Nebezpečný kapitalismus pro všechny! Zakladatel Dogecoinu kritizuje kryptomarket a žerty šly stranou

dogecoin, doge

Po letech frustrace, kdy mu tvorba oblíbeného memecoinu nevynesla potenciální miliardové bohatství a postavení mezi elitou krypto ekonomiky… Spolutvůrce kryptoměny Dogecoin (DOGE) kritizuje celý kryptoprostor jako sociálně nemocný. Tohle už moc vtipné není…

Zakladatel Dogecoinu zatracuje kryptosvět

Palmer vytvořil Dogecoin v roce 2013 jako vtip s kolegou vývojářem Billym Markusem. Po letech úvah, ale i možností k zamyšlení se nad svou vlastní rolí v krypto ekonomice, spoluzakladatel memecoinu vydává vyjádření plné frustrace a obvinění. Říká, že si myslí, že se kryptomarket vyvinul v něco, co už nemůže nikdy podporovat. Podle Palmera jsou mantry kryptokultury o decentralizaci a zdravých penězích do značné míry jen pouhé fasády, které bohatí “vrátní” používají k nalákání finančně zoufalých účastníků.

„Často se mě ptají, zda se vrátím ke kryptoměně nebo začnu znovu pravidelně sdílet své myšlenky na toto téma. Moje odpověď je celým srdcem ne, ale abych se neopakoval, domnívám se, že by stálo za to stručně vysvětlit proč…”

Kritika kapitalistického kryptotrhu, který “ožebračí zoufalé”

Kritika kryptoměnového průmyslu ze strany zakladatele nejvtipnější kryptoměny na světě hovoří o využití sítě stinných obchodních spojení, ovlivňování veřejnosti a udržování kultu „rychlého zbohatnutí.“ Palmer to popisuje jako „trychtýř určený k získání nových peněz z finančně zoufalých a naivních.“

Frustrace pokračuje, když spoluzakladatel DOGE říká, že celý kryptoměnový prostor se mu téměř zdá, jako by byl vytvořen za účelem, aby efektivně nasměroval peníze od zranitelných k těm na samém vrcholu. Dále říká, že krypto bylo od počátku navrženo tak, aby naklonilo šance ve prospěch miliardářů na úkor obyčejných lidí.

Ztratil jste heslo spořicího účtu? Tvoje vina.
Stal jsi se obětí podvodu? Tvoje vina.
Miliardáři manipulující s trhy? Jsou to géniové.

Jedná se o typ nebezpečného kapitalismu zdarma pro všechny, kryptoměny, která byla bohužel od svého vzniku navržena tak, aby to usnadňovala.

Diskuze končí?

Palmer říká, že kryptoměnový průmysl není schopen přijmout kritiku a že mnoho těžkých otázek se setkává se “smáznutím” ze strany mocných osobností, které ovládají prostor, společně s hněvem drobných investorů, kteří věří, že také zbohatnou.

Z těchto důvodů už prostě nevycházím ze své cesty, abych se zapojil do veřejné diskuse o kryptoměně. Nesouhlasí to s mým politickým systémem nebo systémem víry a já nemám energii to zkoušet a diskutovat s těmi, kteří se nechtějí zapojit do rozumné konverzace.“

Závěr

Kryptomarket má své problémy, ale to, na co zde spoluzakladatel Dogecoinu naráží, je jednání s nedostatkem znalostí a chybějcí či špatnou strategií. Diskuze v kryptokomunitě umí být složitá a nepříjemná, trh často trestá krátkodobé obchodníky a pro dlouhodobou investici je třeba znát základy kryptoměn a dodržovat bezpečnostní zásady. Šance na úspěch se dá zvýšit volbou strategie a kdyby samotný Palmer hodloval svůj vlastní Dogecoin od roku 2013, pravděpodobně by dnes v jeho slovech nebyla cítit taková frustrace a zklamaní… Diskuze však možná je a bylo by jedině dobře, kdyby se více lidí naučilo diskutovat se skutečným zájmem o nalezení pravdy či otestování argumentů spíše, než se zájmem o prosazení svého názoru a snahou “vyhrát,” jako by nemít vždy pravdu byla prohra a ne šance se někam posunout…

Advertisement

„Po letech jejího studia se domnívám, že kryptoměna je ze své podstaty pravicová hyperkapitalistická technologie postavená primárně za účelem zesílení bohatství jejích zastánců kombinací vyhýbání se daňovým povinnostem, omezeného regulačního dohledu a uměle vynuceného nedostatku,” uzavírá Palmer.

 

WallStreetBets mánie přešla na Dogecoin: DOGE v lednu roste 1000%! Půjde až na 1 dolar?

Kdo vložil první stimulační šek 1 200 USD do Dogecoinu, dnes by měl téměř 400 tisíc dolarů díky memecoinu!

Hot DOGE spustil bláznivé fomo, které propuklo v matku všech hypů a podpořil to Dogefather: Příběhy týdne

Dogecoin poletí v roce 2022 „doslova na Měsíc!” – Na oběžnou dráhu ho doparví SpaceX

Jaká investiční strategie může úspěšně fungovat na kryptotrhu? Zde jsou 3 nejlepší

Život je změna! To jediné se nemění a vše ostatní se časem rozplyne

Ethereum London, Berlin a Shanghai forky a jejich role pro ETH 2.0 Serenity

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.