Pátek, 19 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Bitcoinová peněženka na oběžné dráze! Obíhá Zemi rychlostí 8 km za sekundu

Bitcoinová peněženka postavená vývojáři SpaceChain byla odpálena do stratosféry na palubě rakety Falcon 9. Na mezinárodní vesmírnou stanici tak dorazil 1kg uzel (node), jako první svého druhu na palubě.

Bitcoin má aktivní uzel na prahu vesmíru

Bitcoinová peněženka byla doručena společně s dalším nákladem na palubě rakety Falcon 9 ve čtvrtek. Jednalo se přitom o kilogramový zlomek užitečného zatížení mise SpaceX CRS-19, s celkovou dodávkou vážící 2 600 kg. Uzel bude mimo jurisdikci kterékoli země a také značně mimo dosah dostupnosti případného narušení ze strany fyzických hardwarových hackerů.

Společnost SpaceChain vidí své uzly jako zcela nový způsob, jak zvýšit bezpečnost kryptotransakcí. Je to malý krok pro bitcoinovou peněženku, ale velký pro kryptosvět! 🙂

OBĚŽNÁ DRÁHA, ZEMĚ, BTC, PENĚŽENKA, WALLET, VESMÍRU

Bitcoinová peněženka na oběžné dráze Země

Bitcoin má za sebou nový milník, když se jeho aktivní uzel nyní nachází na prahu okolního vesmíru na palubě ISS (Mezinárodní vesmírné stanice). Bitcoinová peněženka a node (uzel) zde bude instalován po dobu asi jednoho roku. Bude fungovat jako bezpečnostní prvek vícepodpisových transakcí (multi-signature).

Zee Zheng, generální ředitel a spoluzakladatel SpaceChain k tomu uvedl:

“Pro nás je to trochu složité. Neexistuje žádný existující vesmírně testovaný hardware, takže i pro instalaci vlastního softwaru jsme potřebovali provést zásadní změny. Vložili jsme do toho všechny zdroje společnosti.”

„Vybudování vesmírné peněženky bylo jednou věcí, ale učinit to kompatibilním pro použití v ISS, to bylo něco úplně jiného. Protokol open source společnosti SpaceChain musel být prověřen agenturou NASA a dovybaven unikátní architekturou plug-inu stanice.”

Je to jen začátek?

Ano, i ne. Ve skutečnosti se jedná o první uzel na palubě ISS, ale již dříve vyslali inovátoři ze SpaceChain na oběžnou dráhu dva uzly, oba z Číny. První, odeslaný z pouště Gobi v únoru 2018, byl vybaven uzlem Qtum. Drůhý pak dovoloval spouštět DApps v operačním systému SpaceChain a komunikovat přímo se Zemí.

Do třetice nyní nově obíhá Zemi rychlostí 5 mil za sekundu (asi 8km/s) bitcoinová peněženka. Funguje nezávisle na předchozích a komunikuje pouze se Zemí. Dokončení transakce z oběžné dráhy tak bude trvat hodiny, namísto minut. Zpomalení však podle Zhenga přinese ještě vyšší bezpečnost.

Závěr

“Vítáme kohokoli, kdo se připojí k revoluci,” řekl poluzakladatel SpaceChain. A dále dodal, že „asi za 10 let SpaceChain rozmístí síť jednoúčelových satelitů, které spolu budou komunikovat a provozovat mnohem více blockchainové infrastruktury, než co jakákoli jiná peněženka ISS kdy dokázala.” Blockchain na orbitu již není jen sci-fi, ale realitou. Tak co, stále ještě nevěříte, že kryptoměny mají budoucnost? Vize Bitcoinu na Měsíci by jednou nemusela být tak vzdálená a metaforická, jak jste si dosud mysleli!

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku, Steemitu a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Co číst dále?

Ethereum Istanbul hard fork úspěšně dokončen – vše, co potřebujete vědět

Zdroj:
https://www.coindesk.com/

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *