Sobota, 24 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Bitcoinové transakční poplatky dosáhly nejvyšší úrovně od dubna 2021! Uživatelé platí okolo 37 dolarů

Na současné situaci vysokých nákladů za bitcoinové transakce nejvíce vydělávají těžaři Bitcoinu. Uživatelé si připlatí a mnozí to dávají za vinu NFT mánii.

Údaje ze statistického zdroje BitInfoCharts ukazují, že průměrný transakční poplatek na Bitcoinu (BTC) aktuálně dosahuje cca 37 dolarů. To je nejvyšší průměrná hodnota od dubna 2021.

Údaje z Mempool.space ukazují, že mempool Bitcoinu – velikost nepotvrzených nevyřízených transakcí v řetězci – je obrovský. V době psaní tohoto článku čeká na potvrzení téměř 300 000 transakcí.

Velké množství transakcí vede k tomu, že dokonce i transakce s připojeným poplatkem 2,5 USD nemají žádnou prioritu.

Růst poplatků přispěl k rozříštění komunity v názoru ohledně Ordinals, tedy NFT “tokenů” na BTC. Zatímco mnozí jsou naštvaní na dopad Ordinals na poplatky, jiní dokonce uvádí, že tohle je jen slabý odvar toho, co bude následovat.

Podle řady z nich je tak platební vrstva Lightning Network, případně jiná řešení 2. vrstvy, nutností pro ty, kteří se chtějí před vysokými poplatky ochránit.

Poplatky jsou v současné době uměle a dočasně vysoké kvůli klaunství JPEG, ale nejde o nic jiného než o nahlédnutí do budoucnosti. Na L1 nedochází ke škálování, uvedl Hodlonaut.

Ten dokonce tvrdil, že vyžadování nízkých poplatků za transakce na hlavní síti Bitcoinu je „nejen ignorantské, ale přispívá k útoku na bitcoiny.”

JPEGy na bitcoinech nezastavíte, uzavírá debatu bitcoinový veterán Adm Back a dodává: Stěžování si je jen přiměje udělat toho víc. Snažte se je zastavit a udělají to horšími způsoby. Vysoké poplatky podporují přijetí vrstvy 2 a vynucují inovace. Takže se uvolněte a budujte věci.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *