Pondělí, 17 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Twitter integroval Bitcoin LN v revoluční funkci Tipů. Nové platební možnosti pro všechny uživatele sociální sítě

Twitter shromažďuje něktéré nebankovní platební služby včetně bitcoinové peněženky s Lightning Network pod střechu své sociální sítě. Další dílek do skládačky revoluce platebních možností…

Twitter vykročil do budoucnosti plateb

Ať se vám to líbí, nebo ne, banky se postupně stávají ohroženým druhem. Doba, kdy stačilo zpracovávat platby do druhého dne a pouze ve všední dny a mezinárodní platby za několik dní a účtovat si přitom v mnoha případech vysoké poplatky, pomalu a jistě končí. Odpůrci tohoto vývoje nebo rozvoje alternativních platebních systémů obecně sice ještě oslavili zablokování Facebooku, který tak dosud nevydal svůj stablecoin, ale Twitter již zřejmě nezastaví.

Sociální síť právě vůbec poprvé integrovala různé druhy platebních aplikací včetně bitcoinové LN peněženky, která zpracovává okamžité a bezplatné BTC transakce po celém světě díky technologii Lightning Network. Funguje to na principu spárování dané aplikace s vašim účtem na Twitteru, díky čemuž můžete přijímat a posílat platby (tipy; chcete li příspěvky) pro ostatní uživatele.

Revoluce plateb

Není to jen milník pro Bitcoin samotný, který se dočkal integrace do mainstreamové sociální sítě, ale celkově pro online platby jako takové. Bitcoin zde hraje skromnou roli pouze jedné z celé řady alternativ (aplikací), které nyní začínají mít všichni uživatelé Twitteru na celém světě k dispozici přímo na platformě.

Funkce je prezentována nejen jako možnost poslat “Tip” svému oblíbenému tvůrci, ale v zásadě jde o sadu aplikací, které po spárování platební aplikace s twitterovým účtem uživatelům umožní domácí i mezinárodní převody přímo na Twitteru.

  • Twitter nebude účtovat žádné dodatečné poplatky.
  • Funkce Tipy je ze začátku dostupná pro uživatele Apple iOS a v následujících týdnech bude k dispozici také pro uživatele Androidu.
  • Bitcoinová peněženka LN (pro příjem plateb) je zde zatím bohužel jen jedna (Strike), ale lze předpokládat, že se výběr časem může rozšířit.
  • Kromě toho společnost údajně také umožní uživatelům přidat přímo svoji bitcoinovou adresu k odesílání a přijímání tipů v kryptoměně.
  • Twitter navíc ve čtvrtek uvedl, že také experimentuje s funkcí, která by uživatelům umožňovala autentizovat a pochlubit se svou sbírkou digitálních aktiv NFT na sociální síti.

Ve svém oznámení Twitter uvádí:

„Kromě služeb, které jsou v současné době k dispozici prostřednictvím Tipů, mohou nyní lidé bezproblémově tipovat bitcoiny pomocí Strike – platební aplikace postavené na síti Bitcoin Lightning Network, která umožňuje lidem posílat a přijímat bitcoiny. Strike nabízí okamžité a bezplatné platby po celém světě. 

Strike je k dispozici lidem v Salvadoru a USA (kromě Havaje a New Yorku). Lidé na příslušných trzích se budou muset zaregistrovat k účtu Strike a přidat své uživatelské jméno Strike, aby mohli dostávat tipy na bitcoiny přes Lightning Network. K odeslání tipů na něčí účet Strike můžete použít jakoukoli peněženku Bitcoin Lightning.

Chceme, aby každý na Twitteru měl přístup k cestám, kde bude možné platit. Digitální měny, které povzbuzují více lidí k účasti na ekonomice a pomáhají lidem navzájem si posílat peníze přes hranice a s co nejmenším třením – pomozte nám se tam dostat.”

Kraken: Taproot vytváří půdu pro masivní inovace a přijetí Bitcoinu

Známe závěry studie o spotřebě energie Bitcoinu od společnosti NYDIG

5letá návratnost Bitcoinu ohromuje velké banky. Jejich akcie překonal o více než 4 000 % v průměru

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *