Úterý, 18 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

#SPPN 38 | Co nám napovídá “Crypto Fear & Greed Index”?

Crypto Fear & Greed Index je indikátor, který se vyplatí občas sledovat, zejména pokud se zabýváte tradingem kryptoměn nebo třeba hledáte dobrý nákup na HODL. Každou středu a sobotu vychází na Hodlerovi přehled posledních zpráv a novinek z kryptosvěta a kryptomarketu. Ani dnes tomu nebude jinak a kromě řady top zpráv a novinek z kryptosvěta posledních dní se podíváme také na index strachu a chamtivosti.

Minule jste četli: Jaká bude budoucnost altcoinů?

Co je SPPN?

NEWS jsou zajímavé aktuality a novinky zahuštěné do podoby krátkých článků. Účelem je nabídnout vám příjemný zážitek na našem webu. Můžete během několika minut denně sledovat aktuální dění v kryptosvětě. News na Hodlerovi jsou trochu jako jízda metrem. Zatímco ostatní čekají na červenou, vy už dávno znáte všechny podstatné informace.

Můžete využít web odběr kliknutím na zvoneček a mít o každé novince ihned info. Dále jsme zařadili SPPN. Jedná se o zkratku pro středeční (sobotní) přehled posledních NEWS a vychází i pro ty z vás, kteří z jakéhokoli důvodu odběr zapínat nechtějí, nemají čas číst novinky denně, nebo si prostě rádi přečtete souhrn aktualit posledních dní, včetně stručného pohledu na kryptomarket.

Úvod

Index Crypto Fear & Greed určitě není ukazatel, který by bylo možné použít sám o sobě. Už vůbec bych nedoporučil čistě podlě něj uzavírat obchody, ale vždy jen jako doplňek. Na druhou stranu je to velmi povedená pomůcka, která nám umí poskytnout poměrně slušný obrázek o sentimentu na trhu.

Crypto Fear & Greed Index

Index Fear & Greed, ačkoli má v názvu “crypto”, se sestavuje pouze pro Bitcoin. Index nabývá hodnot od 0 do 100, přičemž 0 značí extrémní strach a 100 extrémní chamtivost.

Stanovuje se podle kombinace několika druhů informací a dat, které vycházejí z aktuální volatility, objemů obchodování, aktivity na soc. sítích, průzkumů či dotazníků, dominance BTC a dat z Google Trends.

Strach a chamtivost

Název indexu Fear & Greed znamená česky strach a chamtivost. Vychází se z toho, že chování trhu je především emocionální, nikoli rozumové. S rostoucí cenou roste chamtivost, nastupuje FOMO efekt a lidé nakupují s vidinou rychlého zisku. Když cena naopak klesá, na trhu roste strach a lidé se bojí vstupovat, aby se nedostali do ztráty.

Jak ale možná tušíte, smyslem úspěšného investora je nakoupit levně a prodat draze. Vstupovat bychom proto měli spíše tehdy, když na trhu panuje strach a vystupovat naopak v době extrémní chamtivosti. Samozřejmě s přihlédnutím k okolnostem, vlastní strategii a dalším indikátorům.

Co aktuálně říká Fear & Greed Index

V současné době index Crypto Fear & Greed (najdete ho zde) sedí na hodnotě 24, což již spadá do kategorie extrémní strach. V minulosti jsme se již několikrát podívali i výrazně pod tuto úroveň. Jednou dokonce až na 5 %. Dosud naměřené maximum naopak dosáhlo 95 %. K tomu došlo v době dosažení letošního cenového maxima.

Jak vidíte na grafu níže, ačkoli dle dostupných údajů by cena BTC či celkový market cap vůbec neměl vstupovat do úvahy při stanovení každodenní hodnoty indexu Fear & Greed (vyznečen šedě), vidíme zde určitou, velmi dobře zřetelnou, provázanost.

Graf: Crypto Fear & Greed Index – korelace s cenou BTC

Přehled novinek

Možná vám právě Fear & Greed Index pomůže v lepší orientaci na kryptomarketu. Nyní již přejděme na zprávy a novinky. Více než 60 % veškeré vytěžené zásoby všech bitcoinů neopustilo peněženku po dobu delší než 1 rok. Podle těchto údajů je většina BTC v rukou hodlerů. HODL je tedy aktuálně to, pro co se Bitcoin používá nejvíc – Bitcoin jako uchovatel hodnoty.

Nejméně 64 % všech bitcoinů je v rukou hodlerů

Mark Zuckerberg se tajně sešel s Donaldem Trumpem

Schůzka proběhla v říjnu ve Washingtonu ve státě DC, kde se Zuckerberg dostavil na své veřejné “grilování” zákonodárců. Zuckerberg dříve zapáleně komentoval krok Facebooku, prověřovat všechny reklamy kromě těch politických. Lidé podle něj mají právo vědět, co říkají politici. Co mu tajně v souvislosti s Librou a dalšími body schůzky řekl Donald Trump, to se však už asi nedozvíme.

Říjnové Zuckerbergovo kongresové grilování bylo doprovázeno tajnou večeří s Trumpem

Etherscan.io má v Číně BAN

Jedná se o jeden z nejdéle fungujících a nejpoužívanějších blockchainových průzkumníků, který je vytvořen pro blockchain kryptoměny Ethereum. V Číně ho 100% zablokoval tamní velký internetový firewall, který již v minulosti znemožnil občanům země přístup třeba na Google, Facebook, Twitter či Reddit. O možných důvodech více v článku.

Čínský internetový firewall zablokoval přístup k ETH blockchainovému průzkumníku Etherscan.io

Kryptohodler oslavil 9 měsíců

V našem dalším článku ze série Měsíc s hodlerem jsme vám pěkně poděkovali za přízeň a vyzvali vás, abyste nám napsali, co bychom mohli zlepšit. Zároveň jsme vyzdvihli potřebu hodlerů, soustředit se především na své vlastní investice, na své dovednosti, vzdělávat se a sledovat dění ve světě kryptoměn i mimo něj.

Kryptohodler slaví 9 měsíců! Stále je na čem pracovat

Black Friday

Občas se vám snažíme přinést také zprávy takříkajíc z “reálného světa”. V tomto článku jsme se např. věnovali pátečním výprodejům. Že není sleva jako sleva, to asi nikoho moc nepřekvapí, ale některá kouzla obchodníků už možná ano.

Black Friday v českých e-shopech – Jsou slevy skutečně slevami?

Kryptomarket

Bitcoin dnes zaznamenal oživení. Cena po vytvoření formace reverzní RHR nabrala kurz na sever. Nesáhli jsme si však ani na předpokládaných 8 tisíc, ale jen mírně pod, a už nás čekal sestup na hodnoty okolo 7 200 USD / BTC. Pak přišlo zmíněné oživení.

V dnešních odpoledních hodinách cena Bitcoinu prudce vyrazila vzhůru a na odpor narazila až na hodnotách okolo 7 500 dolarů. Následovala zatím vcelku mírná korekce a aktuálně sedíme na ceně jen pár desítek dolarů pod zmíněnou hladinou.

Na našem Facebooku jsme v jednom z řady informativních příspěvků sdíleli průměrnou nákupní cenu v případě, že byste nakupovali od začátku roku 2018 vždy 15. den v měsíci, kdy má řada z vás cca výplatu. 7 378 USD / BTC je velmi blízko aktuální ceně, která se tak stále v daném kontextu jeví jako “poměrně zajímavá pro dlouhodobý vstup”.

Info: Toto není investiční doporučení. Neprodáváme investiční rady, poskytujeme pouze vzdělání a aktuality ze světa kryptoměn.

Závěr

Index Crypto Fear & Greed je zajímavou pomůckou, na kterou stojí za to čas od času nakouknout. Emoce řídí chování davů a na trhu tomu není jinak. Co se týče novinek, začátek prvního prosincového týdne nebyl nijak zvlášť nabitý. Měli jsme tu jen pár zajímavých novinek, některé z nich jsme s vámi ve stručnosti sdíleli pouze na našem facebooku, ty obsáhlejší jste si pak mohli přečíst v tomto souhrnu a na webu Kryptohodler.cz, který včera oslavil 9 měsíců.

Děkujeme za pozornost a zůstaňte s námi. Hezký středeční večer!

 

-Kytka (Steemit, Publish0x, facebook)

KryptoHodler.cz je nezávislý český web pro komunitu nadšenců a dlouhodobých investorů do kryptoměn. Zapni si zvoneček, sleduj nás na Facebooku a přidej se do naší free HODL skupiny. Získáš tak info o každém novém článku a řadu dalších užitečných odkazů a informací, které ti pomohou ve tvém úsilí.

Co číst dále?

HODL | Strategie! Krása průměrování ceny u pravidelných nákupů Bitcoinu

Kryptohodler slaví 9 měsíců! Stále je na čem pracovat

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *