Pátek, 14 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Bitcoin dnes za 42 000 USD. Hřejete si na prsou medvěda? Tito analytici jsou proti tomu…

Jak titulek článku napovídá, dnes je cena Bitcoinu zpět na hodnotě lehce nad 42 tisíci dolarů. Přitom jsme se jen tento týden již třikrát krátce podívali do oblasti okolo 41 tisíc USD a lehce pod. Jestli chováte v srdci medvědí nálady, tito analytici jsou proti. Zda budou mít pravdu, nebo cenu BTC zmíněné úrovně neudrží, to zatím nevíme, ale pojďme se podívat, kdo je bullish a proč a v závěru pochopíte, že na tom něco možná bude, ale nepředbíhejme!

Proč dnes nebýt medvědem?

Tradeři hovoří o bear marketu, máme na denním grafu nižší maxima, nižší minima a cena Bitcoinu již nějaký ten měsíc o své bývalé ATH ani zdaleka nezavadila. Není tedy hlásání, že cena půjde nahoru a do konce roku překoná všechna svá maxima, jen pouhé hopium? Proč dnes nebýt medvědí na tomto volatilním trhu, který hravě shazuje dolů Čína, akciový trh i Elon Musk? No, popravdě, neměli bychom být zaslepení a jako hodleři dobře víte, že kdykoli může nastat tvrdý a bolestivý dlouhodobý bear market a my si ho prostě užijeme jako celou tuto okouzlující jízdu na horské dráze jménem Bitcoin, potažmo kryptomarket. S tím se nedá nic dělat.

Na druhou stranu se v následujících měsících cena může vydat také a zde jsou jen někteří analytici, kteří jsou nyní bullish.

Inmortal

Inmortal sdělil svým 75 000 sledujícím, že pokles ceny Bitcoinu, který začal na začátku tohoto měsíce, bude pokračovat až do začátku října. Poté má jít cena kryptoměny na sever, zatímco současná cenová akce bitcoinu bude „posledním propadem.”

„Skutečnost, že BTC přes veškerý FUD [strach, nejistota a pochybnosti] nepadá, je dobrým znamením. Získejte zpět 45 tisíc a já jdu do longu na nové ATH [historická maxima].“

(Zdroj: Inmortal; Twitter)

Capo

Ani Capo si nemyslí, že je zrovna dnes správná chvíle na to, být bearish. Capo stejně jako Inmortal očekává, že Bitcoin zažehne rallye na historická maxima, ale předpovídá menší propad než Inmortal. Podle něj budou obchodníci, kteří doufají, že si nakoupí bitcoiny s další slevou, pravděpodobně zklamáni. Mnoho lidí podle něj čeká, že se cena hlavní kryptoměny propadne pod 40 tisíc dolarů za jednotku.

Neděje se to,” uvedl a dodává: „Pokud nekumulujete mezi 40 až 45 tisíci, budete brzy litovat.”

Ani Vays dnes není bearish

10 let se živil na Wall Street, nyní patří k bitcoinovým maximalistům a nejznámějším krypto obchodníkům a influencerům. Zatímco první dva analytiky řada z vás možná nezná, Tone Vays je jméno, které něco říká asi každému příznivci kryptoměn. Ani Vays dnes není bearish a nutno říct, že tento analytik v minulosti prokázal štěstí v řadě svých predikcí. V roce správně 2019 předpověděl strmý nárůst dominance BTC, který tehdy altcoiny poslal do kolen. V říjnu 2020 doporučoval nakupovat Bitcoin na hladině 11 tisíc USD a všichni víme, jak raketově jen krátce poté kryptotrh vystřelil nahoru. Podobný vývoj Vays v podstatě předpovídá i nyní v příštích měsících.

„Stejně jako předtím, na začátku října nebo v polovině října očekávám, že začneme ohrožovat předchozí historická maxima a pak na konci roku obrovský náběh. Kolem poloviny října do konce prosince očekávám, že půjdeme z těch 65 000 $ až na 100 000 $. To je stále můj cíl.“

Novogratz

„Udrželi jsme 40 000 na BTC a 2 800 na ETH. To jsou důležité úrovně, na které se lidé mohou dívat [protože] tak dlouho, dokud se udrží, je trh ve velmi dobré kondici,” říká

miliardář a generální ředitel Galaxy Digital Mike Novogratz. Také Novogratz komentoval události, které nedávno děsily trhy, jako byla Čína a její ban, hrozba dopadu soumraku čínské Evergrande na trhy, ale i regulace v USA. V podstatě řekl, že nic z toho dopadat ve větší míře na Bitcoin neviděl, protože mu výhled zastínily houfné příkupy a zájem o BTC ze strany největších korporátních klientů.

„Úroveň poptávky [a] úroveň obchodu nikdy nebyla vyšší. Vidíme tolik kapitálu přicházejícího do prostoru soukromými způsoby a veřejnými způsoby. Nejsem nervózní.“

Woo

On-chain analytik Willy Woo říká, že dnes neexistuje žádný důvod, proč být v medvědí náladě. Nicméně jeho výrok není myšlen tak, jak by ho chápala většina traderů, tedy z krátkodobého pohledu. Ve skutečnosti Woo říká, že „jsme nikdy nebyli na medvědím trhu.” Podle něj to bylo„spíše něco jako trocha medvědího trhu v rámci většího makro nastavení.” Jak můžete vědět, pokud nás čtete pravidelně, Woo má teorii, že tento cyklus již nebude stejný, jako cykly předchozí. Neočekává totiž další vrchol následovaný ročním dlouhodobým bear marketem v ráci 4letého cyklu…

Woo dodává, že nedávné makroekonomické zprávy, jako je čínská hypoteční krize Evergrande a americká centrální banka Fed zvažující zúžení nákupu cenných papírů a dluhopisů, vytvořily tlak napříč všemi investičními třídami.

„O víkendu začalo obchodování [S&P 500] vypadat velmi slabě a vyprodalo se. Bitcoin se také začal prodávat. Takže to byl jen výprodej v korelaci s S&P 500, kde nebylo nic jiného než spotový nákup.“

Woo dále říká, že na trhu s bitcoiny existuje nová třída investorů typu buy-and-hold, což je dobré pro hodnotu BTC jako dlouhodobého aktiva.

„Bitcoin dozrává. Přichází mnohem větší hráči s velkými institucemi. Tento týden jsme neměli nic jiného než nákupy investorů. Kupují na burzách, nabírají a přesouvají do offline úložišť.“

TIP: Bitcoin zaklepal na dveře 42 tisíc USD: Důležitá rezistence + budoucnost trhu podle Willyho Woo

Závěr

Tak vidíte, krátkodobě je možné vše, ale dlouhodobý trend je dosud jen a jen bullish, což není žádné věštění z křišťálových koulí. O něco více se pak podobají věštbě některé krátkodobější predikce analytiků, kteří tvrdí, že dnes není žádný důvod pro medvědí nálady. Jak říká Michael Saylor, pokud investoři nejsou ochotni hodlovat Bitcoin po dobu deseti let, neměli by ho držet ani 10 minut. Zákaz kryptoměn v Číně Saylor mimochodem přirovnal k zákazu společností Google, Facebook a Twitter. Jejich akcie v následujících letech navzdory tomu strmě rostly. Dlouhodobě je třeba chápat i tento článek. Ale znáte to, pokud jde o peníze nevěřte nikomu jinému než sobě a nic v žádném z našich článků není žádná finanční rada!

Disclaimer
KryptoHodler poskytuje edukativní, vzdělávací a zpravodajský obsah. Neprodáváme žádné analýzy, ani nenabízíme investiční rady. Investice v kryptosvětě jsou spojeny se zvýšenou mírou rizika. Za svá rozhodnutí zodpovídá každý sám, proto doporučujeme provést vlastní průzkum.

Myslete na to, že si časem projdete bear marketem: Pro nováčky – Co je medvědí trh u Bitcoinu

Twitter integroval Bitcoin LN v revoluční funkci Tipů. Nové platební možnosti pro všechny uživatele sociální sítě

Množí se hlasy proti Bidenově nominaci odpůrkyně kryptoměn a velkých bank do čela OCC

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *