Úterý, 25 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Život je změna! To jediné se nemění a vše ostatní se časem rozplyne

Nebudu vás zatěžovat úvahami o tom, co je život. Ani se nehodlám tvářit, že to vím lépe, než někdo jiný, protože to víme všichni stejně dobře. Přesto jsem si pro vás na toto téma připravil krátké odpočinkové zamyšlení. A vy buď čtěte dále, nebo si zvolte odejít! Rozhodnutí je na vás.

Info: Toto je odpočinkový článek z rubriky Bohatství, která je zaměřena zejména na osobní rozvoj, peníze a finance, ale i odpočinek, duševní pohodu či zajímavé osobnosti. Pokud vás tato tématika nezajímá, budeme se na vás těšit u našich tradičních článků z kryptosvěta.

Život je změna!

Momentálně jsem dospěl do bodu, kdy je mi už vřele jedno, kolik z vás svým článkem oslovím a komu se nebude líbit. Je mi úplně jedno, komu se nelíbí můj postoj. Rozumný člověk to pochopí, hlupák mě nezajímá. Rodiče mě vychovali ve víře, že i kdyby všichni skákali z okna, neznamená to, že se musím přidat.

Takový je život. Jednou jste nahoře a za malou chvíli můžete být dole! Neřekl bych, že jsem momentálně nějak extra nahoře, ale nikdy nebudu tak nízko, abych někomu dovolil mi přikazovat, jak mám žít svůj život. Člověk si nevybere, kde se narodí, jaké má dětství, nebo jak vypadá, ale může si vybrat, co se svým životem udělá. Tomu se říká svoboda.

Důvod mířit nahoru

Květina obvykle roste směrem vzhůru. Pravda je, že všichni jednou skončíme zpátky v zemi, stejně jako ta květina. Ale to ještě neznamená, že během života nemůžeme urazit kus cesty nahoru za sluncem, nebo že by to snad bylo zbytečné.

Jisté jsou v životě jen dvě věci, že se vše časem změní a že všichni jednou umřeme. Nevíme, kdy to bude, ale můžeme ovlivnit, co uděláme a co po nás zůstane. Kdyby po mě zůstal jen tento článek, stejně vám v něm řeknu pravdu, že mířit nahoru nebylo zbytečné.

Někdy mě napadá, že jsem se nenarodil do tohoto života jen tak bez příčiny. Mohl jsem mít vše hned a ušetřit si tuto cestu. Dlouhou dobu jsem byl dole, ale nikdo mě tam nikdy nedokáže udržet.

Život je změna. A taky cesta.

Cesty

Spousta cest a změn a občas máme na výběr a můžeme měnit. Já jsem svou cestu našel, musím jít nahoru. Pravda je, že vaše trasa může být úplně jiná, proto vám neradím, že máte dělat totéž. Možná bych vám pouze doporučil věnovat pozornost situacím a momentům, kdy můžete měnit. Že nelze změnit svůj život je jen pověra.

Člověk má vědomí a může se rozhodnout, jaké změny svým rozhodováním vyvolá. Je jedno, zda tomu chcete říkat rozcestí, životní křižovatky, nebo jakkoli jinak. Obvykle věnujeme příliš velkou pozornost slovům, ale slova jsou jen prostředek, kterým se snažíme něco vyjádřit.

Závěr

Kdybychom se rovnou narodili se vším, co chceme, nic bychom se nenaučili. Nevím, jestli existuje něco po životě, ale pokud ano, někdo si dal sakra záležet, abychom se do té doby naučili co nejvíc. To možná nejdůležitější ale je, abychom se naučili být spokojeni s tím, co máme. Tak či tak je jisté, že časem se úplně všechno změní. Takový je život.

 

Robert Kiyosaki: Nikdy byste neměli říkat „To si nemohu dovolit!“ [Rady o penězích]

Ruská vláda a centrální banka se dohodly: Bitcoin je měna

Ethereum London, Berlin a Shanghai forky a jejich role pro ETH 2.0 Serenity

 

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

1 Comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *