Úterý, 25 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Známe závěry studie o spotřebě energie Bitcoinu od společnosti NYDIG

The New York Digital Investment Group (NYDIG) právě vydala výzkumnou zprávu analyzující dopad těžby bitcoinů (BTC) na životní prostředí, resp. spotřebu energie při těžbě hlavní kryptoměny.

Spotřeba Bitcoinu a zdroje energie

Otázka ekologie Bitcoinu je letošní novinkou a otevřel ji Elon Musk, když v květnu náhle oznámil, že Tesla dočasně nepřijímá Bitcoin. Důvodem měla být právě spotřeba energie a dopad na životní prostředí, což vypadalo poněkud diskutabilně v souvislosti s tím, co Tesla vyrábí – tedy elektromobily, které rovněž spotřebovávají energii. Přesto bychom se mohli shodnout, že pro Bitcoin bylo pozitivem, že se této oblasti začala věnovat pozornost raději dříve, než později.

Zpráva s názvem Bitcoin Net Zero váží potenciál BTC pro „civilizační pokrok“ oproti jeho uhlíkové stopě. NYDIG v této práci hodnotí budoucí uhlíkovou stopu Bitcoinu v různých scénářích – včetně extrémně bullish scénáře, ve kterém by bitcoinová síť spotřebovala vyšší množství energie.

Uvádí:

„I v našem nejagresivnějším scénáři s vysokými cenami, kdy Bitcoin do roku 2030 dosáhne 10 bilionů dolarů, činí jeho emise pouze 0,9 procenta z celkového světového objemu a jeho energetické výdaje činí pouze 0,4 procenta z globálního součtu.”

TIP: Rok 2140: Kolik by mohl stát Bitcoin, až se vytěží do poslední mince?

Čistá energie je budoucnost

Výzkumníci dále uvedli, že se těžaři BTC stále častěji obracejí ke zdrojům obnovitelné energie a zaměřují se na minimalizaci emisí uhlíku spojených s jejich činností. I k tomu mohl přispět Muskův zásah, kdy v zásadě vyzval těžební průmysl, aby se touto otázkou zabýval. Nicméně i před tím bylo známo, a NYDIG to nyní potvrzuje, že těžaři často „využívají lokalit s obnovitelnou energií a využíváním jinak plýtvané energie, jako je omezená vodní energie a spálený plyn.”

„V dlouhodobém horizontu bude intenzita emisí uhlíku Bitcoinu […] klesat, protože vývoj obnovitelných zdrojů pokračuje a [mnohé] země se snaží dekarbonizovat své elektrické sítě,“ dodává zpráva.

TIP: Taproot vytváří půdu pro masivní inovace a přijetí Bitcoinu

70stránková studie dopadu dospěla k závěru, že „celkové vyhlídky na dekarbonizaci těžby bitcoinů v příštích desetiletích jsou docela slibné.“ Navíc jsou tu nesporné výhody, pokud Bitcoin zůstane lidstvu k dispozici, které by náklady na těžbu BTC mohly vyvážit:

„Poskytnutím zdravého nového měnového systému, nezávislého na vládě, může Bitcoin poskytnout hodnotu miliardám lidí. […] Na pozadí rostoucího finančního dohledu a globální měnové nestability Bitcoin jako měnový bezpečný přístav a neutrální vypořádací síť stále sílí.“

Trh zachvátila krvavá panika minuty poté, co Musk oznámil, že Tesla nepřijímá Bitcoin

Axe a jeho limitovaná dogecoinová edice deodorantů bude v ČR nedostupná: Dogecan

Naučte se zkoumat argumenty bez ohledu na to, jestli se vám hodí do krámu

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *