Úterý, 18 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Brazílie spouští “kód příjmy 5720” – povinné měsíční podání o obchodování kryptoměn

Brazílie spouští něco, co na první pohled působí jako šikana kryptokomunity a obchodníků s kryptem. “Kód příjmy 5720” se údajně spustí pokaždé, když se nepodá měsíční zpráva o pohybu kryptoaktiv.

Kód “příjmy 5720”

Obyvatelé Brazílie mají nyní nové opatření, zaměřené na kryptoměny. Pokud se nepodá měsíční zpráva o pohybu kryptografických aktiv, spustí se kód „Příjmy 5720 – výchozí pro výchozí / nesprávné / zpožděné vykazování transakcí prováděných s kryptem.“

Nařízení je již v platnosti a doplňuje Normativní pokyn 1888, který je v platnosti od srpna a který je v současné době hlavním regulačním pokynem pro kryptoměny v Brazílii. Požadavek IRS však může zahrnovat pouze transakce související s obchodováním. Přesun skutečných mincí je v řadě případů anonymní. Pokud se však s kryptoměnou obchoduje (zejména za fiat), musí se nahlásit zdanitelná událost.

Měsíc na podání

Z dostupných informací plyne, že Brazilci budou mít povinnost hlásit všechny své obchodní transakce související s kryptem hned násl. měsíc po jejich provedení. Informace, které mají být zaslány, jsou:

  • identifikace osoby, která provedla transakce;
  • hodnota transakce v brazilských realech;
  • množství obchodovaných kryptoměn a
  • datum.

Šikana?

Komunitní web OBN, který o novince kód „Příjmy 5720” informoval, zprávu nijak blíže nekomentuje. Pouze doplňují info, že se Brazilcům doporučuje, aby učinili prohlášení, všichni jednotlivci nebo právnické osoby, kteří mají bydliště v Brazílii a pohybovali se za daný měsíc nad limitem obchodování 30 000 R $ (1 real je asi 5 korun).

Po analýze dostupných informací si nemyslím, že by se dal tento krok vykládat jako šikana, byť se jeví poněkud obtížný. Časté hlášení však může znamenat až zbytečnou byrokratizaci, zejména pro kryptotradery, kteří tak po novém budou muset každý měsíc podávat hlášení, což může být spojeno s citelným znepříjemněním života.

Závěr

Brazílie má varovný kód, který upozorní na neplnění povinnosti hlášení o obchodování s kryptoměnou. Zřejmě se tak chtějí vyhnout neplacení daní ze strany brazilské kryptokomunity. Otázka daní z kryptoměn je obecně téma, které není zcela ujasněno a zasloužilo by si spíše regulace zaměřené na ujasnění práv a povinností, než byrokratické náklady na záda obchodníků. Například bychom se mohli bavit o daňovém osvobození po splnění tzv. časového testu, které je běžné u některých jiných aktiv, např. nemovitostí, atp.

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku, Steemitu a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Co číst dále?

Francie se přidává do závodu digitálních měn – testování zahájí již na jaře 2020

Zdroje:
https://ourbitcoinnews.com/
https://bitcoinist.com/

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *