Středa, 24 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Bývalý vývojář Bitcoinu předpovídá zánik sítě BTC do roku 2100. Přežít má na jiných blockchainech

Patříte k odpůrcům Bitcoinu a přejete mu zánik? Tak jste se na Hodlerovi konečně dočkali článku jen a jen pro vás! Notnou dávku fantazie a znalosti potencionalit prokazuje bývalý hlavní vývojář pro bitcoinovou síť. V jeho teorii Bitcoin nejprve dosáhne 6 mil. dolarů, pak se však přestane těžit a zanikne. Pokud si na to chcete počkat, tak pro vás máme špatnou zprávu, dnešním dvacátníkům bude v té době asi sto let, takže není jisté, že si tuto možnou zkázu stihnete užít.

Vývojář předvídá zánik bitcoinové sítě

Bitcoinovým maximalistům se tento příběh pravděpodobně líbit nebude. Varovali jsme vás! Možná budoucnostu pro Bitcoin podle softwarového vývojáře Gavina Andresena je následující. Předtím, než BTC dosáhne svého konce, dosáhne v roce 2061 ceny 6 milionů dolarů za minci, předpovídá Andresen. Touto predikcí ceny se nenechte příliš vzrušovat, za 40 let se totiž díky inflaci bude podle vývojáře jednat o ekvivalent srovnatelný s dnešní hodnotou 1 milionu dolarů.

Dít by se mělo toto:

„Těžaři jsou odměňováni 0,006103515625 BTC za blok, plus transakční poplatky asi 5 BTC za přibližně 4 000 transakcí (7 500 USD za transakci).

Většina transakcí BTC se však v síti BTC neuskutečňuje. Většina BTC je uzamčena ve vícepodpisových výstupech zajištěných pomocí výpočtu více stran a zrcadleny na jiném řetězci jako “zabalené“ [wrapped] tokeny. Lidé přesunuli své BTC buď proto, že chtějí rychlejší transakce, nižší poplatky, více soukromí, nebo chtějí investovat své BTC do decentralizovaných finančních věcí. Nebo možná všechny výše uvedené.”

Transakce na blockchainu BTC (on-chain) by se podle Andresena kvůli vysokým poplatkům staly výhradou velryb a institucí, centralizovaných burz, bank a správců wrappovaných mincí.

Rok 2100: Konec BTC

Velryby, které by celou věc ovládaly, by dál pokračovaly v transakcích na hlavním řetězci. Do roku 2100 by tyto velryby poznaly, že odměna za těžbu klesla téměř na nulu a dochází k tak malému počtu transakcí, že ani poplatky již nepřinášejí zisk. Proto bitcoinový blockchain zavřou, předpovídal Andresen.

„Nakonec se v síti BTC vyrábí nula nových BTC a nulové množství BTC cirkuluje v síti BTC. Nezbývá nic k zabezpečení a řetěz se zastaví,“ uvádí Andresen.

Zajímavostí je, že má i poté stále existovat Bitcoin zabalený na jiných blockchainech, zatímco jeho podkladové BTC na mainnetu velryby pro jistotu spálí (odesláním na adresu 0x000…), než síť vypnou. Až 20 milionů BTC tak má podle bývalého bitcoinového vývojáře přežít na jiných blockchainech. Svou hodnotu by si udržely díky nedostatku, dodal.

Ostudná minulost

Andresen, který spoluzaložil Bitcoin Foundation, odstoupil ze své hlavní role v roce 2014 a v posledních letech ustoupil z centra pozornosti. V roce 2016 byl vyloučen z Bitcoin komunity za podporu tvrzení Craiga Wrighta, že je tvůrcem Bitcoinu Satoshi Nakamotem.

Později však připustil, že to byla chyba. Uvedl, že mohl být oklamán Wrightovými tvrzeními a předloženým důkazem, který se podle Andersenových slov lišil od pseudodůkazu, který samozvaný Satoshi předložil světu.

TIP: Zpráva Cestovatele V Čase 2 – Náprava Společnosti

Závěr

Berte to jako malý kousek sci -fi; šance, že budoucnost bude vypadat takto, jsou malé, ale ze všech možných budoucností si myslím, že to má velkou šanci..,” dodal autor tohoto hypotetického scénáře pro zánik bitcoinového blockchainu Gavin Andresen. A jak se vám tento příběh líbil / nelíbil nám nezapomeňte napsat do komentářů nebo na sociálních sítích.

 

Známe závěry studie o spotřebě energie Bitcoinu od společnosti NYDIG

Bitcoin dnes za 42 000 USD. Hřejete si na prsou medvěda? Tito analytici jsou proti tomu…

Twitter integroval Bitcoin LN v revoluční funkci Tipů. Nové platební možnosti pro všechny uživatele sociální sítě

 

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *