Pondělí, 24 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Bitcoin se nedá zfalšovat! – Až 83 tun falešného zlata z Číny

Youtuber Cryptoinvest, kterému byl, v rámci probíhající “chyby”, smazán celý účet na Youtube, pokračuje ve své informativní činnosti na decentralizovaných platformách. V závěru posledního videa poukazuje na skutečnost, že Bitcoin není možné zfalšovat.

Tip: Sága pokračuje: YouTube obviněno z cenzury po smazání kryptoměnového kanálu Crypto Crow

Bitcoin je rezistentní

Bitcoin možná není stabilní, což nyní patří k jeho slabinám. Jeho volatilita je podle kritiků důvodem, proč se nikdy nebude používat k platbám. V dlouhodobém měřítku cena BTC dosud jen a jen roste. To svým způsobem vedlo k tomu, že se z něj stalo spíše investiční aktivum, než peníze. Alespoň to platí v současné době. Na druhou stranu, internetu trvalo přes 30 let, než se vyvinul do současné podoby…

Silné stránky BTC

Když ale uděláme další krok a začneme hledat i jiné přednosti Bitcoinu, možná nás překvapí, že jich ve skutečnosti není vůbec málo. Tak si to pojďme shrnout:

  • Bitcoin nemá vydavatele, který by mohl negativně ovlivnit jeho vlastnosti – jako je inflace, cenzura transakcí, apod.
  • Bitcoin nezná hranice a je použitelný odkudkoli na celé planetě.
  • Bitcoin umožňuje rychlé online převody, včetně velmi vysokých částek.
  • V neděli nemá zavřeno.
  • Omezené množství digitálních mincí brání znehodnocování úspor.
  • Je rezistentní proti zfalšování.

Bitcoin nelze zfalšovat

Známe falešné peníze, falešné zlato, stříbro… Takřka vše, co někdo umí vyrobit, se již někdo jiný pokusil zfalšovat. Někdy možná méně zdařile, jindy úspěšně. Cryptoinvest upozornil na zprávu TF Metals Report, která uvádí: „Ukázalo se, že alespoň některé z 83 tun zlatých prutů, použitých jako kolaterál, nebylo nic jiného než pozlacená měď.”

Jak uvedl Cryptoinvest, jsou to 2 miliardy dolarů zfalšovaného zlata. „Potřebujeme mít svobodné peníze,” říká v souvislosti s rizikem inflace, a dodává: „I peníze se dají zfalšovat.” Uvádí přitom dva způsoby, a to buď tiskem, nebo samotnou bankou. „My musíme věřit [bankám], že na té účetní knize nám zobrazují reálné transakce, nepodvádějí při těch daných ledgerech, které oni vedou, což se stalo mnohem, mnohem vícekrát, než by mělo – že se zjistilo, že právě takové věci dělají banky.”

Falešné zlato

Cryptoinvest navíc zmňuje podvody se zlatem, kde také dochází k falšování. Navíc ti, kteří se tomu věnují, se v tom stále zlepšují. To vede k tomu, že je stále těžší padělky odhalit. Podle něj si vlastně nemůžete být jistí, jestli máte pravé zlato, nebo ne.

„Bitcoin neumí být zfalšovaný. Nikdo si nedokáže jen tak natisknout [Bitcoin].”

Závěr

Další důležitá věc, která by dle názoru slovenského tvůrce videí o Bitcoinu a kryptu mohla vytáhnout cenu BTC nahoru, je jeho nezfalšovatelnost. Ukázalo se, že zlato se přinejmenším v Číně falšuje ve velkém. Nově objevný podvod nahradil až 83 tun vzácného zlata levnou mědí. Investoři, kteří nakupují Bitcoin, májí oproti nákupu zlata lepší likviditu a tedy i možnost prodeje. A nejen to. Nemusí se totiž navíc obávat, že si koupili pozlacený šunt.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *