Čtvrtek, 22 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

#61: | Kongres USA diskutuje o digitálním dolaru (USD) | Týdenní přehled

Vítejte u 61. dílu souhrnu na Hodlerovi. Je sobota 4. července a Bitcoin stagnuje nad 9K $, konkrétně s aktuální hodnoutou 9 070 $ za minci. Američtí senátoři teď debatují o digitálním dolaru.

Obsah článku:

Debaty o digitálním dolaru

Američtí zákonodárci se podrobně zabývají digitálním dolarem, zatímco se Čína připravuje ke spuštění virtuálního jüanu. Senátor Tom Cotton uvedl: „USA potřebují digitální dolar. […] Americký dolar musí stále vydělávat na tomto místě v globálním platebním systému. Musí to být lepší než bitcoin. Musí to být lepší než digitální jüan.“ Předseda bankovního výboru Mike Crapo souhlasil z části, ale vyzdvihl spíše potřebu regulací. Na to navázal Sherrod Brown, který si myslí, že digitální dolar musí vláda ytvořit i proto, že technologickým společnostem nelze věřit. Podle něj je těžké přijít na technologické produkty a služby, které by skutečně pomohly lidem. Těm technologickým společnostem ano, ale ne lidem, myslí si.

Diskuze se zůčastnili i odborníci z oboru, mimo jiné profesorka Nakita Cuttino, která uvedla, že Spojené státy musí být (s digitálním dolarem) v popředí. Předseda CFTC Chris Giancarlo uvedl, že digitálním dolarem můžou vyřešit zastaralý finanční systém. Americká asociace bankéřů pak vystoupila proti digitálnímu dolaru. FED by tím podle nich získal téměř monopol na poskytování měny.

Týdeníky a nepravidelné články

HODL | Evoluce Bitcoinu (BTC) po technické stránce

Bitcoin existuje více než deset let a za tu dobu se dramaticky změnil. Jeho základní vlastnosti však zůstávají a jsou tím, co z něj činí kryptoměnu číslo jedna. Zde si projdeme některé nejdůležitější změny probíhající bitcoinové evoluce a přehled vylepšení BTC.

3 Výroky o kryptu: „Téměř všichni bitcoineři jsou totální idioti” a „Bitcoin půjde na nulu”

3 výroky o kryptu vám pokaždé představí zajímavé a především pak různorodé příspěvky a myšlenky různých lidí. Můžete se zde setkat s kritikou i chválou a zjistit, co si myslí ostatní příznivci, ale i odpůrci kryptoměn. Tentokrát tu máme některé ostřejší výroky, jeden z nich dokonce říká, že bitcoineři jsou idioti.

Kryptoměny

Anonymní Španěl si právě zaregistroval ochrannou známku na logo Bitcoinu

Název a logo Bitcoinu taky nyní ve Španělsku “získalo” ochrannou známku u Španělského patentového úřadu. Proces dokončil advokát Ignacio Rubio Menéndez. Osoba, která si logo zaregistrovala, zatím zůstává v anonymitě.

Objevitel Patoshi patternu říká, že Satoshi vypínal těžbu na 5 minut po vytěžení každého bloku

Sergio Demian Lerner je výzkumník známý především objevem vzorce, který identifikoval těžbu původního těžaře Bitcoinů. Tento vzor nazval Patoshi. Lerner nyní říká, že Satoshi zřejmě vypínal těžbu na prvních 5 minut po vytěžení nového bloku.

Charles Hoskinson: V čem se Cardano (ADA) liší od Bitcoinu a Etherea

Charles Hoskinson je zakladatel open-source blockchainu a decentralizovaného projektu kryptoměny Cardano. Říká, že ve srovnání s Bitcoinem a Ethereem představuje Cardano generační skok v technologii.

Bitcoin se nedá zfalšovat! – Až 83 tun falešného zlata z Číny

Youtuber Cryptoinvest, kterému byl, v rámci probíhající “chyby”, smazán celý účet na Youtube, pokračuje ve své informativní činnosti na decentralizovaných platformách. V závěru posledního videa poukazuje na skutečnost, že Bitcoin není možné zfalšovat.

Kryptomarket

Jak vypadají všechny peníze světa? V porovnání s deriváty je kryptomarket kapka v moři

Z této infografiky se vám zatočí hlava. Už jste někdy viděli všechny peníze světa? Že ne? Tak nyní si na to posvítíme.

Nový cenový model predikuje „exponenciální“ bull run BTC. Už za měsíc!

Analytik Willy Woo zveřejnil svůj nový cenový model pro krále kryptomarketu. Podle něj je pravděpodobné, že nás čeká začátek strmého růstu ceny, známého jako bull run. Mohlo by k tomu dojít již za měsíc, říká.

Asi 1,9 milionu lidí vlastní Bitcoin nebo jinou kryptoměnu ve Velké Británii

Nová studie zadaná úřadem Financial Conduct Authority (FCA), britským finančním regulačním úřadem, uvádí, že přibližně 1,9 milionu Britů vlastní Bitcoin nebo jiné kryptoměny.

Technologie

Honeywell sestrojil nejrychlejší kvantový počítač na světě – je dvakrát rychlejší než IBM a „chladnější než povrchová teplota Pluta”

Gigant Honeywell oznámil, že jeho nejnovější kvantový počítač je nyní nejrychlejší na světě. Kvantový počítač je technologie, která se využívá k řešení výpočetních problémů, které je nepraktické či nemožné řešit s tradičními počítači.

Pokud se blockchain vyvíjí jako internet, který projekt bude game changer?

Pokud bychom přijali premisu, že krypto a internet mají podobnou cestu ke všeobecnému přijetí, k jakému závěru nás to dovede? Internet dnes zasahuje do mnoha oblastí naší každodenní činnosti. Bude mít stejný dopad na naše životy také krypto?

Politika a zákon

Po zrušení zákazu Telegramu v Rusku Durov slibuje zvýšení anticenzurního úsilí v Číně

Rozhodnutí Ruska, zrušit svůj dvouletý zákaz Telegramu, bude znamenat začátek širšího hnutí na ochranu aplikací zaměřených na ochranu soukromí. Alespoň to uvedl Pavel Durov , zakladatel a generální ředitel společnosti Telegram.

Úřady v Evropě dopadly zločinecký syndikát, který využíval šifrovanou chatovací síť

Praskla síť organizovaného zločinu. Policie zatkla stovky lidí po celé Evropě. Britská Národní agentura pro kriminalitu (NCA) spolupracovala s dalšími evropskými úřady na „největší a nejvýznamnější“ operaci vymáhání práva.

Komunita

Hodlerská komunita a hlasování o tématu týdeníku HODL

Hlasovali jsme o tématu týdeníku HODL. I vy se můžete přidat do naší Hodlerské komunity na Facebooku, nebo nás sledovat na decentralizovaných platformách. Pro více informací rozklikni nadpis.

Kdo je Andreas Antonopoulos

Jako jeden z nejvlivnějších myšlenkových vůdců v blockchainovém prostoru je Andreas Antonopoulos často žádán, aby komentoval vývoj v tomto odvětví. Andreas Antonopoulos je předním odborníkem na kryptoměny, Bitcoin a veřejné blockchainové systémy.

Andy: Používejte smlouvy DeFi pro pasivní příjem BTC

Bitcoinový “učitel” Andreas Antonopoulos říká, že se současnou metodou výdělku stálých příjmů s bitcoinovými HODLingy existují rizika. DeFi přesto nabízí jeden z mála způsobů, jak toho dosáhnout, aniž byste „dávali peníze jiným lidem.“

Bohatství

Česká republika? Úspěch se u nás neodpouští: Marcus Revolta

Česká republika se začala jevit jako místo, kde se úspěch nepromíjí. Své o tom ví i Marcus Revolta. Článek z odpočinkové rubriky Bohatství se zabývá myšlenkou změny obecného míněním společnosti ohledně úspěchu. Přejeme si jej navzájem?

Závěr

A to je již z dnešního Sobotního přehledu posledních novinek vše. Přejeme vám hezký víkend a nezapomeňte, že hodleři nepanikaří, i kdyby americký Kongres debatoval o digitálním dolaru.


Krypto Hodler je místo, kde je srdečně vítán každý příznivec kryptoměn. I díky vám se nám daří den za dnem budovat příjemnou komunitu vzájemně nápomocných lidí. Neustále usilujeme o pečlivý výběr těch nejzajímavějších zpráv a novinek, abychom vám přinášeli skutečně jen to nejpodstatnější a nejzajímavější, co se aktuálně děje. Zprávy doplňujeme edukativními a odpočinkovými články a jednou týdně vše zabalíme do Sobotního přehledu posledních novinek (SPPN), abychom vám umožnili zpětně listovat v novinkách týden po týdnu. Poskytujeme vám časově úsporné řešení, jak sledovat aktuální dění během pouhých několika minut týdně.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *