Pondělí, 24 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Matic Network (MATIC) se vysypal – za pád přesahující 50 % může “panic sell”

Nemohli jsme přehlédnout ten masivní dump kryptoměny Matic Network (MATIC). Během dnešního dne je momentálně v asi 55% ztrátě, s kurzem 0,0182 $. Pád přitom šel až na cca 0,014 $. Matic během dnešního kolapsu upsal veškeré zhodnocení, které si připsal během silného růstu, jenž začal okolo 20. listopadu.

Matic Network (MATIC) zaznamenal masivní dump

Kryptoměna Matic Network, jeden z vysoce postavených IEO tokenů nabízených na burze, ztratil většinu své hodnoty po prudkém pádu. Doslova se vysypal a upsal 100 % celého zhodnocení, které si připisoval během ani ne měsíce, kdy stabilním tempem povyskočil z cca 0,014 $ až na maximum okolo 0,042 $.

Prudká cenová krize kryptoměny Matic začala již včera ve večerních hodinách a skončila dnes asi ve 3 ráno. Poté následovala korekce na 0,02 USD / MATIC, ale nyní již cena opět trochu klesá a uvidíme, zda bude následovat oživení směrem nahoru, nebo se podíváme ještě níže.

MATIC pád

FUD

Podle vyjádření týmu byl na vině panický prodej (panic sell), způsobený rozšířením FUDu. Tím byla zpráva ohledně pohybu velkého množství tokenů týmu. Investoři zpanikařili v domění, že tým hodlá dumpnout své vlastní tokeny a udělali to raději sami a dříve, než cena klesne. Poté následovala řeťezová vlna, mající za následek fakt, že se Matic Network kompletně vysypal z dříve dosažených zisků.

Tato verze příběhu vyplývá i z vyjádření týmu tokenu a šéfa Binance. @ na svém Twitteru uvádí:

„Náš tým data stále zkoumá, ale je již jasné, že tým MATIC s tím nemá nic společného. Řada velkých obchodníků zpanikařila a způsobila cyklus. Bude tvrdá výzva ohledně toho, do jaké míry by burza měla zasahovat do obchodování lidí.”

Důvod paniky

Jak už bylo uvedeno, paniku a krach způsobily zprávy, naznačující, že tým vykonával podezřelé pohyby tokenů.

Pověsti o pohybu tokenů z nadačního účtu kryptoměny vyvolaly obavy, že tato akce shodí kurz tokenu z jeho právě nabytého maxima.

Tým skutečně oznámil určité uvolnění finančních prostředků, jednalo se přibližně o 248 milionů MATIC, což je 2,5 % celkové nabídky. Odemčené tokeny však měly být použity k vytyčení a zabezpečení sítě. Tým na svém blogu vysvětlil, že šlo o FUD. Tyto tokeny nebyly prodány, ale stále se nacházejí na této adrese.

Omluva za šíření FUDu:

Závěr

Tým Matic Network dnes zanamenal podporu z mnoha stran a skutečně nic nenasvědčuje tomu, že by masivní dump vznikl jejich vinou. Věří, že celou „noční můru” přečkají a vyjdou z toho silnější. Záležitost také ilustruje fungování ethereového či bitcoinového blockchainu, kde je každá transakce veřejná a v případech, jako byl tento, lze zpětně zhodnotit, co se vlastně stalo.

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku, Steemitu a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Co číst dále?

Bitcoinová peněženka na oběžné dráze! Obíhá Zemi rychlostí 8 km za sekundu

Zdroje:
https://blog.matic.network/
https://bitcoinist.com/

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *