Pondělí, 22 červenceVítejte na českém hodlerském webu!

Americká SEC pro 4 žádosti o bitcoinové ETF prodloužila lhůtu na rozhodování

Časová osa rozhodování o osudu čtyř bitcoinových ETF, včetně Global X Bitcoin Trust, byla v pátek prodloužena. SEC říkám že potřebuje více času

Pro 4 žádosti o ETF byla prodloužena lhůta

Zatímco v sousední Kanadě kryptoměnové finanční trhy vzkvétají, investoři v USA zatím nadále marně čekají na schválení prvního bitcoinového fondu ETF. V pátek americká komise pro cenné papíry a burzy prodloužila lhůtu čtyř jmenovaných fondů obchodovaných na burze (ETF) na 45 dní. Komise si tak darovala dodatečný čas na rozhodnutí, zda přijmout žádosti 19b-4.

Rozhodování se týká schválení čtyř bitcoinových

ETF:

  • Global X Bitcoin Trust,
  • Valkyrie XBTO Bitcoin Futures Fund,
  • WisdomTree Bitcoin Trust a
  • Kryptoin Bitcoin ETF –

Rozhudnutí bylo odloženo na 21. listopadu, 8. prosince, 11. prosince a 24. prosince. Ve svém oficiálním prohlášení k tomu SEC uvádí:

„Komise shledává, že je vhodné stanovit delší lhůtu, v níž je třeba podniknout kroky k navrhované změně pravidel, aby měla dostatek času na zvážení navrhované změny pravidel a případných připomínek.”

Regulované ETF komise zatím odmítala

Mnoho zasvěcených osob vyjádřilo nespokojenost s několikaletým zamítáním a odkládáním ETF fondů na Bitcoin. Již před rokem přitom komisařka SEC Hester Peirce kritizovala blokování bitcoiných ETF americkou komisí pro cenné papíry a burzy.

Obecně se očekává, že zavedení prvního bitcoin EFT ze strany SEC spustí příliv tradičních investorů. To by mohlo mít vliv také na cenu digitálního zlata. Ještě podstatnější může být umožnění investorům, investovat do regulovaných akciových investčiních nástrojů přímo podložených Bitcoinem.

Po výrocích předsedy komise Genslera se však řada subjetů zaměřila na žádosti o ETF podložené nikoli přímo Bitcoinem, ale bitcoinovými futures, které již v USA schváleny jsou od konce roku 2017. Takto však investoři nebudou moci investovat do akcií podložených Bitcoinem, ale jen do určitých produktů navázaných na jeho cenu.

Analytici Bloomberg ETF nedávno předpověděli, že SEC by mohla schválit bitcoinové ETF do konce října. Jako nejpravděpodobnějšího kandidáta zvolili bitcoinové futures ETF společnosti ProShare, přičemž regulátor by podle nich mohl povolit „několik najednou, aby se vyhnul rozdávání výhody prvního hráče na trhu.“

 

Top3 úspěšné strategie na kryptotrhu: Naučte se investovat jako profík!

Bývalý vývojář Bitcoinu předpovídá zánik sítě BTC do roku 2100. Přežít má na jiných blockchainech

Bitcoin dnes za 42 000 USD. Hřejete si na prsou medvěda? Tito analytici jsou proti tomu…

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *