Úterý, 21 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Libra od Facebooku má další velkou změnu: Rebranding peněženky Calibra

Projekt Libra pokračuje i přes bouřlivé snahy regulátorů a zákonodárců po celém světě o jeho zastavení, v čele s USA. Peněženku pro korporátní digitální měny v síti Libra čeká rebranding. Nové jméno ji pomůže odlišit od digitálních aktiv, které se v této peněžence budou ukládat. Po rebrandingu se Calibra bude jmenovat Novi.

Calibra rebranding

Peněženka pro facebookovskou digitální měnu se původně měla jmenovat Calibra. Sociální síť vytvořila dceřinou společnost Novi Financial. Prvním produktem této firmy je chystaná peněženka Novi. Facebook to oznámil včera (26. 5. 2020) na svém blogu. Uvádí:

„U Novi bude odesílání peněz stejně snadné jako odesílání zprávy. Budete moci používat Novi jako samostatnou aplikaci, stejně jako Messenger a WhatsApp. Za přidávání, odesílání, přijímání nebo výběr peněz nebudou žádné skryté poplatky a vaše převody dorazí okamžitě.

Všichni zákazníci Novi budou ověřeni pomocí státem vydaného ID a ochrana před podvody bude zabudována do celé aplikace. A kdykoli to budete potřebovat, budete mít nepřetržitý přístup prostřednictvím 24/7 chatu k  našemu týmu pro podporu a péči o zákazníky.”

Libra pokračuje

Zajímavosí je, jak některé projekty související s digitální měnou od velkých technologických společností dokážou těžit z nezdolnosti open source nebo vzdorovat snahám o regulační likvidaci. Krypto Hodler nedávno informoval o konci TON od Telegramu. Ten sice skončil, ale ne tak docela, protože Free TON nyní distribuuje tisíce tokenů TON

Crystal nezávisle na Telegramu.

Rebranding Calibry na peněženku Novi není jedinou změnou, které se v nedávné době dočkal projekt Libra od Facebooku. V dubnu asociace Libra oznámila úplně nový koncept, který počítá s vytvořením celé řady stablecoinů. Tyto centralizované měny podložené jednotlivými státními měnami různých zemí budou společně skládat ≋LBR. V rámci této změny bude ≋LBR jednoduše digitálním složením některých stablcoinů, podložených jednou měnou, dostupných v síti Libra,“ uvedla asociace v rámci revidovaného white paperu.

Závěr

Čtenáři se nás někdy ptají, v čem mají být centralizované měny lepší než Bitcoin. Nejslavnější a stále nejžádanější kryptoměna BTC rozpoutala nepřeberné množství pokusů a jen málokteré z nich přinášejí něco nového, užitečného a smysluplného. Facebook má teoreticky potenciál oslovit s Librou a peněženkou Noni až více než 2 miliardy svých uživatelů. Ani zahrnutí více měn či rebranding peněženky však nemusí stačit k odvrácení obav a tlaku ze strany regulátorů, nemluvě o nízké uživatelské důvěře v bezpečnost a soukromí tohoto a podobných produktů.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *