Úterý, 21 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Obtížnost těžby BTC na ATH; Meta testuje NFT na Instagramu; Salvadorská sázka na Bitcoin: Zprávy Týdne

Je tady další díl pondělních Zpráv týdne na českém hodlerském webu. Jednotka Bitcoinu dnes mění majitele za 30 517 USD. Oproti minulému dílu tak jeho cena klesla asi o 2 500 dolarů a jen díky pozitivnímu závěru týdne to není mnohem více. Propad sahal až k hodnotám okolo 26k $. Zhroutil se algoritmický stablecoin TerraUSD (UST) a Terra (LUNA) se zřítila z první desítky prakticky na nulu. Máme zde jen jednoho vítěze a tím je Maker, který rostl o 30,35 %, jehož provázaný stablecoin DAI se (zatím nikdy) nezhroutil.

Obtížnost těžby BTC na ATH

Bitcoinová síť vytvořila novou historicky rekordní obtížnost těžby 31,251 bilionů bodů. Je to poprvé v historii, kdy byla překročena hranice 30 bilionů.

Čím větší je obtížnost těžby, tím větší výpočetní výkon potřebují těžaři k potvrzování transakcí v síti BTC. S rostoucí obtížností by byl případný pokus o 51% útok prakticky nemožný. Podle blockchain.com je výkon těžařů BTC v době psaní tohoto článku 220,436 milionů terahashů za sekundu (TH/s).

Navzdory obavám krypto komunity souvisejícím s probíhajícími cílenými útoky a medvědím trhem se BTC nadále umisťuje jako nejodolnější blockchainová síť.

TIP: Binance – návod, jak obchodovat na největší altcoinové burze a vše podstatné 

Meta testuje NFT na Instagramu

Začátkem tohoto týdne společnost Meta uvedla, že má v úmyslu experimentovat s NFT na Instagramu tím, že umožní použití digitálních sběratelských předmětů jako profilových obrázků. Meta tak začala testovat digitální sběratelské předměty na Instagramu – platformě pro sdílení fotografií a videí.

Krok potvrzuje posun směrem k implementaci nezaměnitelných tokenů (NFT).

Podle generálního ředitele společnost plánuje „brzy přinést podobnou funkci na Facebook“

a také pracuje na „NFT pro rozšířenou realitu“ pro Instagram.

Mark Zuckerberg dále uvedl, že jde o první krok na cestě k tomu, aby tvůrci a sběratelé mohli zobrazovat NFT v různých platformách společnosti, včetně WhatsAppu, Messengeru a Facebooku.

Facebook není jediná sociální síť, kde se schyluje k přijetí NFT. Podobný krok oznámil Twitter již v září 2021. Krátce poté přišel zaké Reddit s tím, že testuje tokeny jako profilové obrázky na své platformě. Aplikace pro odběr obsahu OnlyFans – kterou mnozí používají k propagaci obsahu pro dospělé – pak profilové NFT obrázky podporuje od prosince 2021.

Salvadorská sázka na Bitcoin se červená

Salvador jako první stát na světě oficiálně přijal BTC jako zákonné platidlo. Prezident Nayib Bukele za témto účelem do státní pokladny nakoupil bitcoiny za 103 milionů dolarů.

Za tuto částku podle Bloombergu získali 2301 jednotek BTC. V současné době je tato pozice v poměrně vysoké nerealizované ztrátě. Aktuální hodnota těchto bitcoinů totiž dosahuje jen 70,22 mil. dolarů.

To znamená, že kdyby Salvador své BTC prodal v tento okamžik, tak by při současné ceně zaznamenal téměř 33milionovou ztrátu v dolarech. Bukele však 9. května naopak oznámil, že Salvador „kupuje dip.” Latinskoamerická země dokupovala 500 BTC.

Navzdory varování představitelů USA, bankovního sektoru či Mezinárodního měnového fondu Salvador své plány nezměnil. Koncem minulého roku navíc představili svůj návrh Bitcoinového města. Země také dříve oznámila, že z přijetí Bitcoinu ve skutečnosti velmi profituje její cestovní ruch a HDP.

 

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *