Ryuk Byl Spatřen v Číně – Virus Napadá Vládní Počítače a Požaduje Výkupné v BTC

news, novinky, kryptonoviny, Ryuk, virus, bitcoin, obrázek, manga, software, škodlivý, výkupné, vládní, počítač, e-mail, hrozba, novinky, aktualita, bitcoiny, zápisník smrti,
Advertisement

Viry Ryuk jsou skupinou škodlivého softwaru infikujícího vládní a podnikové počítače s cennými údaji. Vědci v Číně ho zachytili a sledovali v akci.

Ryuk – virus, který sbírá Bitcoin

Výzkumníci čínského institutu zabývajícího se online hrozbami měli možnost zkoumat virus Ryuk v akci. Přišel (zřejmě na e-mail) s poznámkou „ReadMe” (přečti mě). Vědci následně obdrželi instrukce k zaplacení 11 Bitcoinů jako výkupné.

Podle stejné zprávy již bylo tímto způsobem napadeno vícero městských počítačových systémů. Ve spojených státech již v bitcoinech zaplatila výkupné 130 000 dolarů veřejná správa La Porte (kraj Indiana). V Lake City (Florida) pak místní vláda zaplatila 460 000 dolarů.

Škodlivý software Ryuk je pojménován podle ducha smrti – postavy oblíbené mangy Death Note (Zápisník smrti). Hlavní postava kresleného příběhu má zápisník, kterým může zabít nějakou osobu tím, že do něj zapíše její jméno.

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Zdroj:
https://cointelegraph.com/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.