Středa, 21 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

V Německu se nebude danit Bitcoin a další kryptoměny po 1 roce od nákupu!

Kryptoměny lze v sousedním Německu prodat bez daně po jednom roce držení, a to i když jsou použity pro staking.

HODL bez daně v Německu

Pokud si jako občan České republiky nebo Slovenska koupíte krypto a následně ho prodáve v zisku, měli byste z daného rozdílu zaplatit daň.

Zatím se na rozdíl od akcií daň z příjmu z krypto aktiv platí bez ohledu na to, jak dlouho jste své kryptoměny drželi. To se však může změnit, pokud by se politici rozhodli následovat příklad svých západních kolegů.

Německé federální ministerstvo financí (BMF) vydalo první pokyny pro danění „virtuálních měn a dalších tokenů” založených na blockchainu. Dokument má 24 stran a pokrývá různé oblasti, které souvisí s kryptem z hlediska německého zákona o dani z příjmů.

Zásadní bod se týká prodeje získaných kryptoměn, jako je Bitcoin (BTC) nebo Ethereum (ETH). Pokyny uvádějí, že podle německých zákonů ministerstvo financí považuje za správný přístup, když se příjem jednotlivce po roce vlastnictví těchto aktiv považuje za osvobozeny od daně.

Potvrdila to v prohlášení parlamentní státní tajemnice Katja Hesselová, která dále říká:

„Pro soukromé osoby je prodej zakoupených bitcoinů a etherů po jednom roce osvobozen od daně. Lhůta se neprodlužuje na deset let, pokud byl například bitcoin dříve použit k půjčování nebo daňový poplatník poskytl ether jako podíl pro někoho jiného, ​​aby vytvořil svůj blok.”

Krypto skýtá rozličné příležitosti

Ministerstvo zdánlivě tišilo příliš bujaré oslavy investorů do kryptoměn, kteří nyní ušetří na daních. Hesselová v závěru jedním dechem připomíná, že témat mají dost a taktéž se čtenáři brzy dočkají osvěžení paměti ohledně svých povinností.

„Samozřejmě, že nadcházející oficiální zveřejnění dopisu BMF není koncem naší diskuse na toto téma, ale prozatímním výsledkem. Rychlý vývoj ‚kryptosvěta‘ zajišťuje, že nám nedojdou témata. Doplňkový dopis o povinnostech spolupracovat a evidovat se již zpracovává.”

TIP: Coinbase | Kompletní návod a recenze (jak koupit Bitcoin, jak si vydělat kryptoměny…)

Závěr

Zveřejnění pokynů pro zacházení s virtuálními aktivy v oblasti daně z příjmů přichází šest měsíců poté, co nová německá vláda zahrnula kryptoměny a technologii blockchain do své koaliční smlouvy a označila je za klíčové prvky, které podpoří rozvoj země v příštích čtyřech letech.

 

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *