Čtvrtek, 18 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Facebook otáčí argumentaci – Fiat místo libry a když nás neschválí, Čína vyhraje!

Facebook ve svém projektu digitálních měn vytahuje na stůl esa. Zahrál na notu americké nadřazenosti a vlévá olej do ohně probíhající obchodní války s Čínou. Tvrdí, že když jejich projekt nebude schválen, Čína vytvoří novou rezervní digitální měnu.

Facebook vytahuje esa

David Marcus, nejvyšší manažer Facebooku v projektu Libra, řekl, že Čína vytvoří digitální měnový systém, který by mohl být pro americké úřady zcela mimo dosah. Washington podle něj riskuje , že:

„celý svět bude zcela blokován před americkými sankcemi a bude chráněn před americkými sankcemi a bude mít novou digitální rezervní měnu. […] Budoucnost za pět let, pokud nebudeme mít dobrou odpověď, je v podstatě opětovné zapojení Číny s velkou částí světa s digitálním renminbi běžícím na jejich kontrolovaném blockchainu.”

V probíhající obchodní válce s Čínou si tak Facebook přihřívá polívčičku tvrzením, že bez jejich projektu USA ztratí svou nadřazenost. Tato rétorika navazuje na řadu prohlášení různých osobností, vč. politiků, které říkají, že dolar může s příchodem digitálních měn ztratit svoji pozici globální rezervní měny.

Státní digitální měna

Jak asi víte, Čína usilovně pracuje na spuštění své státní digitálná měny, která má v budoucnosti zcela nahradit fiat. Veškeré transakce pak budou pod kontrolou a dohledem, což se v kontextu komunistického režimu zdá poněkud děsivé.

Nicméně je třeba dodat, že také USA neváhá protiprávně sledavat vlastní lidi a stíhat ty, kteří odkrývají vládní přešlapy, jak celý svět ví např. i díky kauze Snowden

. Děsivé je také to, že Bitcoin, zrozený ve snaze odolávat ekonomickým i jiným problémům bankovních fiat měn, by mohl stát na začátku vzniku ekonomiky, založené na 100% sledování.

Facebook mění argumentaci

Blockchainové oddělení sociální sítě Facebook mění hru. Když nemůže projít jejich návrh na stablecoin podložený košem fiat měn – Libra, tak se rozhodli místo toho poskytnout platformu pro státní digitální měny.

V taktickém ústupu Marcus uvedl, že hlavním účelem sdružení Libra je vytvoření efektivního platebního systému. Pokud jde o typ digitálního majetku, který by mohl takový systém napájet, nemusí to být ten, který původně navrhl on a jeho tým. „Mohli bychom mít řadu stablecoinů, stablecoin dolaru, stablecoin eura, stablecoin (britské) libry, atd.” Podařilo se sociálnímu gigantovi najít cestu, která bude schůdná pro regulátory?

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku, Steemitu a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Zdroje:
https://dailyhodl.com/
https://www.coindesk.com/

Co číst dále?

Lidé umírají rukama bezpečnostních složek během protestů v Chile

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *