Sobota, 24 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

3 Výroky o kryptu: Hoskinson, Kiyosaki a CZ Binance (Novinka)

Kdo chce znát názory kryptoměnové komunity a jejích představitelů, musí komunitě naslouchat. V našem novém nepravidelném seriálu nazvaném 3 výroky o kryptu se vám budeme snažit zprostředkovat zajímavé příspěvky a myšlenky lidí. Můžete se zde setkat s kritikou i chválou a zjistit, co si myslí ostatní – například Charles Hoskinson.

3 výroky

Hoskinson

  • Charles Hoskinson je zakladatel Cardana (ADA) a spoluzakladatel Etherea (ETH).

„Existence aktiva jako Bitcoin vám dává rozměr svobody, který potřebujete k zahájení peněžních inovací a zahájení průzkumu a vytváření stablecoinů a všech druhů finančních produktů, které by se mohly stát náhradou dolaru. […] Pokud kryptoměny neumožní alternativní úvěrový systém k současnému bankovnímu systému, nikdy jej nezmění.”

Jinými slovy Hoskinson poukazuje na volatilitu Bitcoinu a dalších tradičních kryptoměn. Nelze s nimi uzavírat půjčky, nebo jen velmi obtížně. Dlužník ani věřitel by nikdy předem nemohli vědět, zda se hodnota jejich vzájemné transakce zásadním způsobem nezmění v čase.

Kiyosaki

  • Robert Kiyosaki je zastánce finančního vzdělání, investor a podnikatel, autor knih o finanční gramotnosti jako Bohatý táta, chudý táta.

„Buy Gold Silver & Bitcoin.”

Kiyosaki říká, že bychom měli kupovat zlato, stříbro a Bitcoin. Zcela otevřeně a opakovaně radí lidem, aby utekli z dolaru a není fanouškem ani akciového trhu, ani dluhopisů. Je přesvědčený, že současná situace v ekonomice jen a jen nahrává penězům, které ne jsou vydávány FEDem v neomezeném množsví. Těmito penězi / aktivy podle něj jsou fyzické zlato a stříbro, a také BTC.

CZ Binance

  • Changpeng Zhao, známý také jako CZ, je šéfem jedné z největších a nejrychleji napředujích kryptoburz – Binance.

„Nejedná se o finanční poradenství, ale údaje ukazují, že hodleři překonávají tradery. Ale držení je těžké. Díky obchodování máte pocit, že máte kontrolu. Při držení se cítíte pasivně.”

CZ Binance říká, že k dosažení zisku se lépe hodí HODL než trading. Uznal to v odpovědi ke svému názoru, který si hned doplníme. Je zajímavé, že dlouhodobě byl HODL dosud ziskový, to je fakt. Nikdo z nás však neví, zda tomu bude stejně i nadále. CZ opakovaně upozorňuje, že se nejedná o žádnou finanční radu, a říká:

„Všichni, se kterými jsem se kdy setkal a kteří se dostali do krypta, si myslí, že přišli příliš pozdě, bez výjimek, včetně mě, až o 5 let později. Očekávám, že totéž bude platit v roce 2025. Jsme stále na začátku hry. […] A neobchodujte, pokud nejste trader. #hodl.”

Závěr

Tak co, líbily se vám dnešní 3 výroky? Překvapil vás některý z nich, naštval, nebo naopak potěšil? Odnesli jste si něco nového? A souhlasíte tentokrát s Hoskinsonem, Kiyosakim a CZ Binance?

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *