Středa, 24 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Francie se přidává do závodu digitálních měn – testování zahájí již na jaře 2020

Stále více začíná být zřejmé, že se schyluje k závodu států v honbě za digitální měnou. Francie se přidá a místní centrální banka zahájí testy v prvním čtvrtletí příštího roku.

Francie v honbě za “kryptoměnou”

Zatímco na našem Facebooku jsme vás informovali, že Analytik Deutsche Bank Jim Reid vidí možný konec fiat měn do 10 let, ve světě se již začíná schylovat k závodu digitálních měn.

USA se spíše drží svých předpotopních zákonů a moc se jim do toho nechce, jinde už startují. Ačkoli blíže ke spuštění digitální měny je Čína, francouzská banka odkazuje na Facebook a jeho Libru. Guvernér Bank of France Francois Villeroy de Galhau k tomu uvádí:

„Chceme rychle začít experimentovat a do konce prvního čtvrtletí roku 2020 vyhlásíme výzvu k předkládání projektů.“

Závod může začít

“Vidím výhodu v rychlém postupu vpřed k vydání alespoň velkoobchodní digitální měny centrální banky, abychom se stali předním emitentem na světě, a tak využívali výhod plynoucích z benchmarku CBDC,” řekl Francois Villeroy ve středu na finanční konferenci v Paříži.

  • CBDC (Central bank digital currency) = digitální měna centrální banky. Nejedná se o kryptoměnu, alespoň ne v pravém slova smyslu, ale spíše o digitální podobu fiat měny.

Centrální banka Francie již také zveřejnila některé související otevřené pracovní pozice. Figuruje zde kryptoanalytik se znalostí blockchainu či vývojový inženýr, který by rozvrhl digitální strategii banky a identifikoval aplikace blockchainu pro klíčové bankovní funkce.

Závěr

Paradigma světového systému peněz a platebních prostředků se zvolna mění. S rozvojen moderních způsobů plateb, jako jsou kryptoměny, si již i státy a centrálni začínají uvědonovat, že je třeba na tyto novinky reagovat. Začíná závod digitálních měn a jednotlivé státy se postupně přidávají. Pravou kryptoměnu Bitcoin však zatím nikdo nepřekonal, byť momentálně slouží spíše jako uchovatel hodnoty než k platbám a pokud má nějaká fiat měna problém, lidé do něj utíkají.

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku, Steemitu a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Co číst dále?

#SPPN 38 | Co nám napovídá “Crypto Fear & Greed Index”?

Zdroje:
https://dailyhodl.com/
https://twitter.com/

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *