Sobota, 24 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Relaxace a její magická moc: Vstupte do světa blahodárného klidu, kde se nemusíte ani učit meditovat

Milí čtenáři, jak asi víte, v rubrice Bohatství na našem krypto webu tradičně vycházejí články, které se zaměřují na různá odpočinková témata. V každodenním shonu občas zapomínáme na to, za čím jsme se vlastně původně tak hnali. Občas je dobré se trochu uklidnit a podívat se na věci s nadhledem. I o tom může být téma dnešního odpočinkového článku, kterým je relaxace. Konečně je to tady, skutečně užitečný článek, který nabízí odpovědi, které hledáte. Nic složitého.

Magická moc relaxace

Když se řekne meditace, řada z vás si možná představí mnicha sedícího hodiny v lotosové pozici, jak odříkává mantry nebo dokola zpívá Óm. Asi se nevyhneme určitému nepochopení, což pramení už z toho, že většina těch, kdo o meditaci mluví, si ji představuje trochu jinak. Naproti tomu, když se řekne relaxace, každý intuitivně ví, co si pod tím představit. To eliminuje potřebu nějakého guru, nějakého učitele. V současné době se o meditaci mluví stále častěji. A je to určitě dobře, avšak zároveň mnohdy opomíjíme, že není třeba žádných složitých technik, nebo učení se meditačních postupů. Pokud nepatříte k lidem, kteří meditaci úspěšně používají, možná bude právě relaxace pro vás to pravé.

Jaký je mezi tím rozdíl? Ten nejzásadnější je v tom, že zatímco při meditaci se obvykle snažíte pomocí různých metod dosáhnout nějakého duchovního stavu a setrvat v něm, při relaxaci prostě vypnete a užíváte si to. Každý z vás určitě dokáže relaxovat, kdykoli se mu zachce. Není třeba se nic učit. Asi bych to neměl říkat, ale vlastně nemusíte ani číst tento článek. Prostě si udělejte pohodlí, nebo běžte do přírody, a vlastně kamkoli, kde se vám líbí, a začněte relaxovat.

Co znamená relaxovat?

Jsem rád, že čtete dál. Nyní příjde to příjemné. Budeme si společně představovat ty nejlepší chvíle našich životů, protože to vše je relaxace. Jedná se totiž o velmi široký pojem. Relax je, když se týdny chystáte na zkoušku či pohovor či nějakou důležitou schůzku, a pak z vás všechno spadne, když to máte úspěšně za sebou. Relaxace je odpolední posezení s rodinou nebo přáteli. Je to klidně i večer v hospodě u piva. Může to být pohodlné žuchnutí do postele po náročném dni. Když posloucháte déšť, jak kape na střechu domu a vyťukává rytmus na okna a parapety. Je to projížďka luxusní lodí na krásné dovolené, ale i obyčejná ranní káva nebo čaj, pokud máte dost času a nemusíte spěchat.

Ani nedokážu vyjmenovat všechny různé možnosti. Relaxovat můžete ve vaně příjemně teplé vody, ale dokonce i při práci na zahradě a v dílně. Ano, dokonce i nevšední práce, která vás baví a naplňuje, může být zároveň odpočinkem. Rozhodně je to letní slunění u vody, ať už na koupališti, u řeky, nebo na pláži. Určitě se můžete uvolnit u hraní her, na výletě

, nebo třeba u dobrého filmu. Můžete si užít blahodárný odpočinek ve společnosti lidí, ale jindy si nejradši úplně sami vydechnete někde v lese, kde máte konečně chvíli naprostého klidu. Jak vidíte, mohl bych pokračovat až do zítřka a samotné čtení těchto příjemných představ by asi bylo uklidňující.

Vlastně si nyní klidně zkuste sami představit nějaký svůj lákavý způsob relaxace. Již to totiž může být velice příjemné a relaxační. Jde o to si odpočinout a nabrat síly, ale i vypustit co vás někde tíží a ulevit si od balvanů v mysli, které s sebou občas někam taháte. Při relaxaci se můžete doslova vyléčit. Odbourává stres, čistí mysl a rozjasňuje smysly. Pravidelná relaxace léčí duši od nánosu negativních pocitů a myšlenek. Pomůže vám nabrat psychickou sílu a dosahovat lepších výsledků. Může odstranit vnitřní bloky, různé neurózy a napětí. Díky tomu může zmírnit či odbourat některé příčiny nemocí. Proto si ji určitě nezapomeňte co nejčastěji dopřát. Bude to zcela jistě velmi příjemně i užitečně strávený čas.

Závěr

Největším učitelem meditace i relaxace je sama příroda. Neumím si asi představit lepší způsob hlubokého odpočinku, než právě v některé z jejích rozmanitých forem, kde si každý najde to své. Někdo najde klid v šumícím lese na horách, na tropické pláži pod palmou, v blízkosti vodopádů, či na rozkvetlé louce plné života a bzučících čmeláků. Jsem přesvědčený, že kdybychom všichni více realxovali, bylo by mezi lidmi méně nevraživosti, více vzájemného pochopení a jako společnost bychom se posunuli dál.

Vzpomínáte na TNT?

Lark Davis: Většina kryptoměnových investorů ztratí 90 % do konce cyklu – zde je jeho strategie pro zachování zisků: Seriál TNT

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *