Úterý, 16 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Kryptoburza BitMEX Čelí Údajnému Vyšetřování Americké Komise CFTC

Agentura Bloomberg: Americká komise Commodity Futures Trading Commission (CFTC) vyšetřuje kryptoburzu BitMEX. Předmětem vyšetřování má údajně být, jestli porušila pravidla tím, že umožnila Američanům obchodovat na platformě, která není u CFTC registrována.

Komise CFTC údajně vyšetřuje BitMEX

Oblíbená kryptoburza BitMEX sídlí na Seychelách. Na své platformě umožňuje až 100násobnou páku, což odpovídá spíše sázce než tradingu. Kryptoskeptik Nouriel Roubini nedávno řekl, že podle něj burza “může být otevřeně zapojena do systematické nezákonnosti…”

Jak uvádí Bloomberg, BitMEX údajně čelí vyšetřování CFTC z důvodu, že umožňuje Američanům, obchodovat své produkty. K tomu by přitom musel mít povolení. Burza veškerá obvinění odmítá. Slovy jejího šéfa Arthura Hayese:

„Nadále sledujeme veškerý právní a regulační vývoj po celém světě a budeme dodržovat všechny platné zákony a předpisy; odmítáme veškerá obvinění z kriminality, manipulace nebo nespravedlivého zacházení s našimi zákazníky, kteří jsou v centru všeho, co děláme.“

Hayes tak reagoval na dřívější obvinění, související např. s častým jevem, kdy jsou náhlým prudkým pohybem ve velkém zlikvidovány pozice traderů obchodujících s pákou, načež se graf často opět vrátí zpět. Komise CFTC údajné vyšetřování odmítla komentovat.

TIP redakce: Binance Rozdá 750 000 $ ve Stellar Lumens a Spustí Stakování XLM na své Platformě

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Zdroje:
https://www.coindesk.com/
https://www.bloomberg.com/

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *