Čtvrtek, 18 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Craig Wright je podvodník: Říká zpráva podepsaná ze 145 peněženek přivlastněných samozvaným Satoshim

Australský programátor a technologický podnikatel Craig Wright se proslavil tím, že o sobě prohlašuje, že je Satoshi Nakamoto. Kontroverzní samozvaný zakladatel Bitcoinu byl nyní vážně zpochybněn. Majitel(é) 145 peněženek, které Wright předložil u soudu jako své vlastí, o něm veřejně napsal, že je podvodník.

Významný posun v kauze Kleiman

Seznam bitcoinových adres, které Craig Wright předložil soudci v kauze Kleiman, byl žalobcem „neúmyslně“ zveřejněn 21. května. 145 z těchto adres bylo použito k podpisu veřejné zprávy “podvodník”. Zpráva prokazuje, že Wright není majitelem ani jedné z takřka 150 peněženek, které patří do jegho vlastního seznamu.

Bratr bývalého obchodního partnera Wrighta, Ira Kleiman, zažaloval Australana o polovinu z více než milionu jednotek BTC. Ty měli někdejší partneři vytěžit v rané fázi Bitcoinu pod společným pseudonymem Satoshi Nakamoto. Dosud však tato domněnka zůstává nepodložená a skutečný zakladatel kryptosvěta je stále neznámý. Ve světle nových okolností již můžeme s téměř jistotou říct, že Wright není Satoshi.

Wright je podvodník

Dosud mohla komunita o autorství Wrighta jen spekulovat. Nikdo nemohl prokázat, že je podvodník. Podnikatel je rovněž známý útoky na komunitu a na ty, kteří ho kritizovali (viz Hodlonaut) za neoprávněné přisvojení zásluh za Bitcoin. Nyní ho usvědčují ze lži jeho vlastní dokumenty a předložené bitcoinové adresy. Zpráva zní:

„Craig Steven Wright je lhář a podvodník. Nemá klíče používané k podpisu této zprávy. Lightning Network je významným úspěchem. Musíme však pokračovat v práci na zlepšování kapacity řetězce. Bohužel řešení není jen změnit konstantu v kódu nebo umožnit silným účastníkům vytlačit ostatní. My všichni jsme Satoshi.“

Závěr

Zatímco Craig Wright nikdy nepředložil přesvědčivý důkaz o svém údajném autorství, někdo jiný předložil důkaz o tom, že je podvodník.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *