Pondělí, 22 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Asi 1,9 milionu lidí vlastní Bitcoin nebo jinou kryptoměnu ve Velké Británii

Nová studie zadaná úřadem Financial Conduct Authority (FCA), britským finančním regulačním úřadem, uvádí, že přibližně 1,9 milionu Britů vlastní Bitcoin

nebo jiné kryptoměny. Masová akceptace neustále pokračuje.

1,9 milionu kryptoinvestorů v UK

Ve Spojeném království vlastní Bitcoin nebo jinou kryptoměnu asi 3,86 % dospělé populace. Nezní to moc, ale když to přepočteme na počet lidí, vyjde nám 1,9 milionu kryptoinvestorů. Jen v UK jsou tedy téměř 2 miliony lidí, kteří v tuto chvíli vlastní nějaké krypto. Počet těch, kteří nejen nyní, ale i kdykoli v minulosti drželi kryptoměny, vzrostl na 2,6 milionu v roce 2020. Loni to přitom bylo jen 1,5 milionu.

Další zajímavý údaj pak nabízí obeznámenost s kryptoměnou. 73 % místní populace již slyšelo o kryptu. To ukazuje na velký růst povědomí, přičemž minulý rok znalo kryptoměny jen asi 42 % lidí. Průzkum dále uvádí, že investoři v kryptosvětě ví, do čeho investují:

„Technické znalosti se zdají být mezi většinou majitelů kryptoměn vysoké. Zdá se, že většina spotřebitelů chápe rizika spojená s nedostatečnou ochranou, vysokou volatilitou produktu a určitým způsobem rozumí základní technologii.“

Vliv médií

Průzkum také říká, že tradiční média ovlivňovala postoje spotřebitelů k digitálním aktivům. Vliv médií je zřejmě znát na vysokém navýšení lidí, kteří již o kryptoměnách slyšeli. 16 % těch, kteří si již alespoň jednou zakoupili kryptoměnu, uvedlo, že toto jejich rozhodnutí bylo ovlivněno reklamou.

Nejoblíbenější kryptoměnou ve Velké Británii zůstává Bitcoin (BTC). Zajímavostí však je, že druhou nejznámější kryptoměnou je plánovaná Libra od Facebooku. Trochu paradox, vezmeme li do úvahy fakt, že ještě ani nebyla spuštěna. Následuje Bitcoin Cash (BCH) a Ethereum (ETH). Jak se dalo očekávat, většina investorů využívá služby některé z kryptoměnových burz. Nejoblíbenější je Coinbase, pak následuje Binance a Kraken.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *