Středa, 22 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

HODL | Edward Snowden: Kniha, kterou vláda USA nechce, abyste četli, je nejprodávanější na světě!

Milí čtenáři, vítejte opět na skvělém českém webu KryptoHodler. V dnešním dílu týdeníku se budeme věnovat tématu, které s kryptoměnami sice souvisí, ale jen velmi okrajově. Podivná epizoda právě probíhá v “nejsvobodnější ” zemi světa. Vláda USA činí kroky proti proti knize, která měla být nejprve úředně zkontrolována a schválena. Edward Snowden napsal knihu Permanent Record (Trvalý záznam) a nyní čelí žalobě. Vláda knihu nezastaví, tak chce alespoň odcizit zisky.

Edward Snowden možná schová zisky do Bitcoinu před Washingtonem

Třeba i ta nejpodivnější a zdravému rozumu odporující situace má vždy nějaké rozumné a logické vysvětlení. Vláda USA samozřejmě požadovala schválení knihy určitými agenturami před jejím vydáním. Samozřejmě, protože cenzura je součástí dohody, kterou Edward Snowden podepsal, když nastoupil do spolupráce s CIA a NSA. Koho už zajímá, že vlády např. i prostřednictvím AML a KYC zákonů špehují lidi, zatímco samy některé své činnosti tají. Že by to mělo být naopak? Snad ano, ale zatím to tak není a systém nás již ve škole naučil poslouchat a dodržovat jejich pravidla. Jak snadné! A pak se najde někdo, kdo se odváží vzdorovat a informovat nás o tom, co si vlády nepřejí. Informovat nás o zločinech, o protiústavním počínání, o využívání institutu státního tajemství proti vlastním lidem. A není to zdaleka jen problém USA. Postavíme se za něj, nebo proti němu?

edward, snowdenPodstata problému je jednoduchá. Když vydal své memoáry v knize Permanent Record (Trvalý záznam), měl se nejprve dovolit, slušně požádat a nechat knihu projít cenzurou u agentur, pro které dříve pracoval. Nyní již vláda USA ví, že kniha ničím takovým neprojde a že ji již nedokážou zastavit. Přišli proto s řešením, jak Snowdena potrestat způsobem, za který by se nemusel stydět ani leckterý představitel komunistického režimu. Prostě si řekli, že mu zisky z knihy, kterou sám napsal, jednoduše vezmou. Tihle lidé asi můžou úplně všechno, dalo by se říct. A to je k celé záležitosti asi tak vše. Nyní rozhodne soud, tak uvidíme.

„Včera vláda žalovala vydavatele # PermanentRecord za – toto není sranda – vytištění, aniž by CIA a NSA dostala šanci vymazat z rukopisu podrobnosti o svých klasifikovaných zločinech. Dnes je to nejprodávanější kniha na světě.”

Edward Snowden je jméno, které jsme všichni slyšeli. Ale kdo to vlastně je a čím se provinil, že se musel ukrýt v politickém azylu v Rusku? A co je na jeho nové knize tak špatně?

Kdo je Edward Snowden

Vláda by se měla zpovídat svým občanům, tedy pokud skutečně žijeme v demokracii. Pokud je to tak, vlády by měly být transparentní a umožnit nám kontrolovat každý svůj krok. Měli bychom mít možnost sledovat jejich práci a v případě potřeby zasáhnout a požadovat nápravu, odstoupení, a podobně. My jsme ti, kteří vládu platí, kteří ji volí a pro které by měla pracovat. Že to tak docela není pravda, to není žádným tajemstvím. Když vláda nějakého státu svoji činnost tají, vždy se najde rozumné odůvodnění. Když vám říkají, že to a to nemáte právo vědět, mají připraven zákon, který to ospravedlňuje. Jelikož si sami můžou zákon napsat a schválit, není to problém. Někdy dokonce ani zákon není potřeba, prostě něco udělají, zatají a hotovo. A když se najde někdo, kdo si dovolí vzdorovat, připraví exemplární trest.

A kdyby to bylo vše, bylo by vše jednoduché. Ale pak tady máme ty věci, které zatajují a které pro nás neznamenají nic dobrého. Představte si, že vámi zvolený zástupce vydá rozhdonutí, že je třeba vás špehovat ve dne v noci a mít vás stále na očích, protože určitě něco kujete. Jak by vám bylo, kdyby na vás bezdůvodně nasadili odposlech, sledování e-mailů, soc. sítí, pohybu, prostě všeho..? Jen tak, bez důvodu, bez žaloby, bez soudu, bez zákonu, bez ničeho a ještě navíc tajně? Kdyby z toho udělali státní tajemství. Tady něco nehraje, bavíme se o skutečné události? Je to Rusko, Čína? Je to realita, nebo jsou to jen naše fantazie? Ano, přesně tohle je realita svobodného světa. Tohle udělala americká vláda vlastním občanům v obrovském měřítku. A je to již dávno, technologie pokročila a systém pokročil. Špehování lidí zůstává, zatímco vlády se těší imunitě, tajemstí a moci.

Překvapení, špehujeme vás!?!

Když Edward Snowden zjistil, co se děje, uvědomil si, že je součástí „mašinérie, která způsobuje více zlého než dobrého.” Narodil se v roce 1983 a v roce 2003 vstoupil do armády, kde si však zlomil obě nohy. Pracoval pro NSA a CIA a setkal se s tím, jak vypadá demokracie v praxi. Odhalil veřejnosti masivní zločin americké vlády proti vlastním lidem a tato vláda se ho za to rozhodla zničit. Je to jako příběh z filmu a ano, film natočen byl (Citizenfour

). Občan 4, citizen 4 , Snowden

A nyní tu máme knihu, kde Edward Snowden vysvětluje, proč se rozhodl odhalit veřejnosti, čeho se proti nim jejich vlastní vláda dopouští, ačkoli tím velmi riskoval. Je terčem pronásledování a hrozí mu exemplární trest, věřili byste tomu? Ve svobodném moderním světě. Jakto, že se vždy najde rozumné vysvětlení i pro ty největší nesmysly? Snowden je stále pronásledován za to, že udělal to, co je jeho povinnost. Ohlásil veřejnosti zločin, který byl proti ní páchán a zřejmě stále je. Dnešní mobily a počítače umožňují mnohem víc. Kdo ví, co před námi vlády tají dnes. Připravují snad totalitu? Proč to proboha dělají?

Právo na soukromí

Zajímavé je, že tato zpráva přichází ve stejnou dobu, kdy nadvládní finanční komando začíná prosazovat pravidla, která v některých případech rovnou vedou k delistování všech anonymních kryptoměn z burz. Překvapivě si nesmíme držet v tajnosti údaje o svých financích i tehdy, když nečelíme žádnému obvinění. Nikdo nás z ničeho neviní, nic jsme neudělali a přesto je s námi zacházeno jako s podezřelými. Plošně! Není to přinejmenším podivné? Nezdá se vám, že bychom měli mít právo na soukromí? Že by naše data měla být v bezpečí? Bitcoin tohle neumožňuje, naopak je na něm každá transakce zapsána, takže stačí znát majitele adres a můžete mít veškerou transakční historii kdykoli k dispozici. Proto vznikly soukromé kryptoměny. Měly by nám umožnit zaplatit tajně. K čemu je to dobré? Ke spoustě věcí. Uvědomme si, že denně používáme hotovost, která má stejnou funkci.

Někdo třeba nechce, aby se o něm vědělo, že si něco kupuje nebo někam chodí. Mohlo by ho to poškodit a nebo vystavit ohrožení vydírání. Informace o platbách nejsou jen o těch penězích. Z vašich plateb se dá vyčíst také o to, kde se nacházíte, kam máte ve zvyku chodit. Co máte rádi. Jaké jídlo si kupujete. Kde trávíte dovolenou a kdy jste na dovolené. Kdy nejste doma a kde v tu dobu jste. Jaké máte zdravotní problémy. S kým se stýkáte. Kolik peněz vlastníte. A obrovské množství dalších velice choulostivých informací, které jednoduše nechcete, aby o vás někdo měl k dispozici. Není to jen nepříjemné a osobní, je zde také riziko, že to někdo zneužije proti vám. Někdo nechce, aby bylo možné uniknout. Chtějí všechna tato data sbírat a skladovat a tím nás vystavují extrémnímu riziku. Navíc tato data mohou použít sami, pokud se rozhodnete zlobit a odkrývat třeba jejich zločiny proti vlastním lidem.

„Dnes je každý na seznamu, bez ohledu na to, jak nevinný. Systémy hromadného sledování se snaží neustále zaznamenávat všechny lidi, na všech místech. Otázka již není, ‘Jsem na seznamu?‘ Otázka zní: ‚Jaké je moje pořadí na seznamu?‘“

than, you, snowden, bus, london, londýn

Závěr

Snad mi prominete poněkud zaujatý tón, jakým je tento článek napsán. Podívejte se na film, přečtěte si třeba knihu. Sice možná zaplatíte vládě USA, ale alespoň budete vědět víc. Edward Snowden je rozhodně velmi zajímavá postava moderních dějin. Je to osobnost, kterou si budeme pamatovat ještě hodně dlouho. A americká vláda mu svými útoky prokazuje službu. Jeho kniha tak dostává punc zakázaného ovoce. Celé je to popírání zdravého rozumu. Je možné vynucovat si mlčenlivost, když jde o zločin? V čem se pak vláda USA liší od mafie? Hlavní je držet hubu a krok a neporušit tak mafiánský zákon?! Aha, tak vidíte. Nakonec se přece vždy ukáže, že to mělo nějaké rozumné vysvětlení. Edward Snowden porušil pravidla.

 

-Kytka (fb stránka; decentralizované platformy: Steemit, Publish0x)

KryptoHodler.cz je nezávislý český web pro komunitu nadšenců a dlouhodobých investorů do kryptoměn. Zapni si zvoneček, sleduj nás na Facebooku a přidej se do naší free HODL skupiny. Získáš tak info o každém novém článku a řadu dalších užitečných odkazů a informací, které ti pomohou ve tvém úsilí.

Zdroje:
https://www.theguardian.com/
https://twitter.com/Snowden
https://cs.wikipedia.org/

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *