Pondělí, 22 červenceVítejte na českém hodlerském webu!

Osobnosti kryptosvěta: Kdo je Andreas Antonopoulos

Andreas Antonopoulos je předním odborníkem na kryptoměny, Bitcoin a veřejné blockchainové systémy. Je také velkým zastáncem kryptoměn. Vítejte opět na Hodlerovi. V tomto článku si představíme další velkou osobnost ze světa kryptoměn. Tento původem Řek je jedním z nejznámějších lidí celosvětové kryptokomunity vůbec.

Andreas Antonopoulos

Zdroje se rozcházejí v Andreasově místě narození. Zatímco Wiki a Google uvádějí Londýn, Cointelegraph naopak zmiňuje Řecko. Jisté je, že Andreas Antonopoulos skutečně má řecké kořeny a současně nyní obývá Spojené Království. Narodil se v roce 1972 a ať už to bylo kdekoli, Anglie mu poskytla domov a vzdělání. Vystudoval informatiku, datovou komunikaci a distribuované systémy na University College London.

Již v roce 2012 byl Antonopoulos uchvácen Bitcoinem. Brzy se začal naplno věnovat kryptoměnám. To znamená, že často hovořil na konferencích o Bitcoinu, nebo se věnoval poradenství pro začínající podniky a v neposlední řadě psaní článků.

Začátkem roku 2014 pracoval pro Blockchain.info, kde krátce působil jako šéf bezpečnosti. V dubnu 2014 Andreas Antonopoulos uspořádal kampaň za účelem fundraisingu pro Doriana Nakamota, který byl v článku Newsweek označen jako tvůrce Bitcoinu Satoshi Nakamoto. Šlo o odškodnění za mediální pozornost, kterou Dorian získal jako výsledek kontroverzního článku. Vybralo se 50 bitcoinů, které v té době měly hodnotu 23 000 USD.

TIP: Bitcoin dnes za 42 000 USD. Hřejete si na prsou medvěda? Tito analytici jsou proti tomu…

Knihy o Bitcoinu

Velkou měrou se na Andreasově popularitě podepsaly jeho knihy. Antonopoulos napsal několik článků a knih o kryptoměnách. Již v roce 2014 vydal široce uznávanou knihu Mastering bitcoin: Unlocking Digital Cryptocurrencies. 2. část stejnojmenné knihy s podtitulem Programming the Open Blockchain vyšla v roce 2017. O rok později se Andreas Antonopoulos zaměřil na Ethereum v knize Mastering Ethereum: Building Smart Contracts and dApps. Kromě toho mezi lety 2016 a 2019 vyšly tři díly knihy The Internet of Money.

V polovině roku 2019 Andreas Antonopoulos, Olaoluwa Osuntokun a René Pickhardt oznámili své plány na spoluautorství nové knihy Mastering Lightning Network. Jak je z názvu patrné, tentokrát půjde o publikaci zamřenou na dosud nejznámější second-layer řešení škálovatelnosi Bitcoinu – Lightning Network. Tato nejnovější kniha by měla být hotová přibližně v září 2020. Zajímavostí je, že vzniká jako open-source projekt na Githubu

.

TIP: Trochu Lepší | Bitcoin – Co Budete Vědět, Když si Přečtete Knihu Andrease Antonopoulose

Ocenění za práci

Jako jeden z nejvlivnějších myšlenkových vůdců v blockchainovém prostoru je Andreas Antonopoulos často žádán, aby komentoval vývoj v tomto odvětví. Rozptýlil například obavy ze zranitelnosti blockchainu vůči kvantovým počítačům s tím, že kvantové počítače jsou omezeny na řešení určité třídy problémů a ještě nejsou schopny rozbít kryptografické systémy s veřejným klíčem. Vystoupil například i před Výborem pro bankovnictví a obchod Senátu Kanady, kde odpovídal na otázky senátorů ohledně regulace Bitcoinu v Kanadě.

V prosinci roku 2017 obdržel nečekaně dary v celkové hodnotě přes 100 bitcoinů. Toto štědré ocenění mu vystavili jeho příznivci a sledovatelé za práci, kterou vykonal pro svět kryptoměn a vzdělávání ostatních.

Ještě zajímavější jsou okolnosti samotné události. Andreas Antonpolous se díky darům od svých příznivců stal okamžitým milionářem. Jeho “evangelické” snahy o podporu kryptoměn mu vynesly bohatství poté, co se mu Roger Ver vysmál, že je chudý, protože si v prvních dnech nekoupil BTC. Andreas uvedl, že si Bitcoin v prvních dnech ve skutečnosti koupil, ale HODL byl nucen přerušit. V roce 2013 totiž své BTC prodal, aby měl na za zaplacení nájemného a podporu své rodiny.

  • Akt zesměšňování někoho, kdo byl dlouhé roky zapojen do světa Bitcoinu, ale není bohatý, má i jméno: „bitshaming.“

Tato událost vedla k záplavě donatů od více než stovky přispěvatelů, kteří, jak již bylo řečeno, vynesli Andreasovi přes 100 bitcoinů v tehdejší hodnotě cca 1,2 až 1,7 mil. dolarů.

Jednotky Bitcoinu: Kolik satoshi (SAT) je jeden Bitcoin (BTC), co je Microbitcoin (µBTC) a další..

Závěr

Příběh dnešní osobnosti překvapivě vedl k nečekanému bohatství. Andreas Antonopoulos dosud stále pracuje na edukativních publikacích a přednáškách ze světa kryptoměn. Je více než pravdpodobné, že o něm ještě uslyšíme.

 

Co vám nikdo neřekne o Bitcoinu 3: Investiční rady neexistují a jsou prý zbytečné

HDP USA rostlo nejvíc za 37 let; BTC pomáhá v Kanadě; Svatba v metaverse: Zprávy týdne

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *