Úterý, 16 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Lidé umírají rukama bezpečnostních složek během protestů v Chile

Protesty v Chile vedly k umrtí nejméně 11 lidí rukama bezpečnostních složek. Čilané protestují proti rozšířené ekonomické nerovnosti a nízkým mzdám.

Chile takřka na pokraji občanské války

Ekonomické problémy a nízké mzdy sužují lid Chile. Občané protestují proti nízkým mzdám, které jim nestačí na nejzákladnější potřeby. Protesty, které vypukly minulý týden po zdražení jízdného v metru v Santiagu de Chile, si již vyžádaly 11 mrtvých.

Nepokoje jsou způsobeny ekonomickou nerovností. Navíc během bojů lidí s armádou došlo k tomu, že banky a bankomaty přešly mimo provoz. Lidé nyní mají problém dostat se ke svým vlastním penězům. Opět se ukazuje, že když dojde k problémům, peníze lidí v bance bývají v sázce, resp. lidé mohou mít velký problém si vybrat peníze, byť jsou jejich.

Prezident miliardář

prezident ChileChilský prezident Sebastián Piñera, který uvalil vojenský zákaz vycházení během vypuknutí protestů v hlavním městě, je miliardářem. Protestující, kteří během nepokojů zapalují vlaky a budovy, popsal jako “delikventy”. Avšak tvrdí, že nyní opraví důvěru veřejnosti. S opozicí dohodl „nové sociální smlouvy“ a říká, že má řešení ekonomické nerovnosti.

Čilané však jeho zákaz vycházení nehodlali poslechnout. V plamenech skončila výšková budova i vlaky, rozbily se výklady, zastavila se veřejná doprava, školy zavřely a vznikly rozsáhlé škody i rostoucí počet obětí.

Uprostřed smrtelného násilí jsou jihoameričtí protestující pobouřeni nelidským zacházením ze strany policie během demonstrací proti rostoucí propastí mezi bohatými a chudými v zemi. Na sociálních sítích se šíří videa zabíjení lidí.

https://twitter.com/RT_com/status/1186467206772744194?ref_src=twsrc%5Etfw

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku, Steemitu a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Zdroje:
https://dailyhodl.com/

Co číst dále?

Bitcoin dosáhne 2 mil. dolarů v roce 2020 – McAfee zdvojnásobuje předpověď

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *