Bitcoin spadl pod 30 tisíc dolarů, trhy krvácí! V problémech už i USDT?

katastrofa, bitcoin, lavina, výprodej, propad

Ve čtvrtek ráno následuje další bolest pro kryptoměnové investory v podobě brutálnícho výprodeje napříč celým kryptomarketem. Po UST se nejistota přesunuje už i na Tether.

Bitcoin propadl pod 30 tisíc dolarů

Poté, co cena největší kryptoměny na týdenním grafu dorovnala rekordní řadu 6 červených svící, přišla další vlna výprodejů. Lavina smetla cenu Bitcoinu pod 30 tisíc dolarů a altcoiny zažívají propady v řádu desítek procent.

Výprodejovou lavinu doprovází přílivová vlna BTC na burzy. Zdá se, že mnoho vlastníků Bitcoinu se rozhodlo prodávat a tak své mince přesouvají na Coinbase a další platformy.

Terra (LUNA), která spadla o brutálních 55% během 24 hodin už v době, když se podívala na 28 dolarů, je nyní na pouhých několika centech. Z první desítky se tak bleskově dostala prakticky na dno a investoři zde ztratili téměř všechno. Panika se nyní šíří i na šiřší kryptomarket.

„Lidé to stále zpracovávají, ale toto je okamžik Lehman pro krypto,” uvedl dnes Frank Chaparro z kryptowebu TheBlock na svém Twitteru. „Slyšel jsem o spoustě finančních prostředků, které mohly být insolventní kvůli zhroucení Luny.”

UST, na který se v současné době soustředí manažeři společnosti Terra, kteří se zavázali k obnovení fixace na americký dolar, se nyní pohybuje kolem 0,54 dolaru, což je stále daleko od 1 dolaru, ale více než dvojnásobek rekordních minim z tohoto týdne.

Ani Bitcoin nezůstal ušetřen a po propadu pod psychologicky silný level 30 tisíc dolarů je nyní na nejnižší ceně od prosince 2020.

Tether (USDT) v problémech?

Největší stablecoin na trhu Tether (USDT) začal vysílat “varovné signály” a došlo k obavám, jestli nezkopíruje propad UST.

Nyní je USDT na ceně 0,98 USD, přičemž by ale měl být na 1 dolaru. Technologický ředitel společnosti Tether Paolo Ardoino na Twitteru připomněl, že kdokoli může jít a vybrat si dolary. To je rozdíl oproti algoritmickým stablecoinům, jako je UST.

„Připomínám, že Tether ctí výkupy USDT za 1 $ prostřednictvím http://tether.to. >300 milionů vyplaceno za posledních 24 hodin bez kapky potu,” uvedl Ardoino.

Údaje z on-chain analytické firmy CryptoQuant dokreslují další dílek skládačky toho, co se aktuálně na kryptotrzích děje. Plyne z nich, že na kryptoburzách došlo k rekordním odlivům stablecoinů.

Advertisement

Závěr

Pro mnohé investory je dnešní den tou méně radostnou částí obchodního života, ale všichni do trhu vstupují a tím, že i takové chvíle jsou jeho součástí. Úlohou každého hodlera je naučit se s tím žít a nesesypat se po každém tvrdém propadu, protože jen tak lze na tomto trhu být úspěšný.

Tohle je pro ty z vás, kteří mají sklon panikařit. Pokud je toho na vás příliš, lepší, než se nechat rozhodit a začít dělat nerozvážné obchody ve snaze vše napravit, bude na chvíli na trhy zapomenout a jít dělat úplně něco jiného. Jsme hodleři, vstoupili jsme do krypta s tím, že můžeme získat život měnící bohatství, nebo přijít o vše. Každý pád může být současně přílžitostí a i kdyby Bitcoin a kryptoměny spadly na nulu (což je velmi nepravděpodobné), stále bude mnoho důvodů proč žít a mnoho dalších příležitostí.

 

Varování: Všechna historická data jsou za náma a jejich podobnost s budoucností je nepravděpodobná. Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty, proto by je nikdo neměl neuváženě kupovat ani používat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.