Probudil se hodler ze Satoshiho éry. Je 402 000 procent v plusu!

moon, měsíc, hodler, to the moon, lambo, bitcoin

Pohly se mince na bitcoinové peněžence, která bezmála 9 let ležela bez aktivity. 400,67645 BTC pochází zhruba z doby, kdy byl pseudonymní tvůrce bitcoinů Satoshi Nakamoto naposledy aktivní.

Hodler z doby Nakamota disponuje 616 BTC

U investice do Bitcoinu je rozhodujícím faktorem čas. Své by o tom mohli vyprávět šťastní majitelé peněženek z dob, kdy byl pseudoanonymní tvůrce BTC Satoshi Nakamoto ještě aktivní. Jednou takovou peněženkou právě pohnul hodler, který právě ze své staré peněženky odeslal přes 400 bitcoinů.

Mince na peněžence měly v době poslední aktivity v roce 2012 hodnotu 4 335 USD dolarů, tedy necelých 94 tisíc korun. V současné době je cena těchto bitcoinů více než 17 milionů USD. Podle Whale Alert to bylo v době transakce přesně 17 427 633 dolarů. To je 376 818 538 korun. To odpovídá zhodnocení asi 402 tisíc procent.

Jak to víme?

Nováčci nebo lidé mimo kryptosvět by se mohli ptát, jak  to víme. Jak vlastně víme, že někdo uskutečnil po 9 letech nějakou transakci a ještě navíc víme, kolik vlastní bitcoinů? Je to proto, že bitcoinový blockchain je zcela transparentní a veškeré pohyby jsou úplně veřejně a otevřeně přístupné komukoli. Stačí otevřít blockchainový průzkumník, jako je třeba Blockchain.com a ihned máte přístup ke všem vytěženým blokům i transakcím, které obsahují.

Právě tato vlastnost Bitcoinu je tím, co z něj činí nejhorší platební systém pro zločince a určitě se nehodí pro nezákonné aktivity, jak se v minulosti řada lidí mylně domnívala. Hovoříme o tzv. pseudoanonymitě – anonymní pro zbytek sítě zůstává vlastník peněženky, ale veškeré transakce a zůstatky jsou zcela veřejné. Na podobném principu pak funguje většina ostatních kryptoměn, s výjimkou privacy mincí, jako je například Monero

Advertisement
, které cílí na milovníky soukromí.

Spící peněženky se mohou probudit

Není to poprvé, co se majetný hodler ze starých časů probudil, aby pohnul se svými mincemi. Například loni v listopadu tajemný Bitcoiner přesunul bitcoiny v hodnotě více než 1 miliardy dolarů ze čtvrté největší kryptoměnové peněženky na světě. Největším spícím gigantem je pak sám Satoshi Nakamoto. Odhaduje se, že má více než milion BTC, které jsou podle všeobecného přesvědčení nadobro ztraceny, podobně jako dalších několik milionů mincí, ke kterým jejich vlastníci za celou dobu fungování Bitcoinu nenávratně ztratili přístup (privátní klíče).

Nová teorie navrhuje, že Satoshi Nakamoto zanechal stopy k odemknutí svého milionu Bitcoinů

Jednotky Bitcoinu: Kolik satoshi (SAT) je jeden Bitcoin (BTC), co je Microbitcoin (µBTC) a další..

Fed bude zatím dále “tisknout” a Evergrande plánuje splatit svůj dluh: Krize zažehnána?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.