Sobota, 13 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Tohle je podle Anthonyho Pompliana největší riziko Bitcoinu (BTC)

Bitcoin je fenomén. Jedni ho nenávidí, druzí milují – z původně neznámého malého projektu IT nadšenců a geeků se stal investiční produkt zajímající největší finanční giganty na světě. Růstový potenciál aktiva je vždy vykoupen rizikem a nebezpečí jsou v případě investice do Bitcoinu samozřejmě nemalé. Zde je to největší riziko podle Anthonyho Pompliana.

Čeho se obávají investoři do Bitcoinu

Osud Bitcoinu je důležitou součástí dlouhodobých plánů každého kryptoinvestora. Je pochopitelně důležitý pro hodlery Bitcoinu, ale nemalou roli bude hrát i pro altcoinery, ať už si toho jsou či nejsou vědomí. Bitcoin je hnací jednotkou kryptomarketu, svými cenovými výkyvy ovlivňuje cenu altcoinů a pokud by se s ním něco závažného stalo, tak to bude mít nepochybný vliv i na všechny ostatní kryptoměny.

Rizika pro Bitcoin by z tohoto důvodu měl zvážit každý, kdo se rozhodne kupovat doslova jakoukoli kryptoměnu. Crypto veterán a spoluzakladatel Morgan Creek Digital Anthony Pompliano jmenuje hned několik rizik, než se dostane k tomu největšímu.

Nedostatek využití

První riziko pro Bitcoin může být podle Pompliana spojeno s využitím. Říká, že HODL a vnímáni BTC jako digitálního zlata může v omezené míře Bitcoinu uškodit, pokud se nebude používat také jako měna. V zásadě by každý hodler měl alespoň část svých BTC pozič časem použít k přímým nákupům, místo aby jej pouze prodával.

Kromě toho zmiňuje riziko, že Bitcoin lidé nebudou používat prokonkrétní případy použití, jako je možnost provádět přeshraniční platby a podobně. Je to pomalé. Je to drahé. Jsou s tím takové ty technické problémy.”

Satoshi Nakamoto

Dalším rizikem je odhalení totožnosti zakladatele Bitcoinu. Pomp říká, žepokud zjistíme, kdo je Satoshi, a bude to špatný člověk…” bude to mít negativní vliv. Nutno dodat, že na peněženkách tvůrce hlavní kryptoměny leží více než milion bitcoinů. Tyto mince jsou obecně považovány za ztracené, ale pokud by Nakamoto přišel a začal prodávat své bitcoinové bohatství, mohlo by to závratně zamávat trhem.

Regulace

Regulace jsou další v řadě a jsou ze tří dosud zmíněných rizik tím největším. Špatné regulace by sice Bitcoin jako takový nezničily, ale mohly by způsobit, že ho nebudete mít kde legálně koupit, zaplatit s ním a tím pádem nebude mít velkou šanci k růstu ani jeho cena. Nicméně, dokonce ani tak velká země, jako je Čína, svým zákazem kryptoměnu příliš neoslabila a časem se může ukázat, že na tom sama prodělá.

TIP: Anthony Pompliano: Každý jednotlivec v kryptoprůmyslu podceňuje Bitcoin

Top riziko

A nyní již největší riziko podle Pompliana. Pompliano říká, že existuje zvláštní riziko, které by mohlo narušit integritu bitcoinové sítě.

„..Tohle je podle mě největší riziko Bitcoinu – kritiky to opravdu štve, protože to nemá nic společného s ničím vnějším.

Stále existuje vývojový proces. Stále existuje proces upgradu na Bitcoin a je to neuvěřitelně metodické, neuvěřitelně záměrné, účelově pomalé, spousta druhů filtrů a bezpečnostních kontrol atd. Technicky však v kódu, který je zaveden, může být chyba…“

Závěr

Chyba v kódu v případě různých DeFi protokolů znamenala ztrátu investorů v řádu mnoha milionů až miliard dolarů. V případě Bitcoinu by však ohrozila celý krypto ekosystém s kapitalizací přes 2 biliony dolarů. Pamatujte na to, až příště uvidíte někoho kritizovat Bitcoin nebo některý z projektů v top10 za příliš pomalé nasazování updatů.

Pompliano dodává, že nepotřebuje nejrychleji rostoucí kryptoměnu, ale aktivum, které má vysoký potenciál zhodnocení a současně i šanci, že zde bude ještě za 50 let. Zda je takovým aktivem pro vás Bitcoin, to nám můžete napsat do komentářů nebo na sociálních sítích.

Bývalý vývojář Bitcoinu předpovídá zánik sítě BTC do roku 2100. Přežít má na jiných blockchainech

Rok 2140: Kolik by mohl stát Bitcoin, až se vytěží do poslední mince?

Top3 úspěšné strategie na kryptotrhu: Naučte se investovat jako profík!

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *