Pondělí, 20 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Co tlačí cenu Bitcoinu dolů a proč spadla pod 30 000 dolarů?

Youtuber Crypto Invest ve svém novém videu zmiňuje fundamentální důvody, které dle jeho názoru působí negativně na cenu Bitcoinu, resp. jsou tím, proč Bitcoin spadl pod 30 tisíc dolarů.

Co tlačí Bitcoin dolů?

Crypto Invest byl ve svých videích opakovaně bearish, pokud jde o krátkodobý až střednědobý výhled kryptotrhu, podobně jako řada dalších obchodníků, influencerů a analytiků. Poté, co medvědi protlačili cenu BTC pod psychologickou supportní úroveň 30 tisíc USD, se nyní zamýšlí nad tím, proč k tomu došlo. Důvodů se přitom nabízí hned několik.

Vlna regulačních nejistot

Crypto Invest zmiňuje regulace, ať už jde o pozornost FEDu a ministryně financí USA zaměřenou na stablecoiny, o které jsme vás také nedáno informovali, či různé zprávy o nových regulacích z EU i odjinud. Po nedávné vlně pozornosti na těžbu a odlivu těžařů z Číny se řada investorů a hodlerů může obávat další regulační bolesti, kterou by politici a další úředníci mohli uvalit na trh. Pro mnohé z nás je navzdory řečem o ochraně investorů největším strašákem právě politika a její potenciálně zdrcující zásahy na krypto a tím i finance investorů.

Ekonomické obavy

Druhou zmíněnou oblastí jsou obavy z krize a ekonomické otázky obecně. Může jít o další vlnu nové mutace koronaviru, která by postihla i očkované, nebo o vyschnutí přílivu peněz do trhu ze strany FEDu a dalších centrálních bank, resp. snížení účinnosti jejich zásahů. I další investoři, jako je Mark Mobius z Mobius Capital Partners, varují před potenciálním rizikem ekonomické paniky pro kryptotrh. Mobius uvádí, že stačí, aby FED svou expanzivní politiku stimulů zpomalil příliš prudce a spustí se domino, které ze všeho nejvíc postihne právě Bitcoin a další kryptoměny

.

Nakupuj dole, prodávej nahoře

Nakonec pak Crypto Invest skvěle poukázal na to, že správným přístupem k HODLu a investování je nakupovat právě tehdy, když přichází panika a trhy zažívají špatné časy. Když všichni kolem panikaří, právě tehdy hodleři budují své bohatství. Samozřejmě všichni víme, že investování s sebou nese i riziko a abychom předešli případným dohadům, musíme na tuto skutečnost upozornit. Pamatujte, že Hodler ani jiné weby či youtubeři nenabízejí investiční poradenství a každý investuje výhradně na vlastní odpovědnost. Proto vždy doporučujeme budovat si vlastní úsudek a strategii, abyste věděli, co děláte a proč. Kdo prodal Bitcoin v panice, ten ho zřejmě nakoupil z nesprávných důvodů.

 

Disclaimer
KryptoHodler poskytuje edukativní, vzdělávací a zpravodajský obsah. Neprodáváme žádné analýzy, ani nenabízíme investiční rady. Investice v kryptosvětě jsou spojeny se zvýšenou mírou rizika. Za svá rozhodnutí zodpovídá každý sám, proto doporučujeme provést vlastní průzkum.

Dopadl již negativní sentiment krypto Twitteru na dno propasti?

Dopadl již negativní sentiment krypto Twitteru na dno propasti?

On-Chain Data naznačují, že Bitcoin vyletí na 157 000 $ po konsolidaci: Willy Woo

Některým uživatelům burzy Binance zmizely zůstatky. Co se děje? „Funds are SAFU”

Prapodivná žaloba: Uživatel žaluje Coinbase kvůli “zavádějící” soutěži s Dogecoinem

 

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *