Úterý, 21 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Extrémní HODLing a akumulace probíhá “v zákulisí” medvědí fáze trhu podle on-chain dat Glassnode

Podle kryptoanalytické firmy Glassnode současnému trhu s bitcoiny dominuje jeden konkrétní typ investora. Aktivita na blockchainu pak připomíná bear market.

Krátkodobí držitelé na minimech

Většinu účastníků současného bitcoinového trhu pravděpodobně tvoří dlouhodobí držitelé. Převaha hodlerů plyne z dat on-chain analytické společnosti Glassnode, která dále poukazuje na nízkou aktivitu na síti. Ta se mimochodem odráží také v nízkých poplatcích, takže je pro vás nyní ideální doba na přesun BTC, pokud potřebujete provést úklid v peněženkách, nějaké satoshi si někam přesunout a podobně. Určitě neváhejte, protože tento stav nebude trvat navždy a zase s největší pravděpodobností uvidíme, jak bitcoinové transakční poplatky rostou na desítky dolarů…

Počty bitcoinových transakcí a aktivních subjektů klesly od květnové korekce, což podle Glassnode může být medvědí ukazatel. Glassnode navíc poznamenává, že krátkodobí držitelé dosáhli historického minima. Společnost dále uvádí:

Můžeme také vidět, že relativní nabídka držená krátkodobými držiteli dosáhla historického minima 20 % oběžné nabídky. Jedná se o vzácný jev, který historicky definoval pozdní fázi medvědích trhů akumulace chytrých peněz.

Pojďme na grafy

Graf počtu transakcí na blockchainu BTC (zdroj: Glassnode)

Počty transakcí se v současné době pohybují kolem 175 000 až 200 000 transakcí denně, což je podobné úrovni, jakou lze vidět na medvědím trhu v roce 2018. Společnost uvádí, že nižší transakční poptávka může signalizovat méně aktivních účastníků trhu a menší relativní zájem o aktivum.

Počet aktivních entit (zdroj: Glassnode)

Druhý graf potvrzuje nízkou účast a potvrzuje, že se v zásadě nacházíme v medvědí fázi cyklu. To se může zdát negativní, ale pokud medvědí fáze proběhne bez 80 – 90procentích propadů, může to signalizovat, že již nezažijeme tak tvrdý downtrend,

jako v letech 2018 až 2019. Tuto teorii mimochodem zastává on-chain analytik Willy Woo.

Závěr

Dlouhodobí držitelé nyní drží historické maximum přes 80 % mincí BTC v oběhu. V letech 2020 – 2021 bylo hodlery akumulováno 12,3 % cirkulující nabídky bitcoinů. Na pozadí relativně nízké aktivity na řetězci a řadě tržních fraktálů připomínajících medvědí podmínky zůstává podtón extrémního HOLDingu a akumulačního chování. Glassnode uvádí, že právě tohle je v tomto tržním cyklu jedinečné a je to dynamika, kterou stojí za to sledovat.

Disclaimer
KryptoHodler poskytuje edukativní, vzdělávací a zpravodajský obsah. Neprodáváme žádné analýzy, ani nenabízíme investiční rady. Investice v kryptosvětě jsou spojeny se zvýšenou mírou rizika. Za svá rozhodnutí zodpovídá každý sám, proto doporučujeme provést vlastní průzkum.

Bitcoin dnes za 42 000 USD. Hřejete si na prsou medvěda? Tito analytici jsou proti tomu…

Bývalý vývojář Bitcoinu předpovídá zánik sítě BTC do roku 2100. Přežít má na jiných blockchainech

Množí se hlasy proti Bidenově nominaci odpůrkyně kryptoměn a velkých bank do čela OCC

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *