Úterý, 18 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Krypto Zprávy (02. 9.) | Těžaři v Zisku, BTC Bankovní Účet i Lending…

Prázdniny skončily a kromě školy jsou tu dnes i nové Krypto zprávy. Binance spouští 14 denní lending  ■ Udělení licence dvěma kryptobankám ■ Samsung ve své kryptopeněžence nyní kromě Bitcoinu podporuje i dalších 32 kryptoměn ■ Bitcoinoví těžaři si za celou dobu těžby již přišli na 14 miliard dolarů ■ Bitwala nabídla bankovní účet s Bitcoinem.

INFO: Krypto Zprávy vám přináší youtube kanál Online investice.

Závěr prázdnin se nesl, co se týče novinek a oznámení, v pozitivním duchu a my se na některé zprávy v krátkosti podíváme.

Pondělí ■ Binance spouští 14 denní lending

Uživatelé této burzy budou mít možnost uzamknout své prostředky na 14 dní a získat za to úrok. Jedná se o tři kryptoměny se zhodnocením u BNB 15 % ročně, Tetheru 10 % ročně a ETC 7 % ročně. Na základě zájmu budou vždy v pondělí ohlášeny aktuální kryptoměny, které budou k tomuto účelu určeny a ve středu bude lending spuštěn.

Pro lending je k dispozici vždy omezené množství dané kryptoměny, proto rozhoduje rychlost, kdy své kryptoměny uzamknete po spuštění daného lendingu. Ke spuštění toho prvního došlo 28. srpna a pro jeho účast je nutné mít dokončenou verifikaci Levelu 2.

Úterý ■ Udělení licence dvěma kryptobankám

Švýcarsko udělilo licenci dvěma společnostem resp. bankám zaměřených na kryptoměny. Jde o banky SEBA a Sygnum, které ještě v tomto roce nabídnou svým klientům investiční služby s kryptoměnami. Tuto licenci získali od FINMA, díky čemuž jsou již ve Švýc arsku 2 banky

zaměřené na kryptoměny.

Mimochodem, k podobnému kroku se schyluje i v rakousku, kde MCV-CAP 5. srpna podepsala s regulátorem FMA žádost o bankovní licenci a kromě investičních služeb do kryptoměn zde budou moci klienti i kryptoměnami přímo platit.

Pátek ■ Samsung ve své kryptopeněžence nyní kromě Bitcoinu podporuje i dalších 32 kryptoměn

Kromě Bitcoinu jde i o Ethereum a ERC20 tokeny. Aktualizace peněženky Blockchain toto umožnila již v USA, Kanadě, Německu, Švýcarsku, Velké Británii a Jižní Korei. Zbytek světa se aktualizace Samsungu dočká v brzké době.

Bitcoinoví těžaři si za celou dobu těžby již přišli na 14 miliard dolarů

Jde o čerstvé údaje z Coin Metrics. Tento příjem je i navzdory nárůstu hashrate celé sítě, která činí těžbu stále složitější. Trvalo 8 let, než příjem všech těžařů překonal 5 miliard a následně se to samé množství podařilo za pouhých 8 měsíců. Hranice 20 miliard by dle současného tempa měla být překonána na začátku příštího roku.

Neděle ■ Bitwala nabídla bankovní účet s Bitcoinem

Tato německá společnost vytvořila aplikaci, kde je v bankovním účtu integrovaná peněženka na Bitcoin. Tohoto bankovního účtu mohou využít obyvatelé 31 zemí evropského hospodářského prostoru. Poplatek za obchodování s Bitcoinem je 1%.

Bankovní účty jsou poskytovány prostřednictvím Fintech společnosti solarisBank s německou bankovní licencí. Jak se zdá, blíží se nám trend, kdy kromě klasických účtů v bance, budeme mít i účty v kryptoměnách.

TIP: Věděli jste, že každou středu a sobotu vychází na Hodlerovi SPPN?

Video

Krypto Zprávy čtenářům webu Hodler (KryptoHodler.cz) přináší youtube kanál Online investice. Níže si můžete zkouknout videoverzi. Hlavní myšlenka týdne: Bitcoin v bance (viz SPPN)?

https://youtu.be/qvRZlEzX3Pc

KryptoHodler.cz je nezávislý český web pro komunitu nadšenců a dlouhodobých investorů do kryptoměn. Zapni si zvoneček, sleduj nás na Facebooku a přidej se do naší free HODL skupiny. Získáš tak info o každém novém článku a řadu dalších užitečných odkazů a informací, které ti pomohou ve tvém úsilí.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *