Kryptoměny vytvářejí rovné příležitosti pro každého: Brian Armstrong reaguje na kritiku Jacksona Palmera

0
btc, bitcoin, digital, kód, program, digitální

Kryptoměny přinášejí trochu jiné ekonomické a finanční možnosti, než ty, které nabízí tradiční finanční služby a systém. Jejich smysl, účel a kompatibilita se současnou ekonomikou a regulačním rámcem jsou stále předmětem debat.

Armstrong reaguje na kritiku Jacksona Palmera

Generální ředitel Coinbase Brian Armstrong reaguje na virální tweetstorm od spolutvůrce Dogecoinu Jacksona Palmera. Palmer, který se podílel na tvorbě Dogecoinu (DOGE) jako vtipné kryptoměny s Billym Markusem v roce 2013, tvrdil, že krypto aktiva jsou navržena jako způsob, jak vytáhnout peníze z chudých a zoufalých a naznačil, že pouze pomáhají bohatým ještě více bohatnout. Uvedl:

„Navzdory tvrzením o “decentralizaci” je průmysl kryptoměn řízen silným kartelem bohatých osobností, které se postupem času vyvinuly tak, že začleňovaly mnoho stejných institucí vázaných na stávající centralizovaný finanční systém, který údajně nahradily.”

Šéf kryptoburzy Coinbase využil svůj vliv, aby reagoval i přesto, že Palmer ve své bouři tweetů zakázal komentáře a uvedl, že diskuze s kryptokomunitou v zásadě  není možná. Armstrong říká, že technologie kryptoměny rozšiřuje přístup k příležitostem a usnadňuje mobilitu bohatství.

Crypto nebude řešit nerovnost bohatství. Nesnaží se vytvořit stejný výsledek pro všechny. Ale vytváří mobilitu bohatství a větší rovnost příležitostí pro každého. Vyrovnává podmínky, alespoň do určité míry.“

Více možností pro každého

Generální ředitel Coinbase také říká, že krypto vyhovuje libertariánským lidem, kteří upřednostňují ekonomický systém volného trhu.

„Pokud si myslíte, že vládní řešení jsou často neúčinná […] a přicházejí s nezamýšlenými důsledky a že osobní odpovědnost ve spojení s volnými trhy vytvoří lepší výsledky pro každého, pak je krypto tolik potřebný závan čerstvého vzduchu.”

Vládní řešení, jako jsou investiční zákony, jsou podle Armstronga kontraproduktivní a ztěžují získávání bohatství prostřednictvím investic. Právě kryptoměny podle něj ve skutečnosti pomáhají obyčejným lidem investovat, čímž srovnávají příležitosti. Odstraňují tak do jisté míry bariéru, která způsobuje, že bohatí bohatnou a chudí chudnou.

„Dobrým příkladem jsou zákony o akreditovaných investorech. Byly vytvořeny s nejlepším úmyslem, aby chránily obyčejné lidi před podvody – ušlechtilý nápad. Ale jaký byl skutečný výsledek? Často lidem znemožnily zbohatnout prostřednictvím investic, pokud již nejste bohatí.

Advertisement

To je část toho, proč díky Bitcoinu tolik lidí zbohatlo. Nebyl to cenný papír, takže obyčejní lidé mohli investovat ze začátku,“ uzavírá CEO Coinbase.

 

Nebezpečný kapitalismus pro všechny! Zakladatel Dogecoinu kritizuje kryptomarket a žerty šly stranou

Kdo vložil první stimulační šek 1 200 USD do Dogecoinu, dnes by měl téměř 400 tisíc dolarů díky memecoinu!

Návod | Burza Coinbase (Pro, Earn) Kompletní info, jak založit, bonus, poplatky, nákup kryptoměn

FED a Yale se podíleli na dokumentu, který navrhuje 2 regulační rámce pro “zdivočelé” stablecoiny

Dopadl již negativní sentiment krypto Twitteru na dno propasti?

Cenovka Bitcoinu se stabilizuje kolem 100násobku unce zlata, míní top analytik Bloombergu

Advertisement

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *