Úterý, 21 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

5letá návratnost Bitcoinu ohromuje velké banky. Jejich akcie překonal o více než 4 000 % v průměru

Bitcoin je zcela nová třída aktiv, říkáme jim kryptoměny a jsou něčím novým, pro co ještě ani neexistují patřičné škatulky, takže ani samotní politici často neví, kam s nimi. Návratnost hlavní kryptoměny z BTC činí zřejmě tu nejlepší investiční příležitost posledních několika let.

Návratnost Bitcoinu signifikantně překonala mnohé akcie

Bitcoin překonal některé zavedené akcie bankovního sektoru, a to o značné částky. Jak uvádí Finbold, návratnost Bitcoinu za posledních pět let překonala akcie pěti předních bank v průměru o 4 214 %.

„Kryptoměna překonala Wells Fargo (WFC) o neuvěřitelných 7 151,86 %. Ve srovnání s Citigroup (C) je bitcoinová návratnost investic vyšší o 4 951,47 %, zatímco Goldman Sachs (GS) je na třetím místě s 3 101,94 %.”

Potenciál zhodnocení může být již nižší

Bitcoin má ještě podle mnoha odborníků a analytiků značný prostor k růstu. Na druhou stranu prostý fakt, že rostl v minulosti, není zárukou budoucích zhodnocení. Hlavní kryptoměna za 5 let překonala prakticky vše v investorském světě a dlouhodobá investice do BTC se ukázala být 42x ziskovější, než akcie velkých bank. Díky tomu se již Bitcoin dostal poměrně vysoko a prodral se na 9. místo aktiv s největší kapitalizací v žebříčku Companiesmarketcap porovnávajícím světová aktiva včetně akcií veřejných společností, drahých kovů, kryptoměn a ETF.

Co pomohlo Bitcoinu k růstu?

První věc, která většinu kryptoinvestorů napadne, je kromě popularity a užitkové hodnoty Bitcoinu zejména omezené množství jednotek a pravidelné půlení těžařských odměn – halving. U Bitcoinu je v samotném kódu stanoveno, že nikdy nebude na trhu více než 21 mil. mincí. A to není všechno – víme s velkou přesností, kolik jednotek bude danně, týdně či ročně do oběhu přitékat a máme jistotu, že nepříjde nějaký šéf či předseda, případně vláda, kdo by to ze dne na den změnil. Nic takového u Bitcoinu totiž není a v neměnné podobě to tak udržuje celosvětová decentralizovaná síť.

Návratnost bitcoinů může být také signálem, že trh s kryptoměnami za posledních pět let dospívá a vstup institucí je tím nejvýraznějším ukazatelem. Někteří zastánci Bitcoinu věří, že vstup institucí potenciálně sníží volatilitu a s ní spojené rizika a obavy. Staré investiční pravidlo však říká, že rostoucí potenciál růstu je přímo úměrný zvýšené rizikovosti investice. V současné době je pak jedním z největších rizik u kryptoměn obava z nevhodných a škodlivých zásahů ze strany regulátorů, které by negativně ovlivnily také cenu.

TIP: Rok 2140: Kolik by mohl stát Bitcoin, až se vytěží do poslední mince?

Závěr

S tím, jak Bitcoin roste, se o něj zajímají také banky a instituce. Není divu, když růst BTC za posledních pět let překonal velké banky v průměru asi 42násobně. Článek však neberte jako investiční doporučení a nikdy nenakupujte jakákoli aktiva jen na základě jednoho článku. Zisk i případnou ztrátu z jakékoli investice nesete jen vy sami, proveďte tedy vlastní analýzu. Taktéž využijte náš kurz Základy kryptoměn, který je ještě stále poskytován zcela bezplatně.

Známe závěry studie o spotřebě energie Bitcoinu od společnosti NYDIG

Návod | Burza Coinbase (Pro, Earn) Kompletní info, jak založit, bonus, poplatky, nákup kryptoměn

Fed bude zatím dále “tisknout” a Evergrande plánuje splatit svůj dluh: Krize zažehnána?

 

 

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *