Pondělí, 22 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Rodné Listy na Blockchainu?! V Brazílii je to již Možné

V Brazílii byly vydány první rodné listy výhradně na blockchainu. K jejich vydání nebyla potřeba matričního úřadu. Jedná se zřejmě o další další milník v použití technologie k eliminaci přebytečné byrokracie.

Rodné listy na blockchainu

Brazílie je zřejmě první zemí, která umožnila vydat rodné listy zcela bez potřeby matriky. Celý proces se díky blockchainu zjednodušil a zrychlil. Jedná se o projekt technické společnosti Growth Tech ve spolupráci s IBM. Carlos Rischioto, vedoucí společnosti IBM v oblasti blockchainu v Latinské Americe, k tomu uvedl, že nová platforma odstraní byrokratické překážky v procesu registrace narození a bude účinnější a transparentnější.

Celý proces má 3 fáze:

  1. „prohlášení o narození živého dítěte“ – provede nemocnice,
  2. tvorba digitální identity na platformě – provedou rodiče,
  3. zaslání informací notářské kanceláři.

Mezi prvními dětmi, které mají rodné listy na blockchainu, je také Álvaro de Medeiros Mendonça. Jeho rodiče uvádějí, že celý proces trval méně než 5 minut. Samotnou registraci provedla platforma Notary Ledgers společnosti Growth Tech, která poskytuje virtuální notářské služby.

IBM patří mezi největší zaměstnavatele odborníků na blockchain a dominuje také v oblasti blockchainových patentů, kterých má přes 100, jak jsme vás informovali v červenci.

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Zdroj:
https://cointelegraph.com/

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *