Pondělí, 27 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Bitcoin se stane obchodní jednotkou a součástí rezerv každého státu: Stratég gigantu Franklin Templeton

Vedoucí oddělení digitálních aktiv a průmyslových poradenských služeb investičního giganta Franklin Templeton předpovídá bitcoiny v pokladnici každé země světa a jejich použití pro mezinárodní obchod.

Sandy Kaulová ze společnosti Franklin Templeton v novém rozhovoru na YouTube kanálu krypto influencerky Natalie Brunellové hovořila o Bitconu. Říká, že již začala doba, kdy národní státy začaly přijímat největší kryptoaktivum podle tržní kapitalizace.

Pokud se naplní předpoklad stratégky Franklin Templeton, bude Bitcoin pro státy efektivnější než digitální měny centrální banky (CBDC) a stane se součástí jejich rezerv i obchodu.

Uvedla:

Myslím, že už se začíná dít, že země drží BTC a to, jak se hraje na méně rozvinuté země, které chtějí hrát na rovnocennějších hracích polích tím, že zkombinují část své kupní síly kolem Bitcoinu a použijí to jako způsob, jak efektivněji soutěžit s většími zeměmi a většími ekonomikami…

Také si myslím, že BTC se stane něčím, co musí držet každá státní pokladna, protože část jejích aktivit bude jednoduše usnadněna prostřednictvím plateb v bitcoinech než prostřednictvím převodů cizích měn, ke kterým dnes musí dojít, aby bylo možné provádět přeshraniční obchody.

Mnoho lidí vidí v digitálních měnách centrální banky mnoho příslibů. Myslím, že díky nim vznikne mnoho efektivity, ale budou stále zahrnuta i všechna rizika spojená s převodem a směnným kurzem, která nesete při pohybu ze země do země, zatímco Bitcoin je Bitcoin v každé zemi.

Kaulová dále dodává, že stále existuje potenciál, aby se Bitcoin stal základní jednotkou mezinárodního obchodu. Tím, že bude součástí obchodu, se stane i součástí rezerv každé země.

Takže vidím, že se stále více prosazuje v tradičním bankovním ekosystému jako základní součást tohoto systému, a myslím, že otázka pak zní: začnou lidé časem více tíhnout k něčemu, co funguje globálně a není vázáno na politiku žádné vlády?

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *