Čtvrtek, 2 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

10 článků z webu KryptoHodler.cz, které si prostě musíte přečíst

KryptoHodler.cz je místo, kde je srdečně vítán každý příznivec kryptoměn. Kromě edukativních a vzdělávacích článků neustále usilujeme o pečlivý výběr těch nejzajímavějších zpráv a novinek, abychom vám přinášeli skutečně jen to nejpodstatnější a nejzajímavější, co se aktuálně děje. V tomto článku si připomeneme TOP 10 článků, které určitě stojí za přečtení. Kromě toho určitě nezapomeňte navštívit naši sekci ZÁKLADY KRYPTOMĚN.

10 extra zajímavých článků z webu KryptoHodler.cz

Nebylo lehké vybrat jen 10 článků z webu KryptoHodler.cz, které bychom každému doporučili k přečtení. Kryptohodler.cz vznikl v březnu 2019 a jen do dnešního dne zde vyšlo více než 1 000 článků. Snažili jsme se, aby byl výběr různorodý a skutečně zajímavý.

1. Co je Bitcoin (První článek, který kdy vyšel na webu KryptoHodler.cz)

Jako jasná první volba z TOP desítky byl zvolen článek Co je Bitcoin (BTC) – Základy nejstarší kryptoměny. V roce 2009 daroval světu Bitcoin neznámý autor, který si říkal Satoshi Nakamoto. Kdo to byl a zda šlo o jednoho člověka, nebo tým, to se dosud neví. Bitcoin je digitální forma peněz a někdy se mu též říká digitální zlato, pro jeho deflační povahu (mince mají omezené množství a časem zvyšují hodnotu) a další vlastnosti, jako způsob jejich dobývání – těžba.

Co je Bitcoin (BTC) – Základy nejstarší kryptoměny a vše potřebné o bitcoinech na jednom místě [aktualizace 2020]

2. Rozhovor s Dominikem Stroukalem

Pozvání k rozhovoru webu KryptoHodler.cz přijal svého času také Dominik Stroukal. Článek Rozhovor | Ekonom Dominik Stroukal: Jsem hodler, co si moc rád za bitcoiny koupí pivo přinesl celou řadu zajímavých názorů, které zastává bývalý ředitel Liberálního institutu a spoluautor první české knihy o Bitcoinu – Bitcoin a jiné kryptopeníze budoucnosti. Dominik mimo jiné definoval blockchain. Uvedl: „..Pro pořádek: blockchain je výsledek řady technologií a správně nastavených ekonomických motivací. Blockchain s vlastnostmi toho bitcoinového je výsledkem používání Bitcoinu.”

Rozhovor | Ekonom Dominik Stroukal: Jsem hodler, co si moc rád za bitcoiny koupí pivo

3. Bezpečnostní pravidla

Jedním z nejdůležitějších článků vůbec je určitě článek nazvaný Bezpečnost | Důležitá pravidla při nákupu a hodlování kryptoměn a jak ochránit své krypto. Patří k tomu prvnímu, co si určitě musíte přečíst, pokud jste na webu KryptoHodler.cz noví. Jeho cílem je stručně a jasně ozřejmit, jak se nenechat okrást podvodníky a dalšími zločinci, kterých se v kryptosvětě vyskytuje značné množství. Jak ochránit své krypto, jak na bezpečnost a jak se vyhnout ztrátě přístupu ke svým kryptoměnám. Naučíte se předejít omylům při posílání kryptoměny, při zadávání hesel a klíčů, atd.

Bezpečnost | Důležitá pravidla při nákupu a hodlování kryptoměn a jak ochránit své krypto

4. Bitcoin Whitepaper

Do výběru jistě právěm patří článek Přečtěte si alespoň část – Bitcoin Whitepaper – překlad do češtiny. Seznámit se s tímto základním dokumentem je v podstatě povinností každého kryptonadšence. Satoshi Nakamoto možná nebyl úplně první, kdo kdy přemýšlel o něčem podobném, ale stal se prvním, kdo tuto myšlenku skutečně uskutečnil a přivedl v život. Spuštění Bitcoinu a vytěžení úplně prvního bloku předcházela publikace Whitepaper Bitcoin: A Peer-to-Peer Electronic Cash System, jejíž část jsme si společně přečetli v tomto článku.

Přečtěte si alespoň část – Bitcoin Whitepaper – překlad do češtiny

5. Jak neprodělat na kryptu

Kromě nebezpečí, které skýtají podvody a bezpečnostní hrozby online prostředí, kam krypto nepochybně patří, není radno podceňovat hrozby samotného investování. V článku Myslete dlouhodobě, jinak na Bitcoinu proděláte jsme si vysvětlili, co je strategie a představili si nějaké zásady investování a hodlování. V článku mimochodem najdete odkaz na článek o tom, co je to vlastně HODL, který berte jako určitý článek navíc či bonus tohoto výběru.

Proč většina lidí na kryptoměnách prodělá peníze?

10 extra zajímavých článků z webu KryptoHodler.cz

6. Fiat měna

Pokračujeme dále. Mnozí nováčci, kteří přicházejí do světa kryptoměn, se vlastně díky tomu paradoxně dozvídají více o tom, jak fungují běžné peníze, které denně používají. Finanční gramotnost je obecně bohužel stále poměrně nízká a spousta lidí dnes ještě věří, že jsou jejich peníze podloženy třeba zlatem, nebo něčím reálným. To však bohužel dávno není pravda, jak jsme si ukázali v článku Co je to? | Fiat peníze – Co dává bankovkám hodnotu

na webu KryptoHodler.cz. Žádný učený z nebe nespadl, jak se hezky česky říká, a většina z nás znala před prvním nákupem kryptoměny pouze fiat na 4 kolech, vyhlášený jak svým italským temperamentem, tak údajně také pověstnou nespolehlivostí. Fiat, o kterém je v tomto článku řeč, je však úplně něco jiného.

Co je to? | Fiat peníze – Co dává bankovkám hodnotu

7. Proč potřebujeme hodně malých hodlerů

Pro budoucnost Bitcoinu potřebujeme velké množství drobných hodlerů mnohem více, než velké instituce a jejich kapitál. Skutečná decentralizace a využití kryptoměn vyžaduje zapojení velkého množství malých uživatelů. Článek na toto extrémně důležité téma vyšel symbolicky k výročí 1 roku od založení komunitního webu KryptoHodler.cz. Nazvali jsme ho HODL je prvotní předpoklad masové akceptace Bitcoinu a kryptoměn – potřebujeme decentralizaci bohatství. Platí, že v současné době je pro reálné využití kryptoměn nejdůležitější, aby byly drženy v rukou masy obyčejných lidí.

HODL je prvotní předpoklad masové akceptace Bitcoinu a kryptoměn – potřebujeme decentralizaci bohatství

8. Cestovatel časem 2

Možná si pamatujete zprávu fiktivního cestovatele časem, který predikoval zkázu a rozpad společnosti kvůli Bitcoinu. Možná ale nevíte, že na Hodlerovi vyšel exkluzivně druhý díl. Nese název Zpráva Cestovatele V Čase 2 – Náprava Společnosti a začíná těmito slovy: „Píše se rok 2025 a posílám vám do minulosti tuto zprávu. Můj kolega, který změnil běh dějin, byl zatčen a jeho druhá zpráva byla vymazána. Ano, byl to autor předešlé zprávy, která vám byla doručena před 5 lety. Dnes je ideální čas na doručení mé zprávy.” A dále pokračuje: „Představte si svět, ve kterém jsou to lidé, kdo rozhoduje, jakým způsobem se daně použijí a co za ně bude pořízeno. Svět, ve kterém nevytváří peníze centrální banky výměnou za dlužní úpisy státu, ani komerční banky prostřednictvím bankovních úvěrů, ale prakticky všichni občané. Děje se to formou určitého velmi promyšleného algoritmu, který nevytváří dluh.” Pro někoho sci-fi, pro jiného utopie, ale pro nás to byla velká zábava a snad se budete při čtení bavit i vy. A nikdy nevíte! Co když je to pravda…?

Zpráva Cestovatele V Čase 2 – Náprava Společnosti

9. Rekapitulace roku 2019

V rámci speciálního dílu týdeníku HODL vyšel souhrn toho nejpodstatnějšího, co se stalo v roce 2019. Článek nese název HODL | Rekapitulace největších událostí roku 2019 v kryptosvětě a na marketu a na webu KryptoHodler.cz vyšel v první neděli roku 2020. Jaký byl rok 2019? Byl růstový pro Bitcoin, altcoinům naopak nepřál. Byl to rok vstupu institucí, ale i regulací a politických prohlášení. Bylo toho hodně a rozhodně to stojí za přečtení, ale posuďte sami.

HODL | Rekapitulace největších událostí roku 2019 v kryptosvětě a na marketu

10. Kryptoměna

Náš výběr TOP10 uzavřeme článkem Kryptoměna – podívejte se na crypto z jiné perspektivy. Většina lidí si myslí, že vývojáři, těžaři, validátoři a uživatelé vytváří crypto. Co když vám ale řekneme, že je tomu naopak? Ta “malá lesklá” kryptoměna si kolem sebe vytváří vývojaře, uživatele a celý ekosystém. Jak? Tak to si prostě musíte přečíst.

Kryptoměna – podívejte se na crypto z jiné perspektivy

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *