Neděle, 25 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

V Číně je Problematické Bitcoin Těžit, Nezákonné Obchodovat, ale Vlastnit ho Můžete – Potvrdil Soud

Soud v Hangzhou v Číně potvrdil status Bitcoinu jako „virtuální majetek.“ Jedná se o důležitý precedens, kterým soud potvrzuje právní ochranu majitelů a hodlerů kryptoměn v Číně – vlastnit BTC zde můžete, a to navzdory zákazu obchodovat – tedy nakupovat či prodávat.

Vlastnit Bitcoin můžete, koupit ani těžit ne

Podle informací, které se k nám dostávají ze zahraničních médií, je v Číně velmi rozporuplný právní status kryptoměn. Vlastnit Bitcoin je povoleno, nesmíte ho však obchodovat a možná již brzy ani těžit. Zdejší soud to potvrdil, když se zabýval případem vlastnictví digitálního aktiva.

Bitcoin je „virtuální majetek.” To potvrdil svým precedensem čínský soud. Žalobce se u něj dožadoval 2.675 Bitcoinů, které zakoupil v roce 2013 za 20 000 juanů (2 900 USD). Nakonec se mu však nepodařilo prokázat, že Shanghai Tech. byl majitelem obchodu, který prodával Bitcoin.

Přestože soudní spor nedopadl pro majitele Bitcoinu úspěšne, případ má historický význam. Soud potvrdil, že vlastnit „virtuální majetek” je možno a chráněno zákony Čínské lidové republiky. Čínští hodleři jsou tedy zachráněni. Rozhodnutí se stává precedensem, což znamená, že se podle něj budou řídit budoucí soudní soudní spory v obdobné věci.

UPDATE: Čína svým přístupem dlouhodobě udržuje kryptonadšence i podniky v nejistotě. Letos na jaře proběhla v médiích správa, že se, po zákazu obchodování kryptoměn, Čína uchýlí také k zákazu jejich těžby. A to přestože je zde největší podíl těžařských poolů na světě a pochází odtud také těžařský gigant Bitmain. Jakmile se objeví nové zprávy potvrzující zákaz či povolení těžby kryptoměn v Číně, budeme vás opět informovat.

TIP: Ryuk Byl Spatřen v Číně – Virus Napadá Vládní Počítače a Požaduje Výkupné v BTC

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Zdroj:
https://cryptoslate.com/

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *