Pondělí, 15 červenceVítejte na českém hodlerském webu!

3 Výroky o kryptu: „Téměř všichni bitcoineři jsou totální idioti” a „Bitcoin půjde na nulu”

Kdo chce znát názory kryptoměnové komunity a jejích představitelů, musí komunitě naslouchat. 3 výroky o kryptu vám pokaždé představí zajímavé a především pak různorodé příspěvky a myšlenky různých lidí. Můžete se zde setkat s kritikou i chválou a zjistit, co si myslí ostatní příznivci, ale i odpůrci kryptoměn. Tentokrát tu máme některé ostřejší výroky, jeden z nich dokonce říká, že bitcoineři jsou idioti.

Polovina z TOP 10 kryptoměn zmizí

  • Simon Dedic je spoluzakladatel krypto výzkumného domu Blockfyre.

Polovina z deseti nejvýše postavených kryptoměn dle tržní kapitalizace si podle Dedice vůbec nezaslouží své místo v první desítce. Například si myslí, že Lightning Network a další škálovací řešení Bitcoinu nakonec způsobí, že Bitcoin Cash a Bitcoin SV, ale i Litecoin, zcela selžou ve snahách nahradit BTC. Uvedl: Za tohle si vysloužím trochu opravdového hejtu, ale stojím si za svým názorem: XRP, BCH, BSV, LTC a EOS si absolutně nezaslouží patřit k TOP 10 kryptoměnám.” Pokud jde o projekty, které by si to naopak dle Dedicova názoru zasloužily více, dodává: „Ve skutečnosti se nemůžu dočkat, až zmizí a uvolní cestu pro solidní kandidáty, jako jsou VET, LINK, XTZ nebo ATOM.”

Bitcoin spadne na nulu

  • Jim Rogers je investor, který mimo jiné spolupracoval s miliardářem Georgeem Sorosem.

Jim Rogers si myslí, že Bitcoin je stále v bublině. Nejslavnější kryptoměna podle něj nakonec klesne na nulu a zmizí. Je to jen hazard,“ uvedl Rogers již dříve a nyní dodává: „Ti, kteří používají kryptoměnu, si myslí, že jsou chytřejší než jejich vlády. […] Ve skutečnosti si myslím, že mají pravdu. Ale jejich vlády mají něco, co kryptoměny nemají. Tím něčím jsou zbraně. Důvod, proč si myslím, že kryptoměna nakonec zmizí, je proto, že není založena na ozbrojené síle vládní moci.“ Společně s miliardáři, jako jsou Warren Buffett a George Soros, je Rogers považován za jednoho z největších investorů na světě. Jeho názor se přitom podobá tomu Buffettovu, který zůstal striktním odpůrcem kryptoměn i poté, co mu Justin Sun nějaké krypto daroval. Mimochodem, jen charitativní oběd s Buffettem tehdy Suna vyšel na 4,5 mil. dolarů.

Téměř všichni bitcoineři jsou totální idioti

  • Nassim Taleb je univerzitní profesor, investiční poradce a autor známé knihy Černá labuť (Black Swan).

Náš poslední výrok tohoto dílu tomu skutečně nasadil korunu. Třešničkou na dortu dnešního nepříliš lichotivého vydání je výrok, který říká, že bitcoineři to nemají v hlavě vpořádku. Většina investorů totiž podle něj vůbec nedokáže pochopit nuance kryptoměny, jako je Bitcoin. Během výměny názorů s bitcoinovým maximalistou jménem Giacomo Zucco Taleb uvádí: „Vysvětluji škálu transformací v [časopise] SkinintheGame: Bitcoin je dobrý nápad, ale téměř všichni bitcoineři jsou naprostí idioti, nemohou pochopit nuance mimo koláčky štěstí.” Taleb dále přidává myšlenku, že stát je podobně jako léky potřeba jen v rizikových situacích, nikoli pro každodenní život. Jak jste asi pochopili, tento názor se do značné míry opírá o libertariánské názory. Samotný autor, bývalý profesor na Wall Street, který se stal profesorem rizikového inženýrství, se označil za místního: “libertariána pro vyšší úrovně ústřední vlády“.

Závěr

Tak co, líbily se vám dnešní 3 výroky? Překvapil vás některý z nich, naštval, nebo naopak potěšil? Odnesli jste si něco nového? A souhlasíte tentokrát s Dedicem a Rogersem? A co ten poslední výrok, kdy nám Taleb uvádí, že jsou bitcoineři idioti? Napište nám svůj názor, ale pokud možno to raději narozdíl od něj zkuste slušně.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *