností je pouze menší korekce ze současných hodnot, která bude velmi rychle smazána dalším růstem. Tuto možnost bych nazval pokračování bull runu, asi netřeba vysvětlovat proč. Většina z nás si pamatuje šílenství na konci roku 2017. Tehdy řada z nás opakovaně čekala na výraznou korekci, dokud jsme se nedočkali více než ročního downtrendu.

Tento dlouhodobý cyklus se však teprve nedávno překlopil na stranu býků a již tu máme takové haló. Market na to však není připravený a čím výše nás bull run vynese, tím bolestivější může být následný propad. Těžko však můžeme spoléhat na to, že se trh bude řídit tím, co si přejeme.

Potvrzení bull marketu

Druhou možnost bych nazval potvrzení bull marketu. To by nastalo, kdyby se Bitcoin znatelně propadl. Hodnoty, které sledujeme, si ukážeme níže. Tato varianta se mi pro dlouhodobý stabilní růst Bitcoinu, a s ním i zbytku kryptomarketu, jeví jako nejlepší. Nicméně by to nyní znamenalo výrazný pád s následnou možností nakoupit ve výprodeji.

K tomu bych dodal, že byť jsme se ode dna velmi prudce odrazili a zaznamenali obrovský růst, stále ještě není 100% jisté, že downtrend skončil. Může totiž přijít propad, který smaže celou pumpu a ponoří kryptomarket do paniky a kapitulace. Neříkám, že se to stane, už jsem to výše zařadil mezi nejméně pravděpodobné varianty, ale ta možnost zde je.

Potvrzení bull marketu příjde, když Bitcoin smaže velkou část aktuální pumpy a potvrdí svůj záměr růst. Retest hodnot na některé z dlouhodobě udržitelných trendline s následným udržením nad a odrazem směrem nahoru by alespoň pro mě představoval velmi důležitý signál, značící potvrzení bull marketu. Předchozí varianta by naproti tomu počítala pouze s potvrzením bull runu, což je spíše střednědobý a příliš prudký růst, který obvykle končí smazáním. Podobně jako ten minulý, který nás vynesl na 20 tisíc dolarů, abychom následně spadli o cca 85 % dolů.

Hodnoty, které sledujeme

Na grafu, který jsme zveřejnili na našem Facebooku již 23. května, vidíte významné úrovně, od kterých by se graf mohl odrazit. Blíže se k tomu vrátíme, až dojde k nějaké změně. Zatím úrovně stále platí a z dlouhodobého hlediska jde o nejvýznamější supporty. V případě pádu se budu právě zde snažit něco přikoupit.

Závěr

Asi neexistuje žádná křišťálová koule, která by ukázala budoucnost. Můžeme se však pokusit vypozorovat z chování grafu pravděpodobné scénáře. Již nyní na grafu zřetelně vidíme něco, co začíná velmi připomínat loňské vrcholy střednědobých cyklů. I proto se přikláním ke korekci. Otázkou je, bude pokračovat bull run, nebo se podíváme níže a konečně potvrdíme bull market?

-Kytka (fb stránka; decentralizované platformy: Steemit, Publish0x)

KryptoHodler.cz je nezávislý český web pro komunitu nadšenců a dlouhodobých investorů do kryptoměn. Sleduj nás na Facebooku, Instagramu a přidej se do naší diskuzní HODL skupiny. Získáš tak info o každém novém článku a řadu dalších užitečných odkazů a informací, které ti pomohou ve tvém úsilí.

 

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *