Pátek, 26 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Robert Kiyosaki: Nikdy byste neměli říkat „To si nemohu dovolit!“ [Rady o penězích]

„Nikdy neříkej nikdy,” říká známé pořekadlo stojící paradoxně v rozporu s vlastním významem. Ale někdy se z někdy stane občas, potom často a nakonec obvykle. Co byste však obvykle říkat neměli podle autora a finančního motivátora Kiyosakiho je, že si něco nemůžete dovolit. Jaké další rady pro nás má finanční guru?

Nikdy neříkej, že na to nemáš

Robert Kiyosaki je nejlépe známý pro svou knihu „Rich Dad Poor Dad“ (Bohatý táta, chudý táta), ale napsal více zajímavých “učebnic finanční gramotnosti”. Díky pohledům na peníze a investování, které často odporují konvenční moudrosti, si Kiyosaki vydobyl mezinárodní reputaci jako finanční motivátor, občas neuctivý a odvážný rebel a především pak vášnivý a otevřený obhájce finančního vzdělávání. Mezi jeho další knihy patří Kdo mi ukradl důchod? a Fake: Falešné peníze. Falešní učitelé. Falešná aktiva.

Nikdy byste podle něj neměli říkat, že si něco nemůžete dovolit, což je jedna ze zásad, které pocházejí od Kiyosakiho bohatého táty. Zde jsou nějaké další rady, které by investor a vlastník společností dal svému mladšímu já ohledně peněz.

TIP: Robert Kiyosaki: Zlato a stříbro jsou peníze od Boha a Bitcoin leží mimo systém

Vybírejte moudře své učitele

Nejdůležitější část nemovitosti, kterou vlastníme, je šest palců mezi naším levým a pravým uchem. Řekl bych svému mladšímu já, aby si dával velký pozor na to, jaké myšlenky se v tom kousku nemovitosti zasadí.

Největší věc pro zlepšení vlastního finančního zdraví

Po léta jsem čtvrtletně navštěvoval investiční semináře. Dnes se každý den účastním seminářů na YouTube. Dnes mám přístup k nejlepším učitelům podle mého rozvrhu – a učí zdarma.

TIP: Úspory: Peníze nejsou všechno, ale bezpochyby musíte umět šetřit

Nikdy neříkej, že na to nemáš

Zakazuji si říkat: „Nemůžu si to dovolit.“ Disciplinoval jsem se, abych se místo toho zeptal: „Jak si to mohu dovolit?“ Ptám se sám sebe, jak si mohu něco dovolit, otevírá a nutí to mou mysl – přemýšlet.

Slova, která si říkáme, a slova, kterým věříme, jsou nejmocnějšími silami na světě. Podle mých zkušeností říkat: „Nemůžu si to dovolit“, je to, co říkají chudí lidé. Proto jsou chudí. Zjistil jsem, že je rozdíl mezi „zlomený“ a „chudý.“ Chudý je stav mysli, který máme všichni moc změnit.

Jaká je největší chyba, kterou lidé dělají, když jde o správu dluhu?

Bez finančního vzdělání si většina lidí neuvědomuje, že existují dva druhy dluhů – dobrý dluh a špatný dluh. Dobrý dluh mě udělá bohatým a špatný mě udělá chudým. Jednou z dovedností, které musí každý investor mít, je schopnost porozumět dluhu a jak jej použít k tomu, aby byl bohatší, ne chudší. Průměrný Američan má špatný dluh. To je cena za ochranu těch šesti palců nemovitostí mezi levým a pravým uchem. Hledejte a využívejte příležitosti, abyste získali chytřejší informace o penězích… a jak využít dobrý dluh.

TIP: „Nakupujte Bitcoin pod 20 000 $!” Co řekl Robert Kiyosaki o BTC pár dní před 3letým výročím dosažení bývalého ATH

Závěr

Nikdy byste podle Kiyosakiho neměli říkat: „Nemůžu si to dovolit.“ Být bohatý je stav mysli, stejně jako být chudý. A je to stav mysli, který máme všichni moc změnit. Pokud si dobře vyberete své učitele a využijete vlastní hlavu, můžete dokázat správně využít třeba i dluh. A je zřejmé, že v systému záporných sazeb se to bohatým může hodit, stejně jako jak ochránit úspory před inflací.

 

Jak se nezbláznit z kryptoměn a nebýt obětí bitcoinové horečky? Pár užitečných tipů Dominika Stroukala

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *