Úterý, 18 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Česká republika? Úspěch se u nás neodpouští: Marcus Revolta

Když jsem začal psát články, které měly za cíl vás inspirovat a motivovat, mluvil jsem otevřeně o úspěchu a bohatství. Měl jsem možnost oslovit tisíce lidí, což mi udělalo upřímnou radost. Nicméně jsem se také setkal s něčím, co patří spíše do temnější části naší lidské povahy. Česká republika se začala jevit jako místo, kde se úspěch nepromíjí. Své o tom ví i Marcus Revolta, který mě k napsání tohoto článku inspiroval.

Co je úspěch

Otázku, zda jsme v tomto ohledu horší, než kterákoli jiná země, bych raději přenechal někomu jinému. Nedá se svítit, už jsem se do toho pustil a hodlám tento článek dopsat. Svým způsobem to pro mě bude dílčí drobný úspěch. A přesně taková je cesta úspěšných lidí. Je to souhrn malých dílčích úspěchů, ale i proher, které vedou k jiným úspěchům.

Příběhy úspěšných jsou totiž málokdy o tom – jít a při první příležitosti narazit na zlatou žílu, vykopat poklad a mít okamžitě vystaráno. Mnohem častěji to obnáší spoustu cílevědomé práce, pochybností a drobných vítězství, které se teprve časem spojí v jeden monumentální úspěch. Nevím jak pro vás, ale pro mě je tato předastava velmi motivující. Naplňuje mě nadějí.

Úspěch může být pro každého něco jiného. Každý to má trochu jinak, ale je několik kritérií, které jsou uznávané všeobecně. Mezi ně patří třeba peníze a bohatství, úspěch ve svém oboru či oblasti, které se věnujete, nebo překonání životních překážek.

Naše okolí

Mám pro vás novinku. Váš úspěch nezáleží jen na vás samotných. Nejen psychologové se někdy zabývají otázkou, zda jsou pro náš životní vývoj důležitější geny, nebo prostředí. Osobně se v tomto sporu řadím spíše na stranu toho, že naše okolí může mít na to, co z nás takzvaně “vyroste”, dokonce větší vliv, než má genetika. Na druhou stranu uznávám, že někdo se se stejnou situací dokáže poprat a vyjít z ní silnější, zatímco někdo jiný to vzdá. I to však svým způsobem může být výsledkem předchozích zkušeností.

Naše chování ovlivňuje okolí. Naučili jsme se, co je dobré, co je špatné, co se dělá a co se nedělá. Dokonce se snažíme vyhovět druhým lidem, a to nejen v tom, abychom se jim zalíbili, ale cizí názory ovlivňují i to, co se líbí nám samotným. Vaše míra uvědomění těchto vztahů dokáže potalčit toto naučené tíhnutí ke konformitě, ale nikdy ho zcela nepotlačíte. Když to ale ignorujete, snadno můžete sklouznot k tomu, že ve svém životě plníte cizí normy toho, co je úspěch. Chodíte do práce, která vás nebaví a utrácíte za věci, které nepotřebujete, abyste udělali dojem na lidi, které namáte rádi…

Česká republika

Rozhodl jsem se, že chci být bohatý. Jak už jsem řekl, pro každého je úspěch něco jiného. Omlouvám se tedy těm, kteří to mají jinak a nebudou se tak moct s tímto článkem plně ztotožnit. I toto mé rozhodnutí však nepřišlo z čistého nebe, ale stojí za ním bolestivá cesta plná bolesti a pádů. Pocházím z poměrně chudé rodiny a vlastně jsem od malička sledoval své rodiče, jak je jejich práce doslova ničí. Jako malý jsem trávil hodně času sám, někdy jsem čekal na matku skoro do půlnoci, než se vrátila z práce.

Česká republika je místo, kde si poctivou prací moc peněz nevyděláte. Možné to samozřejmě je, ale já pocházím z poměrů, kde se to nejevilo moc reálně. Přesto mi trvalo 30 let, než jsem pochopil, že za peníze se dá z těchto poměrů vystoupit a mít se dobře. Jde o to nenechat se zlomit, ale nechat špatné časy, aby vás zocelily.

Marcus Revolta

K tomuto článku mě svým způsobem inspiroval Marcus Revolta. Pokud ho náhodou neznáte, je to osobnost z České republiky, která má za sebou dlouhou cestu za úspěchem. Začal jako raper a postupně prošel bouřlivým vývojem. Jeho názory se radikálně měnily. Dokonce natolik, že již nesouhlasí s některými vlastními texty. Nyní pořádá přednášky, je aktivní sportovec, motivátor a úspěšný člověk.

Revolta má hodně nepřátel. Hodně lidí ho nemá rádo. V této souvislosti mě napadá věta, kdyžtak mi napište do komentáře, kde jsem ji slyšel, protože už nevím. Ta věta zní: „Když chceš být oblíbený, nemůžeš být úspěšný, nebo můžeš být úspěšný, ale pak nebudeš oblíbený.” Sám Marcus k tomu říká, že úspěch se u nás nepromíjí. Vadí mu to a snaží se to aspoň trochu změnit.

Já bych tuto myšlenku chtěl předat zase o kousek dál. A podpořit ji, protože naše okolí je důležité a náš úspěch nezáleží jen na nás samotných, vzpomínáte? Chtěl bych žít ve společnosti, kde se úspěch cení. Abychom dokázali ocenit člověka, který něco velkého dokázal, ale i toho, kdo se o něco snaží a jde si za tím i přes překážky. Nebýt jen národ rezignovaných lidských zdrojů, bezcílně čekajících na konečnou. Protože úspěch neodpouštějí především ti, kteří se již sami vzdali.

Tip: Relaxace a její magická moc

Závěr

„Já nechci být jenom já úspěšný, já chci ať já, i moje okolí, ať je úspěšné. […] Když člověk není úspěšný a bojuje s prachama, s tím se dají těžko vymýšlet nějaké věci. […] Já chci sdílet úspěch s lidma. Mě to inspiruje, že máš Ferrari!”

— Marcus Revolta

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *