Úterý, 21 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Elon Musk naznačil, že krypto průmysl je na cestě k zelenější budoucnosti

Elon Musk říká, že bitcoiny již pravděpodobně mohly dosáhnout Teslou požadovaného podílu těžby využívající zelené energie. Začne Tesla zase přijímat krypto?

Musk je zpět?

Elon Musk absolvoval komentářovou válku s bitcoinovou komunitou, kterou vyprovokoval některými svými výroky, ale i okázalou podporou Dogecoinu. Musk také sklidil hněv některých členů skupiny Anonymous, kteří zveřejnili velmi nelichotivou analýzu jeho kroků a informací, které si za rámeček nepověsí. Mnozí se stále snaží pochopit, jaké cíle ho vedou k ovlivňování kryptotrhů svými tweety a zda jde o cílenou manipulaci, nebo ne.

Ačkoli jsme se po vyhrocených diskuzích s komunitou a cenových manipulacích rozhodli Muskovy výroky nepropodporovat a nepodílet se na jeho mediálním vlivu na ceny kryptoměn, nyní generální ředitel společnosti Tesla naznačil, že krypto průmysl je na cestě k zelenější budoucnosti. To by mohlo vést k obnovení přijímání Bitcoinu společností Tesla, ale i k přesvědčení politiků, regulátorů a dalších byznysů, že Bitcoin není katastrofou pro životní prostředí, jak se to někteří kritici snažili prezentovat.

„Chtěl bych se trochu více snažit potvrdit, že procento využití obnovitelné energie je s největší pravděpodobností 50 % nebo více a že existuje trend směrem ke zvyšování tohoto počtu,“ uvedl.

Tesla zatím transakce neobnoví, ale zváží

  • V únoru se cena Bitcoinu poprvé vyšplhala na 44 tisíc dolarů a vytvořila tehdejší ATH. Prudký růst byl zřejmě způsoben oznámením společnosti Tesla, která investovala 1,5 miliardy dolarů.
  • V březnu Tesla oficiálně začala přijímat Bitcoin (BTC) za svá auta a další zboží a služby. Musk navíc řekl, že ho nebudou prodávat.
  • 13. května trh zachvátila panika a dosavadní bull run vystřídal prudký propad. Miliardář Elon Musk (a.k.a. Technoking of Tesla, a.k.a. Dogefather) náhle oznámil, že společnost Tesla přerušuje přijímání plateb pomocí Bitcoinu.
  • Tesla „nebude prodávat žádný Bitcoin a hodlá obnovit používání [bitcoinů] pro transakce, jakmile těžba přejde na udržitelnější energii,“
    uvedl tehdy Musk.
  • Ve stejný měsíc ředitel MicroStrategy Michael Saylor zprostředkoval úspěšné setkání Elona Muska a severoamerických těžařů Bitcoinu. Společně vytvořili “rada pro těžbu Bitcoinu”.
  • Nyní (červenec) ve svém projevu na bitcoinové akci „The ₿ Word“ – s generálním ředitelem Twitteru Jackem Dorsey, Cathie Wood z Ark Invest a moderátorem Stevem Lee ze Square Crypto – Musk uvedl, že Tesla „s největší pravděpodobností“ zváží obnovení krypto plateb za svá vozidla.
  • Oznámení pomohlo Bitcoinu zpět do odpočinkového pásma zhruba 30 až 40 tisíc dolarů, odkud se v úterý BTC podíval dolů.

Závěr

Zdá se, že v používání energie bitcoinů existuje pozitivní trend,” řekl Musk. Nicméně dodal, že tak rychle se využití zelené energie nemohlo zdvojnásobit či ztrojnásobit. Musk dále dodává:

Vypadá to, že se bitcoiny posouvají mnohem více směrem k obnovitelným zdrojům a řada těžkých uhelných elektráren, které byly jednoznačně používány, byla odstavena, zejména v Číně. Chtěl bych se trochu více snažit potvrdit, že procento využití obnovitelné energie je s největší pravděpodobností 50 % nebo více a že existuje trend směrem ke zvyšování tohoto počtu. Pokud ano, Tesla obnoví přijímání bitcoinů.“

 

Elon Musk na sebe přivolal hněv Anonymous: „Vaše hry na krypto trzích zničily životy!” [TOP 3 body videa]

Tesla oficiálně začala přijímat Bitcoin (BTC) za svá auta a nebude ho prodávat

Co tlačí cenu Bitcoinu dolů a proč spadla pod 30 000 dolarů?

Axe a jeho limitovaná dogecoinová edice deodorantů bude v ČR nedostupná: Dogecan

 

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *