Středa, 21 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Pokud se blockchain vyvíjí jako internet, který projekt bude game changer?

Vývoj kryptoměn a blockchainu je podobný vývoji internetu a nyní jsme již podle všeho vstoupili do druhé fáze. Internet započal svoji cesu před více než 30 lety a dnes již pronikl téměř do všech aspektů našeho života. My se tak máme z čeho poučit, nebo alespoň vyhledat zajímavé analogie pro případ, že se mu bude vývoj kryptoměn podobat.

Internet a krypto

Pokud bychom přijali premisu, že krypto a internet mají podobnou cestu ke všeobecnému přijetí, k jakému závěru nás to dovede? Internet dnes zasahuje do mnoha oblastí naší každodenní činnosti. Bude mít stejný dopad na naše životy také krypto? Vždyť bez interentu si již prakicky nedokážeme svět ani představit.

Krypto a blockchain mají rovněž velký potenciál, to je zřejmé. I přes skeptické názory, že se Bitcoin nepoužívá k platbám, nebo, že je blockchain zbytečný, je třeba si uvědomit, že každá inovace zkrátka vyžaduje čas. Nebude to hned a fakt, že tam ještě nejsme, jistě není argumentem, že k tomu nedojde. Abychom pochopili vývoj blockchainu a jeho potenciál, který musí proniknout do všech aspektů našeho života, musíme udělat krok zpět. Je třeba zvážit, jak se internet přeměnil ze zajímavého nápadu ve všudypřítomnou globální technologii století.

Tip: HODL | Evoluce Bitcoinu (BTC) po technické stránce

Jak šel čas

Začalo to jako projekt, který neměl prakticky žádné využití. Možná si pamatujete pokusy o připojení, které doprovázely zvukové tóny starých modemů. Poskytovatelé internetových služeb, bez kterých byste neměli žádný webový server, vám umožnili hrát si s těmito hračkami. Bylo to možná zábavné, ale v té době na webu nebylo prakticky nic – využití se tak téměř rovnalo nule.

Přesto jste se připojili, pokud jste patřili k těm, kterým to přišlo zajímavé a fascinující. Platí však, že v té době jste internet vůbec nepotřebovali. Nikdo se neptal, zda bude internet všeobecně přijatý, nebo proč přes něj nejde poslat film. Bylo to primitivní a příliš pomalé. Přesto nikdo nenavrhoval, abychom to vypnuli a šli domů.

Game changer

Postupem času vznikly webové stránky a na některých z nich začalo být možné nakupovat online. A jakou věc všichni potřebovali, než mohli nakupovat v internetových obchodech, na Amazonu, nebo před tím, než si mohli založit účty na sociálních sítích, jako je ICQ? Emailová adresa!

Mohli bychom tedy říct, že právě vznik a existence platforem, které vám umožní založit si e-mail, je právě tím rozhodujícím momentem. Bez skromné ​​e-mailové adresy nebylo možné získat přístup k téměř žádné službě na internetu.

Tip: 3 Výroky o kryptu: „Téměř všichni bitcoineři jsou totální idioti” a „Bitcoin půjde na nulu”

Závěr

Klíčem je najít analogii v kryptosvětě. V kryptosvětě potřebujeme nejprve krypto. S internetem jsme potřebovali připojení k webovým stránkám. Pro přístup ke kryptu potřebujeme burzy – což může být podobné poskytovatelům internetových služeb. A co ten náš game changer? První vlna e-mailů byla poskytována poskytovateli služeb – což je obdobné jako peněženky na kryptoburzách. Pak přišel Hotmail, což byl game changer. Změnilo se uživatelské rozhraní a usnadnilo každému získat e-mailovou adresu a číst si své e-maily odkudkoli. Najednou jsme mohli komunikovat s kýmkoli na internetu a měli jsme přístup k řadě vznikajících služeb a možností.

Ekvivalentem toho jsou ve světě kryptoměn peněženky. Věc, kterou potřebujete mít, pokud chcete používat krypto, je kryptopeněženka. Závisí to na použitelnosti. V současné době stále není uživatelské rozhraní kryptopeněženek jednoduché, ale již se to hodně zlepšilo. Peněženky jsou však stále mnohem komplikovanější než e-mail. Klíčem k další fázi vývoje krypta a blockchainu je peněženka. Kdokoli se porve s touto výzvou, může být klíčovým architektem naší budoucnosti.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *